PDA

Zobacz pełną wersję : Trening brzucha prosze o porady



kytof1
26-07-09, 15:28
Witam , ćwiczę brzuch ponad pół roku , co 2 dzień oraz jadę planem na masę. Mięsnie brzucha po treningach się wzmocniły ale ich nie widać (tylko przy napięciu gdy leże).
-I oto moje pytania proszę o odpowiedzi czy nie lepiej mi żebym przeszedł na trening 3x tyg.
niż co 2 dzień.
-brzuch ćwiczyć w dni treningowe czy nie? ( trening 3 dniowy)
-brzuch ćwiczyc przed czy po treningu na masę

Oraz proszę o sprawdzenie mojego treningu i jakieś sugestie:
Dzień 1
Ćwiczenia Liczba serii/powtórzeń
1. Podciąganie prostych nóg wisząc na drążku 4x12
2. Przyciąganie nóg do klatki piersiowej w zwisie 4x12
3. Skłony tułowia w leżeniu (krążek zza głową) 4x12
4. Skłony boczne z sztangielka w ręce 4x15

Dzień 2 (lekki trening)
Ćwiczenia Liczba serii/powtórzeń
1. Podciąganie prostych nóg wisząc na drążku 4x12
2. Skłony tułowia w leżeniu (krążek na klatce piersiowej) 4x15

Dzień 3
Ćwiczenia Liczba serii/powtórzeń
1. Podciąganie prostych nóg wisząc na drążku 4x12
2. Przyciąganie nóg do klatki piersiowej w zwisie 4x12
3. Skłony tułowia w leżeniu (krążek zza głową) 4x12
4. Skłony boczne z sztangielka w ręce 4x15

ps. ja przedtem brzuch cwiczyłem po treningu na masę , a wychodziło mi czasem w dni treningowe lub nie

Lebron16
26-07-09, 16:09
jesli nie masz duzo tkanki tluszczowej na brzuchu to rob a6w, a jesli masz duzo tluszczu areoby + a6w + dieta na redukcję, poczytaj w podwieszonych o dietach na redukcje itp
pozdrawiam

kytof1
26-07-09, 19:18
Chodzi mi najbardziej o zmasowanie brzucha , przyrost mięsni . Niestety w domowych warunkach , mam drążek hantle i obciążenia.
Prosze niech ktoś poda jakieś treningi na zmasowanie brzucha

Marcin85
26-07-09, 20:04
Siema Jezeli chcesz nabrac miesni brzucha to polecam spiecia,brzuszki z hantlem i mozesz dołozyc podciaganie nog. Ale przy treningu na mase nie jestes wstanie odkryc miesni brzucha bo zeby miec widoczny 6pak to musial bys stosowac jakies aeroby a to nie idzie w parze z treningiem na mase wiec albo w jedna albo w druga strone musisz sie kierowac.Po pierwsze nabiez miesni brzucha a nastepnie polecam aerobiczna szostke Weidera to dziala.

Micek185
26-07-09, 21:30
jesli chcesz zbudowac miesnie brzucha to treningi max3 razy w tyg.cwiczenia z obciążeniem takie jak spięcia brzucha z krążkiem na klatce,nie zadne pełne brzuszki bo obciążaja kręgosłup a nie dają takich efektów jak zwykłe spiecia.po drugie mięśnie skosne czyli skłony ukośne z sztanga na karku lub jesli to ci nie odpowiada to skłony z hantlą opuszczaną wzdłuż nogi,po 3 unoszenie nóg w zwisie lub na poręczach to cwiczenie możesz robic do załamania 2pierwsze robisz do20powt z tego powodu ze masz obciązenie.
3serie kazdego powinny wystarczyc.

Pamietj że miesnie brzucha to miesnie takie jak kazde inne i potrzebuja zarówno odpowiedniego treningu jak i regeneracji po nim wiec nie przesadzaj z iloscia treningów.
pozdro

kytof1
27-07-09, 17:35
jesli chcesz zbudowac miesnie brzucha to treningi max3 razy w tyg.cwiczenia z obciążeniem takie jak spięcia brzucha z krążkiem na klatce,nie zadne pełne brzuszki bo obciążaja kręgosłup a nie dają takich efektów jak zwykłe spiecia.po drugie mięśnie skosne czyli skłony ukośne z sztanga na karku lub jesli to ci nie odpowiada to skłony z hantlą opuszczaną wzdłuż nogi,po 3 unoszenie nóg w zwisie lub na poręczach to cwiczenie możesz robic do załamania 2pierwsze robisz do20powt z tego powodu ze masz obciązenie.
3serie kazdego powinny wystarczyc.

