PDA

Zobacz pełną wersję : Help! Mooje plecy!



marcin001
28-12-06, 12:57
:oops: :oops: :oops: Siema! Mam problem który tkwi w tym że mam bardzo odstające łopatki! i w ogóle ćwicze z 2-3 miechy plecy też robie (tylko wiosłowanie). Jak mogę robić ćwiczenia żebym miał ''pełne'' plecy? żeby mieć proste łopatki lub między łopatkami mam taki jakby dołek żeby go wypełnić. Wiem że wyrażam się nie profesionalnie ale niewiem jak to nazwać! Do dyspozycji mam własnej roboty ławeczkę i sztangę ok 25 kg! Mam 170 cm i 60 kg wagi! Prozę o poradę! Narq!

jablko
28-12-06, 13:19
Może masz nieprawidłową postawę ? Lordoza, skolioza kifoza ? Może idz do ortopedy..

marcin001
28-12-06, 14:01
Nie to nie jest moja postawa ponieważ niedawno byłem na badaniach w związku z przyjęciem mnie do szkoły i nie miałem żadnych niepawidłowości! Chodzi mi o to czy są jakieś ćwiczenia żebym mógł mieć potężne plecy (masywne)?

tomek.
28-12-06, 19:53
odstające łopatki to częsty problem w młodym wieku
winą są zbyt słabe mięśnie

na plecy oprócz wiosłowania sztanga możesz robic wiosłowanie sztangielką, martwy ciąg /z wzorową techniką/ napewno tez pomoże

nie zapominaj o sciąganiu łopatek podczas takich ćwiczeń jak wyciskanie leżać czy zginanie ramion na stojąco

jonasz7
28-12-06, 20:30
marcin001, nie przejmuj się dzieki temu z profilu wygłądasz szerzej :razz: hihih
A tak serio to wydaje mi się że to kwestia młodego wieku, z czasem będzie git.
pzdr.

Czaja
28-12-06, 22:20
Podstawa to podciąganie na drążku. Na rózne sposoby. No i pływanie.