PDA

Zobacz pełną wersję : po treningu



Wyrzykov
05-08-09, 07:23
Dlaczego większość osób po treningu je banany?
Mogę te banany zastąpić innymi owocami np porzeczkami , wiśniami , winogronami albo dżemami własnej roboty?

Rynju
05-08-09, 09:27
jasne ze mozesz zastapic chodzi o to ze banany maja dobre ig wiec nie celuj na slepo

KowalX
05-08-09, 14:30
Dlaczego większość osób po treningu je banany?
Mogę te banany zastąpić innymi owocami np porzeczkami , wiśniami , winogronami albo dżemami własnej roboty?

dlatego ,że bananów nie zastąpisz innymi owocami z kilku powodów.Np tym,że same węglowodany zawarte w bananach są znacznie lepiej trawione niż w pozostałych owocach.Skrobia ,która podczas dojrzewania przekształca się w fruktozę, glukozę i sacharoze.100 gramów miąższu zawiera ok. 74 gramów wody.Największa ilość białka z pośród owoców.Poprawia stosunek kwasów nasyconych do nienasyconych.Dzięki grubej skórce zachowuje duże ilości witamin ,bo jak wiemy nieodpowiednie zbieranie owoców pozbawia jej znacznej ilości witamin.Duża ilość magnezu ,która poprawia funkcjonowanie mięśni i parę innych rzeczy.

pzdr

Jolly
05-08-09, 17:07
no i banan ma dużo kcal...

Rynju
05-08-09, 22:00
przesadzacie - ja tam spogladam na to bardziej umownie - niech zastapi wlasnei taka strawna kalorycznie bomba owocowa :D