PDA

Zobacz pełną wersję : Pomocy!



JaqquB
23-07-09, 23:09
Witam! Zwracam się na tym forum z wielkim problemem. Pompki robię od dobrych 4 miesięcy. Mój plan to 1 dzień: robisz tyle pompek ile możesz dzielisz wynik przez 2 (np zrobiłeś 30, 30:2=15) i w następne dni robisz po 6-7 serii po tyle pompek ile Ci wyszło. Zacząłem ten trening i rezultaty były widoczne. Straciłem "cycki" które zaczynały mi się robić urosły mi trochę mięśnie i rozrosły mi się barki. Teraz doszedłem do 50 powtórzeń. Jestem z siebie zadowolony. Teraz moje pierwsze pytanie: Czy ten plan był dobry? Przeczytałem też wiele postów na forach i nie wiem czy to prawda że pompki są szkodliwe czy to po prostu głupota? Prosiłbym też bardziej doświadczonych "zawodników" ode mnie o pomoc. Chciałbym prosić o inny plan pompek lub innych ćwiczeń które mógłbym wykonywać w domu. A tak w ogóle mam 15 lat 172 cm wzrostu i 70 kg wagi. Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam Kuba Lublin.

hans1237
23-07-09, 23:24
hejka skoro plan ci siadł to jest ok?chyba jasne.....a co do szkodliwosci?bzdura!!
teraz dodaj obciązenie na plecki i pompuj pompuj,mozna tez zrobic na krzesłach lub z nogami na krzesle,zmieniaj szrokosc rąk wąsko i tricek dostanie w pióra.

JaqquB
23-07-09, 23:27
No z góry dziękówa za odpowiedź. Ale swoją drogą nie wiem czy mój plan jest dobry, bo niektórzy mówią że jest a inni że przez niego kurczą mi się mięśnie...

Adamos1
24-07-09, 00:22
z poczatku twój plan był swietny bo twoje cwiczenia opierały sie na tak zwanym spalaniu populrnym na brzuch czyli roisz tyle brzuszków ile mozesz w twoim przypadku pompek teraz moze rozwin troche swoje cwiczenia czyli rób pomki wzmacniajace biceps triceps no i klatke
Technika:

1.Pozycja rąk:
Nie trzymaj swoich rąk zbyt szeroko. Ręce powinny być w pozycji gdy są nieco szerzej rozstawione niż szerokość barków. Dłonie ustawione pod kontem 45stopni do linii klatki piersiowej.
2. Wsuń łokcie:
Trzymaj łokcie pod kontem 45stopni w stosunku d reszty ciała w czasie wykonywania pompek
3.Pozycja ciała:
Utrzymuj prostą linię od barków do kostek, unikaj "kociego grzbietu".
4.Prowadzenie:
To klatka piersiowa prowadzi nie głowa. Szyja powinna pozostawać w jednej linii z resztą kręgosłupa - NIE PATRZ W PRZÓD.

Warjacje...

"Wąski chwyt" - Wzmocnij biceps:
Wykonuj pompki z rękom ustawionymi wężej niż szerokość barków.

Iso pompki - na wzmocnienie barków
Wytrzymaj w dolnej pozycji przez 3 sekundy, dla wzmocnienia efektu podnieś poziom rąk np: umieszczając je na dóch ławeczkach, krzesłach.

Plecak - Wykonuje się je z plecakiem na plecach wyładowanych żelastwem.


teraz twoja klata i nie tylko powinny sie dalej rozwijac no i pamietaj ze miesnie lubia urozmaicenia czyli cos nowego tzn robienie roznych cwiczen na zmiane np. w jeden dzien robisz cwiczenia na biceps na 2 sposoby a na nastepny dzien trenngowy z bicepsem na 2 inne sposoby

JaqquB
24-07-09, 11:30
Ok postaram się korzystać z tego planu. Dzięki wielkie za odpowiedź. Aha a jakąś dietkę byś polecał czy bez też pójdzie?

Tomi!
24-07-09, 11:40
bez dietki nic nie pojdzie kolego - w dziale dieta masz sporo cennych wskazówek dotyczących tego zagadnienia :yawn:

Yosho
24-07-09, 12:15
A jeszcze moja sugestia:D Ćwiczysz brzuch i nogi?? Bo wiesz biceps i klata to nie wszystko:P Trochę bez sensu będziesz wyglądał jak klata i biceps będę clap a brzuch :cry: Jak robisz różne rodzaje pompek to rób także różne rodzaje brzuszków + na nogi przysiady. Ja też mam 15 lat i podobne parametry do twoich, lecz mam trochę inne ćwiczenia:P Nie robię już nie tyko pompek, ale także ćwiczonka z hantlami itp. Na brzuch różne rodzaje brzuszków, a na nogi przysiady i wspięcia na łydki. Oczywiście także biegam, ale teraz rzadko bo kolana mi siadły;/ Człowiek głupi i bez rozgrzewki jechał;/ Tak więc jak na razie z twoim treningiem jest bardzo dobrze;) Tak od siebie doradził bym tylko dodać ćwiczenia na brzuch oraz jeśli możesz kup drążek i ćwicz plecy:D

Pozdrawiam:D

JaqquB
24-07-09, 12:43
No póki co poćwiczę w domu. Nie zależy mi na niewyobrażalnych mięśniach. Ćwiczę żeby w tłuszcz nie obrastać i żeby kondychę poprawić, bo od września mma albo siłka. zobaczy się jeszcze.;p I dziekoweczka za odpowiedzi.

wojtas3
24-07-09, 13:27
Yosho raczej nie będzie to wyglądać bez sensu bo nie ćwiczy na siłowni tylko pompki itp wogule żeby nogi były nieproporcjonalne do reszty to trzeba już naprawdę być solidnej postury

Yosho
24-07-09, 13:29
No tak, ale co do brzucha to może podkpakować