PDA

Zobacz pełną wersję : A teraz troche o lydkach



j0zek
17-07-09, 21:53
Jak w temacie, mam pytanko do Was wiecie jak skutecznie i najefektywniej dojebac lydki?
Bo ja mam bardzo chude lydki ale w miare silne - podczas unoszenia sie na palcach na obciazeniiu (tak aby opuszczac sie ponizej poziomu palcow) i ze sztanga na barkach(suwnica) w ostatniej serii podnosze 240kg 12 razy a robie 5 serii

I wiec chodzi mi tu o to ze slyszalem od kumpla ze lydek nie mozna za bardzo forsowac bo latwo o kontuzje, lecz jak cwicze lydki tym cwiczeniem to dopiero je czuje tak przy 200 kg ze cos podnosze konkretnego i bardzo mnie to dziwi
Jak myslicie mozna tak cwiczyc dalej? i systematycznie zwiekszac obciazenia jesli czuje power w lydkach?
Jedynym problemem dla mnie w tym cwiczeniu jest bol na szyi od ucisku od sztangi:D

dzbanekzwd
18-07-09, 08:05
ja bym dał tak 150 i walił np. 30-40 ruchów w serii.

j0zek
18-07-09, 09:34
ale to jak wtredy z masa? bo narazie mam jakies 41,5 w lydce a chce dojechac do 45, a skoro tyle ruchow to bardziej na rzezbe nie?

dzbanekzwd
18-07-09, 10:27
właśnie niewiem jak to sie ma do masy... dużo ludzi w planie masowym robią po kilkadzieści ruchów.

Micek185
18-07-09, 11:21
łydy to mięśnie czerwone wiec lubią większą liczbę owt,najlepszym sposobem jaki znam to super seria na łydy czyli wszpięcia z sztanga,spięcia na maszynie,spięciana jednej nodzez tym że przy spieciach na palce z sztanga zmieniaj rozstaw nóg np co 10 powt.rób w każdej serii po minimum 40powt. to wyjdzie ci min.120 poczujesz piekielne pieczenie!

ale to jak wtredy z masa? bo narazie mam jakies 41,5 w lydce a chce dojechac do 45, a skoro tyle ruchow to bardziej na rzezbe nie? plam na rzezbe rózni sie tym od masowego że jest wiecej cwiczen izolowanych a powt.są te same
pozdro

zCzymDoLudzi
18-07-09, 13:57
Micek czy te wspięcia i spięcia się różnią ? Czy po prostu błąd w pisowni ?

Micek185
18-07-09, 14:25
błąd w pisowni
wspięcia=wspinanie na palce
spięcia=brzuszki na ławce prostej