PDA

Zobacz pełną wersję : Trening na mase ! prosze o pomoc



strusiekmcze
30-07-09, 20:20
Witam! Mam 15 lat waze 62 kg i mierze 177cm. chcialbym poprosic was zebyscie mi dobrali jakis konkretny i szczegolowy plan treningowy na mase. Mam w domu laweczke 2 gryfy male, lamany i sztange i obciazenia. glownie chce umiesnic i przybrac na mase w rekach i klacie. czekam na szczegolowe i wyczerpujace odpowiedzi! z gory dziekuje! jestem gotow cwiczyc 7 dni w tygodniu, jak najwiecej byle tylko bylo widac znaczace efekty

Jolly
30-07-09, 21:18
Ile masz obciążenia?

3ndriu
30-07-09, 22:34
Nie da się zrzucić np. tylko tłuszczu z brzucha i tak samo zdobyć masy tylko w łapach i klacie.

Poprzeglądaj podwieszone plany treningowe, jest ich tam duuuużo, czego tylko dusza zapragnie :)

slim shady
30-07-09, 22:43
w podwieszonych masz trening ACT bedzie odpowiedni dla Ciebie, wolne ciezary wystarcza zeby wyrobic sylwetke ;) o stylu odzywiania dowiesz sie wiecej w dziale dieta

pozdro

strusiekmcze
31-07-09, 05:55
nie chodzi mi ze w innych partiach chce zrzucic/wyrzezbic sie, chce ogolnie przybrac na masie miesniowej ale przy okazji w jakis sposob to wszytko rzezbic. da sie?

D3
31-07-09, 08:26
nie chodzi mi ze w innych partiach chce zrzucic/wyrzezbic sie, chce ogolnie przybrac na masie miesniowej ale przy okazji w jakis sposob to wszytko rzezbic. da sie?


Jasne, że się da, ale w filmach

strusiekmcze
31-07-09, 20:54
poczytalem troche i rozumiem ze trzeba najpierw na mase pozniej na rzezbe. ale dzieki, mimo ze nioc nowego tu nie uslyszalem

D3
31-07-09, 21:29
tak samo zdobyć masy tylko w łapach i klacie.



Bzdura totalna. Mam kolegę, który ma bardzo dobrze umięśnione nogi (czworogłowe, a przede wszystkim łydki), a górę ma totalnie beznadziejną. Jeździ na rowerze od 15 lat, 2x w roku w długie trasy (800-1200km). Jeśli można z nogami tak samo można z łapami i klatą.

3ndriu
31-07-09, 21:41
To chyba normalna sprawa ćwicząc tylko nogi masz umięśnione nogi, ćwicząc tylko od pasa w górę masz umięśnioną górną część ciała.

D3
31-07-09, 21:51
Poprzez umięśnione mam na myśli masę. Ma większe nogi i łydki, jeśli nie wyraziłem się dosyć jasno używając pojęcia umięśnione. Nie są to nogi Colemana, ale sam mi kolega mówił po obwodach, że ciężko mu idzie znaleźć spodnie.

3ndriu
31-07-09, 21:57
Tak jak mówię to normalne. Nie widzę w tym nic dziwnego i tak w ogóle nie wiem o co Ci chodzi.

Co to ma do rzeczy skoro koleś pisał że chce powiększyć obwód łapy i klatki piersiowej ? Jak będzie miał nadwyżkę kaloryczną to łapy jak i brzuch czy nogi będą zmieniały obwód.

D3
31-07-09, 23:34
Tak jak mówię to normalne. Nie widzę w tym nic dziwnego i tak w ogóle nie wiem o co Ci chodzi.



Dla ułatwienia zaznaczam:

Nie da się zrzucić np. tylko tłuszczu z brzucha i tak samo zdobyć masy tylko w łapach i klacie.

slim shady
01-08-09, 00:06
tylko to jest forum kulturystyczne a nie kolarskie, chodzi o rozwoj całego ciała i mysle ze kazdy ogarniety uzytkownik do tego podchodzi,

wiesz co prawda czesto widze koksow z nogami jak patyki, ale to wina tego ze nie cwicza tych parti, dieta dostarcza odpowiednich składnikow do rozwoju a trening stymuluje do wzrostu, jak nie bedziesz stymulował to rzecz jasna nie bedzie miesni

D3
01-08-09, 08:48
Slim, zgadzam się, że jest to forum kulturystyczne, a nie kolarskie. Jednak chodziło mi o to, że jest możliwe zbudowanie masy poszczególnych tylko partii bez ćwiczenia całego ciała. Tylko, a może aż tyle. Po co pisać głupoty, że nie da się rozbudować tylko klaty i bicepsa? Da się. Zgadzam się również z Twoja opinią, że jest to pomylenie z poplątaniem. U mojego kumpla wygląda to też dziwnie, gdzie nogi i łydy jak u ciężarowca rozrośnięte, a całą górna partia beznadziejna... brzuch flak i podwójny podbródek :twisted:

Powinno się wszystko równomiernie rozwijać i zwracać na to uwagę.

3ndriu
01-08-09, 10:12
Narg (http://www.e-kulturystyka.info/member.php?u=12638) najpierw walczysz o to żeby udowodnić że da się wytrenować tylko dane partie, a później piszesz:

Powinno się wszystko równomiernie rozwijać i zwracać na to uwagę.
Właśnie o to mi chodzi żeby autor tematu nie brał się tylko i wyłącznie za treningi klatki piersiowej i bicepsa.

Nie potrzebny był ten spór.

