PDA

Zobacz pełną wersję : Potrzebuję dobry trening na siłę



edward3213
26-07-09, 11:28
Witam, potrzebuje dobry trening na siłę.

Mam 14 lat, do dyspozycji mam ławeczkę do 80 kg, maksymalnie wycisnę na niej 42 kg, a chciał bym wyciskać szybko te 80 kg, na dodatek, chciał bym robić pompki na jednej ręce, na razie robię na dwóch;/ 70-80 dam radę w jednej seri, chciał bym też wyrobić sobie mięśnie brzucha (nie wiem jakie brzuszki robić, bo znam chyba z 10 wersji) no najważniejsze abym miał siłę, np jak będę musiał się bronić, i kogoś pchnę to żeby odleciał kawałek, no i jeszcze jak uderzę w twarz, to żeby odleciał, i poczuł:P

Do dyspozycji mam:
-Ławeczka +gryf + do 80 kg ciężarki
-Hantle do 25 kg (jeden gryf tylko, to są te na jedną rękę)
-Worek treningowy
-Opaski na nadgarstek które ważą 2,5 kg, czasem jak walę we worek to je zakładam, a jak zdejmę to mam niezłego speeda, ale na krótko;/
- dwa hantle 3 kilogramowe xD (jak byłem mały to je używałem :P


Mam prośbę, jak może ktoś to niech tutaj od razu poda jakiś spis, nie dawajcie linków (chyba że konkretne) całe forum obleciałem to albo takie ćwiczenia z atlasem, albo z jakimś innym sprzętem

Lebron16
26-07-09, 12:05
na brzuch polecam a6w robić, sam robie od 20 dni i się troche poprawiło, a to dopiero połowa cyklu
jeśli chodzi o siłę, ja też ćwiczyłem na siłę troche swoim własnym sposobem i w ciągu 2 miesięcy treningu przyszło mi ok. 15kg siły
wyglądało to jakoś tak:
8x 70% max
6x 75% max
4x 80% max
2x 85% max
i tego 4-3 serie
może Ci się przyda
Pozdro

edward3213
26-07-09, 12:06
aha, a mam pytanko, ten a6w, to mógł byś podać spis? wiem że na googlach jest, ale jakiś dziwny nie moge się połapać, jak byś mógł to proszę opisz mi jakie brzuszki robisz i ile seri i powtórzeń i co ile dni

Lebron16
26-07-09, 12:08
weź wejdź na gg, to do Ciebie napiszę
napisz na 1604145

Lebron16
26-07-09, 12:17
link : http://www.a6w.pl/

co tu tłumaczyć :
-6 ćwiczeń widocznych na zdjęciach i opisanych z boku to 1 cykl
-np. 1 dzień 6 cykli - 1 seria
-przerwa między seriami najlepiej jak najmniejsza 2-3 minuty ja robię
-dokładasz ilość serii i cykli według planu
-filmik z tutorialem z tego forum : http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=13250
to chyba wszystko co miałem do powiedzenia

najlepiej wrzuć tu swój plan, którym ćwiczysz