Pamietj że miesnie brzucha to miesnie takie jak kazde inne i potrzebuja zarówno odpowiedniego treningu jak i regeneracji po nim wiec nie przesadzaj z iloscia treningów.
pozdro

CZyli może być tak:
- unoszenie nóg w zwisie 3x max
-skłony ukośne z sztanga na karku 3x 20p.
-spięcia z obciązeniem 3 x20powt.

Proszę o odpowiedz?

Marcin85
27-07-09, 17:42
Rob cztery serie z kazdego cwiczenia a jezeli chodzi o spiecia to tyle powtorzen ile dasz rade.

kytof1
28-07-09, 20:20
Czyli ostateczna wersja może być taka?

PON:
1. Podciąganie prostych nóg wisząc na drążku 3x12
2. Przyciąganie nóg do klatki piersiowej w zwisie 3x12 -z obciążeniem
3. Skłony tułowia w leżeniu (krążek zza głową) 4x12 -z obciążeniem

ŚR ( leki trening):
1. Podciąganie prostych nóg wisząc na drążku 4x12
2. Skłony tułowia w leżeniu (krążek na klatce piersiowej) 4x15

Pt:
- 3x30 spięć z obciążeniem za karkiem
- 3x30 spięć z obciążeniem na klatce piersiowej
- 3x30 : podciąganie nóg w zwisie
Proszę o sugestie i pomoc dla nowicjusza , bardzo proszę oto starszych i bardziej doświadczonych kolegów

-A może w środę nie robić lekiego treningu tylko zwykły?

Marcin85
29-07-09, 11:01
Ja bym to zrobił tak:
Poniedziałek
spiecia brzucha 4 serie
Podciąganie prostych nóg wisząc na drążku 3 serie
Skłony tułowia w leżeniu (krążek zza głową) 3 serie
Sroda
spiecia brzucha 4 serie
Podciaganie nog wiszac na drazku 3 serie
Skłony tułowia w leżeniu (krążek zza głową) 3 serie
Piatek tak sam system cwiczen jak w pon i srode
Nie kabinuj za duzo bo sie pogubisz w tym wszystkim jedz takim systemem przez miesiac a pozniej sam zobaczysz czy to na ciebie dziala radze robic duzo spiec bo to one daja najlepsze efekty.Ilosc potorzen tak naprawde zalezy od ciebie musisz robic tyle ile dasz rade i wiadoma sprawa to ze z czasem musisz zwiekszac ilosc powtorzen w seriach.

kytof1
29-07-09, 12:29
CZyli tak PON:
spiecia brzucha 4 serie
Podciąganie prostych nóg wisząc na drążku 3 serie
Skłony tułowia w leżeniu (krążek zza głową) 3 serie

Sroda
spiecia brzucha 4 serie
Podciaganie nog wiszac na drazku 3 serie
Skłony tułowia w leżeniu (krążek zza głową) 3 serie
Piatek tak sam system cwiczen jak w pon i srode


aile po ile powtórzeń , a spięcia brzucha to obciązenie na klatce piersiowej?

kytof1
29-07-09, 19:36
przepraszam że psot pod postem ale pomoże ktoś?

Marcin85
30-07-09, 17:46
Prosze kliknąć jedną z ikon Szybkiej Odpowiedzi (znajduję się w prawym dolnym rogu każdej wypowiedzi) aby aktywować to okno.

Marcin85
30-07-09, 17:56
Juz ci mowiłem ze ilosc powtorzen zalezy od ciebie czyli jak dasz rade zrobic 20 to rob 20 a jak dasz rade 30 to rob 30 lub jeszcze wiecej to zalezy od ciebie ile jestes w stanie zrobic i z czasem zwieksz ilosc powtorzen a co do spiec to mozesz robic z obiazeniem na klacie a jak za ciezko to rob na poczatku bez.