PDA

Zobacz pełną wersję : Odchudzanie - Kilka Wskazówek i dyskusja



Jolly
14-07-09, 21:26
Chcesz wyszczupleć, a nie masz siły na drakońskie diety i bieganie co dzień
na siłownie? Oto kilka rad jak spalić trochę zbędnego tłuszczu przy bardzo
małym nakładzie sił.

Obudź się !!!

Śniadanie jest twoim największym posiłkiem. Nawet jeśli się bardzo spieszysz i na nic rano nie masz czasu,
spróbuj wstawać trochę wcześniej. Kawa wypita w pośpiechu nie sprzyja twojej figurze. Zauważyłeś, że jeśli
zjesz rano śniadanie, szybciej robisz się głodny? To nie dlatego, że za wcześnie obudziłeś apetyt, ale pobudziłeś
czynności trawienne i tym samym przyspieszyłeś metabolizm. Dzięki temu wszystko co zjesz w ciągu dnia,
zostanie szybciej zamienione w energię i nie zostanie odłożone w formie tłuszczu. Poza tym przez zjedzenie
śniadania zwiększasz od rana poziom cukru w organizmie, co powoduje wzrost witalności i dobrego
samopoczucia na najbliższe godziny.

Jedz 5 razy dziennie

Jeśli całodniową dawkę kalorii rozłożysz na kilka lżejszych posiłków w ciągu dnia - schudniesz. Najlepiej jeść
co 4 godziny, nasycasz wtedy głód, ale nie jest on na tyle duży, abyś musiał pochłaniać ogromne ilości jedzenia.
Najgorszą metodą jest przetrzymywanie całego dnia na kawie i jeden solidny posiłek wieczorem. Twój organizm
ma też pamięć. Jeśli nauczysz go, że na kolejny posiłek musi czekać 20 godzin, to wszystko, co zjesz,
zmagazynuje, by czerpać z tych zapasów energię w ciągu dnia. Zmagazynuje, czyli zamieni w tłuszcz. Jeśli
natomiast tę samą ilość pożywienia będziesz dostarczał mu w kilku porcjach, strawi je natychmiast. Każdy
posiłek powinien trwać co najmniej 20 minut. Dopiero po tym czasie zaspokajasz ośrodek głodu w mózgu. Bez
względu na to, jak dużo jesz, po tym czasie mózg powie twojemu żołądkowi - dość!

Spalaj się

Podstawą każdego posiłku powinno być białko w postaci mięsa lub nabiału. Musisz zjeść dziennie gram białka
na każdy kilogram masy ciała (wagi do której dążysz a nie którą masz obecnie). Do trawienia i przyswajania
białka potrzebne są węglowodany, które znajdują się w warzywach. Jeżeli do tej kompozycji nie dodasz
tłuszczu, przemiana materii przyspieszy się o 40%, a organizm zużyje do niej tłuszcz z "sadełka".
Zwiększ obroty
Im szybszy będziesz miał metabolizm, tym szybciej spalisz tłuszcz. Na metabolizm najlepszy wpływ ma ruch.
Ale nie tylko. Kwas gamm-linolenowy z oleju kukurydzianego, lnianego i wiesiołka zwiększy produkcję
hormonów tyroksyny i somatropiny, przyspieszających odchudzanie. Kwas omega-3 z ryb morskich wymuszają
na organizmie czerpanie z własnych zapasów tłuszczy ("sadełka"). Cynk z owoców morza, ryb, pestek dyni i jaj
kontroluje ilość produkowanej przez organizm insuliny, która reguluje poziom cukru we krwi. Odpowiednio
durzy poziom insuliny to uczucie sytości. Magnez jest niezbędny przy spalaniu węglowodanów i tłuszczy. Jego
niedobór powoduje odkładanie tkanki tłuszczowej. Magnez znajdziesz w czekoladzie, rybach, brokułach i
razowym chlebie.
Kup teflonową patelnię
Powierzchnia patelni teflonowej jest tak gładka że możesz na niej smażyć przy minimalnym użyciu tłuszczu. Do smażenia używaj oliwy z oliwek. Zawiera ona nieporównywalnie więcej niż tradycyjne oleje nienasyconych
kwasów tłuszczowych, które obniżają poziom cholesterolu we krwi. Przy wyborze oliwy z oliwek zwróć uwagę
na informację, czy jest to oliwa z pierwszego czy z drugiego tłoczenia. Ta z pierwszego zawiera dużo błonnika i
nadaje się do sałatek. Do smażenia używa się oliwy z drugiego tłoczenia.

