PDA

Zobacz pełną wersję : czy tak mozna?



Joseph
23-07-09, 11:42
Witam mam pytanie czy mogę trenować łącząc partie w ten sposób?

poniedziałek
nogi
4 serie syzyfowy
4 serie przysiadów
+4 serie czegoś na nogi (proszę o podpowiedz)
biceps
4 serie hantelka na siedząco (tak oparty łokieć o nogę i do góry)
i tu chciałbym dołożyć coś tylko nie wiem co będzie dobre (kolejne 4 serie na bica)

wtorek
abs2 + skakanka

środa
plecy
4 serie wiosłowania sztanga
4 serie wiosłowania hantel ka
4 serie martwego ciągu
barki
4 serie wyciskania sztangi za głowa
4 serie podnoszenia handelek na boki na prostych rekach
kaptury
4 serie szrugusow

czwartek
abs2 + skakanka

piątek
klata
4 seria na plaskiej
4 serie na skośnej (wyciskanie na ławce )
4 serie rozpiętek na prostej
triceps
4 serie prostowania reki do tylu
4 serie prostowania reki do góry za głowa
biceps
4 serie hantelka na siedząco (tak oparty łokieć o nogę i do góry)
i tu chciałbym dołożyć coś tylko nie wiem co będzie dobre (kolejne 4 serie na bica)

sobota
abs2 +skakanka
Przepraszam za nazewnictwo ćwiczeń ale nie znam poprawnego (chyba) więc starałem się to jak najlepiej opisać.
Jestem bardzo początkujący, ćwiczyłem w mniej więcej ten sposób około 2 miesięcy. Moim celem jest masa i chciałbym zrzucić jednocześnie moją lekką oponkę ;p
Co o tym myślcie? Nadaje się do czegoś? Prosił by o porady / sugestie.Jak już mówiłem jestem początkujący.
Dietę jakąś tam mam (raczej słabą ale wciąż nad nią pracuje. W najbliższym czasie zamierzam kupić białko i spalacz jakiś.
Dzięki za pomoc.

blood in blood out
23-07-09, 20:00
2 razy biceps- to że bedziesz cwiczył go 2 razy w tygodniu nie znaczy ze ci urośnie

pon- klata biceps
środa-plecy triceps
piatek- nogi barki

nie mozna jednoczesnie robic masy i redukcji- najpierw zrzuc oponke a pozniej rób mase ( odpowiednia dieta to podstawa)

hans1237
23-07-09, 23:14
jak zrobisz raz w tygodniu to tez nie znaczy ze ci urosnie..........biceps.....heh jak dla mnie bic i tric 2xweek

wojtas3
24-07-09, 09:23
hans1237 tak tylko kiedy ten biceps i triceps zrobić? w sumie też chyba zacznę biceps 2 raz w tygodniu :whistle:

Joseph
24-07-09, 09:26
Z tego co wiem bez przeszkód można ćwiczyć biceps 2x w tyg. Chyba, że się mylę ?
Co mogę jeszcze do bica dorzucić aby pasowało do tego co już robię?nie cz
A właśnie czemu nie łączyć klata+biceps+triceps? Te mięśnie chyba ze sobą dobrze współgrają? Wydaje mi się, że ćwicząc klate tamte też pracują. Tak jak plecy i barki. Ale mogę się mylić dlatego pytam.
Dzięki za pomoc

3ndriu
24-07-09, 09:59
Jak już chcecie trenować biceps dwa razy w tygodniu musicie ostro dbać o regeneracje i dietę.

luo
24-07-09, 22:14
Można ćwiczyć biceps 2x w tyg ale wtedy jest mniejsza intensywność powiedzmy po 4-5 serii. Chociaż według mnie lepiej jest go skatować raz w tyg, a konkretnie. Zresztą pracuje on w wielu innych ćwiczeniach (wiosło/podciągania) więc jak się dobrze pokombinuje to można ładnie na tym wyjść.

Dobrałeś troche dziwne połączenie partii, szczególnie w środe. Po treningu pleców robisz barki.. Ja niemoge sobie nawet wyobrazić wyciskań na barki po 15 seriach na plecy. Jeśli jesteś początkujący to daj normalny split 3-4x w tyg w po jednej partii na tydzień. Przykładowe masz w podwieszonych

Joseph
25-07-09, 11:18
Jeśli chodzi o połączenie plecy barki to jak na razie macham małymi ciężarami
żeby wyrobić sobie technikę lepszą (20-25kg na barki) więc daję rade. Zobaczymy póżniej.
A jeśli chodzi o połączenia klata + biceps + triceps i biceps 2x w tyg to wydaje mi się to ok ponieważ akurat w przypadku bica i trica widzę najlepsze rezultaty (pomimo tego, że miałem bardzo kiepską dietę ale już ja poprawiłem wiec powinno być lepiej i tym bardziej biceps x2 będzie ok ). No chyba, że to normalne i te partie zawsze rozwijają się najszybciej?
No ale w każdym razie dzięki za pomoc.
Pozdrawiam