PDA

Zobacz pełną wersję : Bieganie wieczorem a katabolizm nocny



sl4by
16-07-09, 12:28
Witam.

Mam taki problem że czas na bieganie mam tylko ok godziny 22.00, wcześniej nie dam rady biegać, rano też odpada :/ Mam do was pytanie przez co mógłbym zmniejszyć katabolizm i katabolizm nocny. Przeczytałem wypowiedz PW i mówił o antykatabolikach, więc pomyślałem że zrobię tak :

-19.45 posiłek (tylko nie wiem co zjeść przed biegiem ) :/
-22.00 - 22.45/23.00 bieg
-ok. godziny 24.00 zjeść posiłek bogaty w białko (np ser biały +kromka chleba + szklanka mleka 2% tłuszczu,

Do tego mogę dokupić BCAA, L-Karnityne i jeśli będzie trzeba to może białko ???

Czy dzięki takiemu rozwiązaniu zmniejszę katabolizm nocny ? Chce stracić tłuszcz a nie mięśnie. Liczę na wasza pomoc.

Prezydent_1c
16-07-09, 15:08
Przed biegiem zjedz antykataboliki + coś lekkiego, po biegu dobrze kombinujesz.

sl4by
16-07-09, 17:07
A jak dawkować antykataboliki ? ile caps i o jakich porach ?

Micek185
17-07-09, 00:30
antykataboliki przed snem i rano lub wtedy gdy wiesz że nie bedziesz móghł przyjmowac regularnych posiłków.reszte co do dawkowania masz na opakowaniu,zalezy od firmy,masy ciała itp.

co do dietki to na noc twarog oczywiście ale wywal ten chleb to zbędne węgle na noc a tobie zalezy na starcie tłuszczu

posiłek prze biegiem powinien składac sie z białka i węgli i powinienes go przyjąc ok 30min prze nim.
pozdro

Prezydent_1c
17-07-09, 07:14
Moim zdaniem 5g BCAA przed biegiem 5min. i ruszasz w trase :)

sl4by
17-07-09, 10:50
Z chleba zrezygnowałem, dorzuciłem za to jakiś owoc.
A co do antykatabolików to brać je rano, przed biegiem i na noc ?

Micek co byś doradził żeby zjeść przed biegiem ?

Micek185
17-07-09, 11:53
antykat.rano i po treningu
owoc to fruktoza czyli też wegle najlepeij dodaj troche soku lub czegoś smakowego i bedzie dobrze
przed biegiem najlepeij jakąś owsiankę +banan(szybkie węgle)

luo
20-07-09, 10:10
antykat.rano i po treningu
owoc to fruktoza czyli też wegle najlepeij dodaj troche soku lub czegoś smakowego i bedzie dobrze
przed biegiem najlepeij jakąś owsiankę +banan(szybkie węgle)

tak ale fruktoza jest b.dobrze tolerowana przez ludzki organizm więc nawet niema co jej porównywać z innymi węglami prostymi czy złożonymi no i dostarczają do tego niezbędnych witamin i mikroelementów. Jedz tak jak większość Ci pisze rano antykatabolik, 2h przez bieganiem normalny posiłek, 20-30 min przez bieganiem bcaa, od razu po znowu bcaa/serwatka i jakiś owoc a przez snem twaróg

Micek185
20-07-09, 22:18
nom może i tak że owocki są super zdrowe i w ogóle ale przed snem zbyteczne no chyba że masz naprawde dobra partnerke:)

"2h przez bieganiem normalny posiłek, 20-30 min przez bieganiem bcaa, od razu po znowu bcaa/serwatka i jakiś owoc a przez snem twaróg" hmm... 2 godz przed snem?troche poleciałeś:)to za długo organizm musi dostac pełnowartosciowy posiłek ok 30min prze wysiłkiem aby później czerpał z niego energię dlatego je sie przed treningiem węgle:D
pozdro

sl4by
20-07-09, 23:41
Czyli nie 2 godziny przed bieganiem tylko 30 min ? Przed biegiem jem płatki owsiane nestle corn flakes + mleko, wystarczy ? Czy dodac cos do tego posilku jeszcze ?

Micek185
21-07-09, 14:57
wiesz co?jednak LUO dobrze ci radził jedz 2 godz przed bieganiem,mój błąd,LUO zwracam honor :)
płatki corn flakes to zwykłe płatki kukurydziane a tobie potrzebne są owsiane:)
pozdro

sl4by
21-07-09, 15:14
Ok, zrobie jak radzil LUO ;) Ale micek Tobie rownierz dziekuje za zainteresowanie sie tematem.