PDA

Zobacz pełną wersję : ACTIVLAB Whey GainBody



Ikar
17-07-09, 22:05
dzisiaj kupilem takiego gaintera jak w temacie zeby zobaczyc co to jest, czy ktos to juz jadl ?

A jeszcze jedno pytanie czy gainera po treningu jak rozpuszczam go z woda to moge do niego krete dosypac czy nie koniecznie ?

fallenursus
17-07-09, 22:45
mozesz ,ale kreta po treningu jest zbyteczna.....

fornis
18-07-09, 02:08
Niby czego kreta po treningu jest zbyteczna? fallenursus

fallenursus
18-07-09, 03:04
Niby czego kreta po treningu jest zbyteczna? fallenursus
bo tak:twisted:

fallenursus
18-07-09, 03:22
no dobra, powiem ci w sekrecie czemu.
ostatnio modne sa pokazy badan na forum, wiec zeby sie dowiedziec jak naprawde suplementowac krete proponuje przeczytac poszczegolne texty :

1. Harris RC, Soderlund K, Hultman E: Elevation of creatine in resting and exercised muscle of normal subjects by creatine supplementation. Clin Sci (Colch) 1992;83(3):367-374

2.Casey A, Constantin-Teodosiu D, Howell S, et al: Creatine ingestion favorably affects performance and muscle metabolism during maximal exercise in humans. Am J Physiol 1996;271(1 pt 1):E31-E37

3.Hultman E, Soderlund K, Timmons JA, et al: Muscle creatine loading in men. J Appl Physiol 1996;81(1):232-237

4.Vandenberghe K, Goris M, Van Hecke P, et al: Long-term creatine intake is beneficial to muscle performance during resistance training. J Appl Physiol 1997;83(6):2055-2063

5.Vandenberghe K, Van Hecke P, Van Leemputte M, et al: Phosphocreatine resynthesis is not affected by creatine loading. Med Sci Sports Exerc 1999;31(2):236-242

6.Juhn MS, O’Kane JW, Vinci DM: Oral creatine supplementation in male collegiate athletes: a survey of dosing habits and side effects. J Am Diet Assoc 1999;99(5):593-595

7.Green AL, Hultman E, Macdonald IA, et al: Carbohydrate ingestion augments skeletal muscle creatine accumulation during creatine supplementation in humans. Am J Physiol 1996;271(5 pt 1):E821-E826

8.Febbraio MA, Flanagan TR, Snow RJ, et al: Effect of creatine supplementation on intramuscular TCr, metabolism and performance during intermittent, supramaximal exercise in humans. Acta Physiol Scand 1995;155(4):387-395 :twisted:

fornis
18-07-09, 11:20
hahaha ale wyjasniles fallenursus ciekawe skad sciagnoles te formulki co nie chca ci juz w dopingu jestes spalony ze swoimi teoriami wiec przeniosles sie na odzywki i suplementy...

lovelas69
18-07-09, 11:45
nie potrzebuję żadnych badań, z resztą nic wyżej nie widzę...
nie brać krety po treningu ? pierwsze słyszę, z własnego doświadczenia wiem, że to dobre rozwiązanie... a Ci kolesie ww co wpier... tony koksu w siebie nie biorą krety po treningu...- okej może ładują kolejny strzał w tyłek

MolderDist
18-07-09, 12:03
Możesz dożucić kreatyne do gainera po treningu.

Według mnie pora po treningu jest najważniejsze i to we wszystkim.

fallenursus - czemu uważasz, ze kreta po treningu to nieporozumienie?

wojtas3
18-07-09, 12:15
kurwa coraz to nowe teorie na tym forum są tworzone już wiele się naczytałem ale tak pokazują badania du dupy z tymi badaniami niedługo się okaże że trening źle wpływa na przyrost mięśni ja pie....

fallenursus
18-07-09, 12:32
Możesz dożucić kreatyne do gainera po treningu.

Według mnie pora po treningu jest najważniejsze i to we wszystkim.

fallenursus - czemu uważasz, ze kreta po treningu to nieporozumienie?

kreatyne wystarczy brac raz dziennie dawka nie wieksza jak 3g..to nie ma zaleznosci ile kto wazy..wiecej sienie spali, a to dawka na uzupelnienie. obojetniekiedy sobie ja wezmiesz. tak samo teorie o ladowaniu krety tez zostaly obalone. np. po ladowaniu 2wu dniowym reszte fazy ladowania zostaje juz wysiusiane...i takie tam inne mniej wazne bzdury. wiem po sobie, bralem te 10g 2x dziennie gorliwie jak ''kazali'', teraz tylko biore przed treningiem i jest to samo. moze zle pisze ze po treningu jest zbedna. po treningu jest zbedna jesli juz sobie wezmiesz dawke wczesniej. pseprasam za drobne nieporozumienie :twisted:

fallenursus
18-07-09, 12:35
hahaha ale wyjasniles fallenursus ciekawe skad sciagnoles te formulki co nie chca ci juz w dopingu jestes spalony ze swoimi teoriami wiec przeniosles sie na odzywki i suplementy...

stary dzieki ze mnie rozsmieszyles z rana clap

fallenursus
18-07-09, 12:38
jedynie gdy jestesmy w totalnym anabolicznym stanie ( patrz SAA) wtedy przyswajanie kreatyny jest zwiekszone o conajmniej 200% i jest ona bardzo przydatna podczas cyklow hormonalnych.

