PDA

Zobacz pełną wersję : Szrugsy



Beni
25-07-09, 22:27
Mam sprawe:

Jak chodzilem do kumpla na silke to szrugsy robilem hantlami i u siebie tez tak robilem...ale dzis zauwazylem na youtube ze to sie robi sztanga i z przodu i z tylu...
Moje pytanie?

czy hantlami tez mozna to cwiczenie wykonywac?jak lepiej?

ciaastek91
25-07-09, 22:34
mozna i tak i tak.
jak ci lepiej wchodzi

fallenursus
25-07-09, 22:41
jak masz szanse sprubuj na maszynie szmita, z tylu dupy. wtedy mozna duzo zaladowac nie martwiac sie o utrzymanie rownowagi. o wiele ciezej sie robi szrugsy sztanga z tylu dupy niz z przodu.
zawsze robie najpierw sztanga potem na koniec hankle. kiedys robilem same hankle i kolosalne efekty zaczely soe robic po dozuceniu sztangi.

Micek185
26-07-09, 00:20
w tym cwiczeniu mała różnica jest z tym ze z hantlami rozwiniesz bardziej rotatory bo wiadomo jak hantle to wiekszy zakres ruchu z tym ze mniejsze obciązenie,ale rób hamtlą,sztanga i tak jak fullen mówi tez na shmicie,spróbuj jeszcze lezac na brychu na skosie tak ok 70stopni,jak masz ożlwosc wtedy juz masz każdy akton kapturów zaatakowany zawsze to urozmaicenie treningu a tego nigdy za wiele.
pozdro

ciaastek91
26-07-09, 00:31
micek185, jak mozna rozwinac rotatory? w ogole wiesz co to sa rotatory?

fallenursus, ja bym 16sto letniemu mlodziencowi jednak polecil hantle, a nie dojebywanie ciezaru na sztange, bo pewnie nie bedzie z nia robil szrugsow, a raczej jakies pseudo cwierc ruchy ;p

Micek185
26-07-09, 01:09
cwicząc róznymi sposobami nie cwiczysz tylko jednej partii miesni ale wzmacniasz cały układ,tak wiec jesli bedziesz cwiczył tylko sztang to masz problem,jesli chodzi o ogół rotatorów to chyba wiadmomo że smami szrugsami nie rozwiniesz całej tej partii,sam cwiczyłem sposobem negowanym przez wszystkich czyli krążeniem barków i byłem zadowolony z efektów a przy tym nie czyłem żadengo bólu.
no powiedzmi jeszcze dlaczego nie można rozwijac rotatorów skoro to miesien jak kazdy inny...???

ciaastek91
26-07-09, 14:09
no wlasnie nie jest to miesien, bo stozek rotatorow sklada sie ze sciegien.

Micek185
26-07-09, 14:57
rotatory to ogół mięśni ramion:D

Beni
26-07-09, 17:51
dzieki all sprobuje na next treningu z sztanga:]

Ciastek za pare dni 17:] xF