D3
01-08-09, 10:51
3ndriu, spór był potrzebny, bo można rozwinąć wyłącznie dobrze zbudowaną klatę i biceps, ale powinno się rozwijać równomiernie każdą partię. Nie ma tutaj wóz albo przewóz. Jednkaże ta zasada nie działa, jeśli chcemy pozbyć się nadmiaru kilogramów.

slim shady
01-08-09, 11:50
ale cwiczac klate pracuje rowniez biceps i triceps i w pewnym stopniu barki, wiec i tak w pewnym stopniu miesnie sa zaangazowane wiec mimo wolnie nie da pominac sie tych partii, tak jak przy przysiadach brzuch pełni role armotyzatora i w kilku innych cwiczeniach , wiec mimowolnie nie cwiczac brzucha i tak jest czesciowo zaangazowany chociaz wiadomo nie zastapi to normalnego cwiczenia ;)

3ndriu
01-08-09, 12:00
Można, oczywiście że można, tylko zaraz grupa małolatów podłapie ten temat i będą mówić na forum piszą że można robić tylko klatę i biceps, a efekty będą, więc po co marnować dzień na trening nóg ... Po czym następuje niesamowity widok na ulicach, klata jest, biceps jest, a nóżki jak modelki - chude.

blood in blood out
01-08-09, 13:25
Uwazam ten spor za bezprzedmiotowy:) Pogodze was:)

Nie da sie "zrobić" rozbudowanej klaty bez tricepsa i barków ( o barkach nieco później)
Nie da sie "zrobić" rozbudowanych pleców bez bicepsa
Nie da sie "zrobić" rozbudowanego ciała bez nóg
I co pewne za cho...ja nie da sie zrobic ładnego kaloryferka bez diety:)


A co do barków - nie wiem czy zauwazyliście ze wiekszość kontuzji barków bierze sie ze złej techniki wyciskania na klate. Otóz przy wiekszych cięzarach mamy tendencje do "przesówania" sztangi bliżej głowy- wiąże się to z zaangazowaniem przy wiciskaniu mięsni naramiennych ( barki są silniejsze od tricepsa)- także technika i jeszcze raz technika

D3
01-08-09, 15:43
ale cwiczac klate pracuje rowniez biceps i triceps i w pewnym stopniu barki, wiec i tak w pewnym stopniu miesnie sa zaangazowane wiec mimo wolnie nie da pominac sie tych partii, tak jak przy przysiadach brzuch pełni role armotyzatora i w kilku innych cwiczeniach , wiec mimowolnie nie cwiczac brzucha i tak jest czesciowo zaangazowany chociaz wiadomo nie zastapi to normalnego cwiczenia ;)


Ćwiczyć daną partię, a angażować ją pośrednio w wyniku robienia danego ćwiczenia na inną partię to jest niebo a ziemia. Ja wiem swoje. Można rozwinąć poszczególne partie, nawet dobrze je rozwinąć, przy flakowatych innych partiach ciała. Kumpel rozwinął dobrze mięśnie czworogłowe i brzuchate łydki, a reszta jest beznadziejna. Z 6 lat temu miałem kolegę, który miał potężne bicepsy z racji posiadania sztangielek i 4x w tygodniu machał nimi, ale reszta ciała również była flakowata. Tak więc Panowie... więcej praktyki, a mniej teoryji.

strusiekmcze
02-08-09, 20:48
a czy jak juz odpowiednio wyrobie sobie mase i bede chcial sie rzezbic (lacznie z brzuchem) to zeby zrobic kaloryferek bede musial zastosowac diete? to bylo by bez sensu bo znow bym stracil mase, i jakie byly by efekty gdybym robil cykl na mase i do tego 6 weidera czy jakos tam ;P

Młody
02-08-09, 21:01
weź kup sobie piłkę i biegaj masz 15lat po co Tobie siłownia i tak żadnych efektów nie będzie. Z Twoim podejściem to jakaś tragedia się szykuje. Czuję że chwila momęt i metka i tym podobne gówna będziesz jadł. haha "a czy jak juz odpowiednio wyrobie sobie mase i bede chcial sie rzezbic (lacznie z brzuchem) to zeby zrobic kaloryferek bede musial zastosowac diete? to bylo by bez sensu bo znow bym stracil mase, i jakie byly by efekty gdybym robil cykl na mase i do tego 6 weidera czy jakos tam ;P " No zabiło mnie to! Idz rób pompki podciągaj się, basen, itp siłownia to dla Ciebie za wysokie progi jeszcze poczekaj z 2-3lata minimalnie

D3
03-08-09, 08:22
Młody ma rację, idź podrywać dziewczyny, a do siłownią się zajmij za 10lat jak trochę wydoroślejesz i z Twoich postów nie będzie bić infatylizmem po oczach.

strusiekmcze
08-08-09, 06:00
a zaden z was nie mial na poczatku jakis celow, chodziliscie na silke, zeby tam byc ? takie pierdolenie

KowalX
08-08-09, 11:50
a czy jak juz odpowiednio wyrobie sobie mase i bede chcial sie rzezbic (lacznie z brzuchem) to zeby zrobic kaloryferek bede musial zastosowac diete? to bylo by bez sensu bo znow bym stracil mase, i jakie byly by efekty gdybym robil cykl na mase i do tego 6 weidera czy jakos tam ;P

znowu byś musiał zastosować dietę ,najlepiej z niej nigdy nie schodzić jest częścią tego sportu.Prosimy bez wulgaryzmów na forum publicznym :)