PDA

Zobacz pełną wersję : Po treningu ważne pytanie



piap1
05-08-09, 08:06
Co jeść po treningu bo każdy mówi co innego.Czytałem wywiad z arnolden i on twierdzi ze po treningu nic sie nie powinno od razu jeść bo organizm musi odpocząć po treningu i to co wtedy zjemy będzie słabo strawione.Mówi ze dopiero 30 minut po treningu jeść kreatyne a 60 minut po treningu węgle i białko jak to jest u was prosze o wasze opinię.Bo producenci odżywek piszą żeby je brać bezpośrednio po treningu wiec jak to w końcu jest ?

Anaboliczny Koks
05-08-09, 08:37
odżywki ,a jedzenie to co innego . Po treningu musisz uzupełnić węgle i białko

Rynju
05-08-09, 09:28
badanai wykazalo ze jesli zawodnik przyjmuje odzywki bialkowo-weglowodanowe od razu po albo w trakcie osiaga lepsze wyniki :)

KowalX
05-08-09, 14:20
tak j/w tym razem arnold się myli :) możesz poczekać z 5-10min by katabolizm oczyścił organizm z toksyn ,ale wydłużanie czasu zwiększa negatywny wpływ na mięśnie.

slim shady
05-08-09, 14:36
posiłek weglowodanowo białkowy bez tłuszczy, w celu zapobiegania katabolizmowi

Jolly
05-08-09, 17:04
Po treningu jak slim mówi, w celu zapoczątkowania regeneracji.

alder
05-08-09, 17:42
posiłek potreningowy jest ważniejszy od przedtreningowego. czemu nie powinno się czekać godziny po treningu ? otóż jak wiadomo powinno się co 3 godziny przyjmować białko. jeżeli jemy posiłek półtorej godziny przed treningiem, a trening trwa 1,5 godz., to mamy już 3 godzinki. dodatkowa godzina to już 4. oczywiście to nie jest główna przyczyna. większość źródeł podaje, że najlepiej zjeść 30-40 minut po treningu. dla mnie to akurat. podczas treningu wypijam 2 l wody + na koniec ok 250ml wody z glukozą. nie dałbym rady od razu się najeść. a nawet gdybym chciał, to jakieś 40 min po treningu jestem dopiero w domu.

ogólnie to z tymi regułami jest różnie. pamiętam, że kiedyś, gdy wiedziałem o wiele mniej, po treningu zjadałem serek wiejski 200g z kromką chleba. niby za mało, bo białka za mało i węgli mało. ale jednak rosłem gdyż całodobowy bilans był dodatni. pinowałem 2g białka na kg m.c. na dobę.

osobiście przed treningiem jej 'goły obiad' czyli ryż/makaron/kasza + mięso. bez sosów i warzyw. natomiast po treningu staram sie ryż/../.. + mięso/jajka/+odżywka oraz warzywa, owoce, witaminki itd.

slim shady
05-08-09, 21:18
warzywa akurat warto jesc, a co do najprostszego posiłku to odzywka białkowa ze zmielonymi płatkami owsianymi (nawet przez to maja troche wieksze IG)

alder
05-08-09, 23:27
tak ale warzywa wskazane po treningu, nie przed treningiem. zależy też jakie warzywa. ponoć nie można łączyć pomidorów z ogórkami. zresztą ogórki poza elektrolitami chyba nic nie zawierają. co do posiłku z odżywki - jak najbardziej. niemniej jednak podobne jak z witaminami - najlepiej w postaci naturalnej. sam stosuję odżywkę białkową ale czuje się lepiej gdy zjem coś wysokobiałkowego. coś - czyli inne niż odżywka ;)

KowalX
05-08-09, 23:44
alder ,ale zauważ ,że pijesz glukozę

slim shady
05-08-09, 23:52
warzywa maja zajebiscie wazna role o ktorej nie zdaje sobie sprawy wielu cwiczacych, odkwaszaja organizm, co to znaczy ? diety wysokobiałkowe/nisko tłuszczowe powoduja zakwaszenie krwi, dłuzsze utrzymanie tego stanu powoduje to ze białka przez organizm sa szybciej rozkładane przez co bilans azotowy jest ujemny. Kwasice odbija sie na utracie tkanki miesniowej, dalsze zalety warzyw mysle ze sa znane, błonnik, witaminy i minerały, i jeszcze nieodkryte mikroelementy nad ktorymi pracuja naukowcy

alder
05-08-09, 23:54
tzn ? nie piję glukozy w postaci suplementu, czyli dextrozy z treca itp. kupuję glukozę w aptece. najczystszą.

KowalX
05-08-09, 23:56
właśnie.pamiętajcie ludziska ,że trzeba utrzymać PH na poziomie kwasowo-zasadowym równoważącym się ,bo jest to naprawdę ważne i może wyrządzić wiele szkód dla naszego organizmu.I dużo wody ,o której też się zapomina ,a bez niej nie ma mięśni ,płaskiego brzucha i wielu innych korzystnych rzeczy.