PDA

Zobacz pełną wersję : wioślarz



Joseph
01-08-09, 09:36
Witam mam kolejny pytanie.
Ćwiczę na siłowni 3x w tyg i 3x w tyg skacze na skakance oraz robię abs2.
Czy gdybym skakankę zamienił na wioślarza to kolidowało by to z moim treningiem na siłowni? Chodzi mi o to, czy wioślarz jest na tyle dużym obciążeniem dla mięśni, że uniemożliwiał by regeneracje. Myślę, że tak ale chcę się tylko upewnić.
A jeszcze takie głupie pytanie. Czy trenując na wioślarzu da się w jakiś sposób zwiększyć obwody? Czy tylko rzeźba?.
Ostatnie pytanie. Czy wioślarz daje coś na klatkę? W ogóle które partie można wyćwiczyć?.
Dzięki z góry :)
Pozdrawiam

Joseph
02-08-09, 10:19
Mógł by mi ktoś podpowiedzieć bo zastanawiam się nad kupnem wioślarza w najbliższym czasie.

3ndriu
02-08-09, 12:22
Nie ma sensu inwestować w to pieniędzy. Lepiej kup sobie dobre buty i zacznij biegać, jest to o wiele lepsza opcja.

Joseph
02-08-09, 17:07
Ale wioślarzem wyrobie sobie także mięśnie chyba?

3ndriu
02-08-09, 18:51
Bardziej bym to traktował jako aeroby, ale coś tam pewnie z czasem by przyszło. Lepiej weź się za dietę, dobry trening i aeroby 2razy w tygodniu, a efekty będą lepsze.

Joseph
02-08-09, 20:04
Diete mam, plan tereningowy też, aeroby 3x w tyg (skakanka + abs2) Ale mnie brat naciąga na wioślarza właśnie i jakoś tak coraz większa ochotę mam kupić ale nie wiem czy mi w siłowni nie będzie przeszkadzał. Właśnie tego chciałem się dowiedzieć;d

3ndriu
02-08-09, 21:08
Lepszą opcją od tego wiosła będzie basen.

Joseph
02-08-09, 22:03
Tyle, że wioślarza mogę mieć w domu i machać kiedy chce, nie jestem od niczego zależny. A na basen trzeba jeździć, marnować dużo więcej czasu.
Nadal się nie dowiedziałem czy będzie mi to przeszkadzać w regeneracji mięśni po treningach na siłowni.
Ale dzięki za podpowiedz.

piap1
03-08-09, 07:11
Kup sobie wioslarza dobra sprawa możesz na nim po każdym treningu po 10 minut pośmigac idzie na tym klate wyrobić i przede wszystkim masz go w domu ćwiczysz kiedy chcesz niema to jak siłownia w domu

Joseph
03-08-09, 09:17
Ale mi chodzi o wioślarza w dni nietreningowe. Będę się starał korzystać z niego jako z dodatku do aerobów który dodatkowo może wzmocnić trochę mięśnie.
Moje pytanie to nadal :
Czy używając wioślarza w dni nietreningowe będę miał kłopot z regeneracją mięśni na treningi na siłowni? Wioślarz będzie mi przeszkadzał w siłowni?

Joseph
07-08-09, 13:46
Ponawiam pytanie