Symu
18-07-09, 12:44
teoria teoria ale bralem 5g krety dziennie przez 40 dni i IMO to za malo.

fallenursus
18-07-09, 12:44
o przypomnialo mi sie, jakis MOD juz na ten temat pisal ze styknie 1 raz krete wsunac na dzien. nie pamietam ktory, i nie moge znalesc posta bo mamy w pelni dzialajace forum :)
ale chyba Symu...
ps. a moze i nie Symu...

fallenursus
18-07-09, 12:48
jesli sie bierze bez fazy nasycania to zajmuje ok 30 dni zeby nasycic kreta. z tego co wypisuja ostatnio ta faza nasycania nie musi trwac az 5 dni, wystarczy 2. z faza nasycania tweirdza ze cykle moga byc krutsze. bez fazy nasycania ludzie smigaja dosc dlugo na krecie...

fornis
18-07-09, 13:05
Wiesz co fallenursus twoje teorie na tym forum sa smieszne wogole na miejscu innych bym cie nie sluchal chore teorie rosmieszylem cie hahaha dobre a co moze nie co juz nie pamietasz k....wa jak dostales bana za te swoje pojebane teorie w dopingu... cioto z Montrealu

MolderDist
18-07-09, 14:20
Niestety z tą kreatyną się nie zgodze.

Oczywiście dawka około 3 g (a dokładniej dawka 0,03 g na kg) jest przyjmowana za odpowiednią kiedy ktoś przyjmuje kreatyne ciągle, nie w cyklach.

fallenursus
18-07-09, 15:44
Niestety z tą kreatyną się nie zgodze.

Oczywiście dawka około 3 g (a dokładniej dawka 0,03 g na kg) jest przyjmowana za odpowiednią kiedy ktoś przyjmuje kreatyne ciągle, nie w cyklach.

czyli rowniez t ak jak ja uwazasz ze nie konieczne jest cyklowanie kreatyny?:smile:

wojtas3
18-07-09, 17:23
fallenursus nie mąć mi więcej w głowie :knockout: tą kreatyną :twisted:

fallenursus
18-07-09, 18:18
fallenursus nie mąć mi więcej w głowie :knockout: tą kreatyną :twisted:

:) spoko

Kreatyna jest bardzo dobrym endogennym zwiazkiem , np. podczas krotkich wysilkow potrzebujacych duzo energii na krotki okres ( trening na silowni,fitness,sprint etc.) miesnie pobieraja energiie z fosfokreatyny.
Wiec aby doszlo do ekspresji energi potrzebnej nam do podnoszenia dziesiatek kilogramow stali niezbedna jest kreatyna .

Sterydy wzmagaja synteze fosfokreatyny w tkankach miesniowych , wynik?
Zwieksza sie zapotrzebowanie na CrP , jedyna droga aaby dostarczyc potrzebnego nam zwiazku jest uzycie egzogennego odpowiednika.

Wiecej?

Jesli mamy wiekszy % resyntezy CrP zwieksza sie sila , energia i wydolnosc treningowa o rozroscie komorek juz nie wspomne. Trzeba tylko dostarczyc kretyne na cyklu , a nie tylko po cyklu niby na spadki , co jest nagminnie stosowane , wynika to tylko z braku podstawowej wiedzy.

Molder o tym moze mowiles?
oczywiscie to nie moje, ale popieram

MolderDist
18-07-09, 22:06
Jeżeli chodzi o kreatyne na cyklu (na towarze).

Moje zdanie jest takie, iż jak cykl trwa krótko, powiedzmy do 8 tygodni (ale tutaj jest kwestia indywidualna) to warto kreatyna wziąść właśnie na odblok, jeżeli cykl mamy naprawde długi, z wielu środków, wtedy logiczne jest, że kreatyna będzie stosowana podczas cyklu.

Co do cykliczności kreatyny - są różne teorie, jedni przyjmują ciągle, tak jak pisałem 0,03 g na kg, a inny w cyklach - imo kwestia własnych upodobań i odczuć.

Ale ja nie uważam się w żaden sposób za guru od saa.

fallenursus
18-07-09, 23:15
Ale ja nie uważam się w żaden sposób za guru od saa.

spoko, ja rowniez nie.
przyjemnie sie z toba wymienia poglady, w przeciwienstwie co do niektorych paYacow. dzieki nim forum upada..

Symu
22-07-09, 19:30
nie przeczytam wszystkiego ale tak krete mozna brac raz dziennie. Teoretycznie zeby podniesc stezenie kretyny wystarczy 5g dziennie mono ale w praktyce slabo to wypada.