PDA

Zobacz pełną wersję : Barki, tric bic



j0zek
16-07-09, 21:40
Mam pytanko, jakie sie robi cwiczenia po ktorych bedzie widoczna tak jakby przerwa miedzy koncem barku a gorna czescia tricepsa?(chodzi o tylna czesc lapy)
Oraz jakie robic cwiczenia aby patrzac na sylwetke na wprost i patrzac na rece to zeby bylo widac wyraznie zaokraglona boczna glowe barku i potem dopiero biceps?

marcin001
16-07-09, 23:26
dokładam się do pytanka:) mi się wydaje że trzeba robić chyba tylne aktony barków , racja??:P

Micek185
16-07-09, 23:57
trenowac te mięśnie na silowni,najpierw zbudowac mase mięśniową a potem jak już po tym roku może wiecej możesz wziąc sie za rzeźbę,wtedy to cwiczenia izolowane.przerwa pomiędzy mięśniami pojawia sie wtedy gdy masz dobra separację.
pozdro

j0zek
17-07-09, 08:32
No ja juz cwicze mase 2 lata:P
czyli trening izolowany to cwiczenia na linkach itd?

Bo teraz glownie na triceps cwicze:
1.Prostowanie ramion na wyciagu stojac 4* 12,12,12,12
2.Uginanie francuskie lezac 4* 12,12,10,6
3.Prostowanie ramion na wyciagu stojac(ale w innej pozycji i inaczej zginam rece niz w 1 cw.) 4* 12,12,12,12
4. Prostowanie ramienia podchwytem na wyciagu stojac 4* 12,12,10,10
5.Prostowanie ramion na wyciagu stojac (cwiczenie wykonuje sznuremi jak opuszczam to ciagne do zewnatrz, na pewno znacie to cwiczenie) 2* 10,10



Biceps:
1. Uginanie ramion ze sztanga stojac waskim podchwytem 4* 12,10,8,12(ostatnia seria tym samym ciezarem co 1)
2. Uginanie ramion ze sztanga na modlitewniku 4* 10,10,8,8
3. Uginanie ramion ze sztangielkami stojacz suplinacja nadgarst. 4* 10,10,10,10
4. Uginanie ramienia podchwytem siedzac na wyciagu(opiram lokiec o wewnetrzna czesc uda) 4* 12,12,10,10

A co do barkow to bardzo mocno sie przykladam juz od dobrego roku na tylne aktony wiec plackow nie mam, to moze zmienic ktores z cwiczen na bardziej rzezbiace czy jakos tak?

Micek185
17-07-09, 10:29
skoro 2 lata cwiczyłes tym planem to pewne ci masa zbyt nie poszła to plan na rzexbe.

podam ci plan na mase:
bic:
uginanie ramion ze sztangą stojąc 4s.12-10
uginanie ramienia z hantlą sposobem młotkowym4s12-10
ubinanie ramienia z hantlą siedzac ze skosnym oparciem+supinacja12-10

tric:
wyciskanie sztangi w wąskim uchwycie4s10-8
francuz leząc 4s 10-6
ściąganie linki wyciągu nachwytem4s12-8

barkiwyciskanie sztangi z klatki
unoszenie hantli do góry z przodu
unoszenie hantli na boki w opadzie
wszystko po4s po 12-15powt
te cwiczenia atakują wszystkie aktony miesnia naramiennego

poleć takim sposobem pare tyg póniej pozamieniaj kolejność cwiczen,nasępnie po paru tyg zmien cwiczenia np francuz leząc na stojąc lub siedząc z hantl

na bic zamiast sztangi łamanej prostą,zamiast siedzac z supinacją to sojac bez supinacji

głównie chodzi o to by miesnie nie zaaodotowały sie do cwiczen i ciagle miały niejako szok na treningu,z mas grupy beda coraz bardziej sie separowały,sam zobaczysz
pozdro

BoloYeung
17-07-09, 17:18
super seria na bary większość to zna

j0zek
17-07-09, 21:47
micek w 2 lata mi przybylo 25 kg wiec chyba nie jest tragicznie:p

nie cwicze od zawsze tak samo, cwicze pare miesiecy tak jak rozpisalem, a glownie przez wiekszosc okresu cwicze w chacie na samych hantlach i gryfie prostym wiec szalu nie ma ale i tak dobrze jak na taki biedny sprzet, co do barkow co napisales
to robie wyciskanie zza glowy
unoszenie hantli na boki, unoszenie hantli przodem i unoszenie hantli na boki (na tylne aktony)

ale dz za rade;)