Pij herbatę

Pozytywnie na twój metabolizm wpłynie częste popijanie zielonej herbaty. Zachowane w niej zostają pewne
enzymy, dzięki którym jest ona bardziej aktywna. Woda, którą zalewasz herbatę, nie powinna mieć wyższej
temperatury niż 80 stopni (po zagotowaniu odczekaj około 4 minut). Napar powinien stać 5 minut pod
przykryciem. Nie wyrzucaj fusów! Najlepiej stymuluje procesy trawienne napar z drugiego parzenia.

Zrób bilans

Prędzej czy później ruchu nie unikniesz. Bez ćwiczeń możesz schudnąć, ale szybko powrócisz do starej wagi.
Rachunek jest prosty: aby schudnąć, musisz stale dostarczać organizmowi mniej kalorii niż wynosi jego
zapotrzebowanie. Albo spalać więcej. Na początek wystarczy niewielki krok. Po zakupy nie jedź samochodem
ale przejdź się na piechotę. Korzystaj ze schodów a nie z windy, zacznij od schodzenia. Ogólnie zwiększ
codzienny wydatek energetyczny przy pomocy ruchu fizycznego, nawet pozornie najmniej znaczącego.
Pij wódę
Durze ilości wypitej wody zmniejszą twój głód i na pewno nie zaszkodzą. Słyszałeś o super specyfikach odchudzających? Trzeba je połknąć i zapić kilkoma szklankami wody. Woda napełnia twój żołądek i czujesz się
pełen. Proste prawda?

Zrodlo: xxx

fallenursus
14-07-09, 21:46
kur....niezle.
przeczytaj najpierw co napiszesz. :)(czy tam copy/paste bo to wyglada na jakies belkoty z gazet)
najlepiej jesc co 4 godziny i mam jesc 5 posilkow. ..to mam spac 4 godziny tez?
czy moja matematyka gorsza od mojego polskiego?


ps. fajnie napisane do faceta ktory ma ''dbac o swoja figure''

zCzymDoLudzi
14-07-09, 22:23
Troche właśnie takie bełkotanie..... A czy jak będę spał 4 godziny to też przyspieszy metabolizm (pytanie retoryczne oczywiście)? Już gdzieś to czytałem chyba, dobrze by było podać źródło.

Jolly
15-07-09, 07:13
Fallenursus: zawsze twój poziom merytorycznego rozumowania tekstu mnie zadziwiał, ale teraz to mnie powaliłeś na kolana. Widać nie dorosłeś jeszcze do prawdziwej kulturystyki :D

Ale wytłumaczę ci jak dziecku:
6.00 - 1 posiłek..
10.00 - 2 posiłek.
14.00 - 3 posiłek.
18.00 - 4 posiłek.
22.00 - 5 posiłek.

Jak na mój rozum wychodzi 8 godzin do spania, więc twoja matematyka jest gorsza od twojego polskiego.... Poza tym to nie mój art, wkleiłem tylko bo jest dobry.

Proszę moda o kasację tych dwóch, nader inteligentnych postów.

Anaboliczny Koks
15-07-09, 08:10
Bardzo dobre chociaż ja uważam ,że ćwiczenia nr 1 bo w znacznym stopniu przyśpieszysz to .

vol81
15-07-09, 10:06
ja jem 3 posiłki i najwazniejsze w diecie jest to zeby rano jesc weglowodany obiad cos ciepłego i kokretnego ale zeby sie miesciło w ramach zdrowego rosądku u mnie to jest normalny obiad mamusi a kolacja byle nie pozniej niz po 19 najlepiej jakies białko i mało węglowodanów jesli ktos nie wie co to sa białka i weglowodany to prosze wpisać na gogle tabele kalorycznosci i sie z nia zaznajomić. i zgadzam sie z anabolicznym koksem ze najbardziej pomaga ruch ale nie przesadzajcie z początku bo sie poprostu zrazicie do spotru powoli małymi kroczkani i nieoczekujcie ze efekty bedą po tygodniu na to trza czekac miesiąc to tyle odemnie w tej materi

wojtas3
15-07-09, 12:15
fallenursus twój polski jest poprawny ale matematyka kuleje :yawn:

fallenursus
15-07-09, 13:24
fajnie...nie ma to jak policzyc sobie 4x5=20 nie patrzac na zegarek...
ide postac w kacie spalajac sie ze wstydu

p.s zwalam wszystko na moja dysleksje :P

Anaboliczny Koks
15-07-09, 13:38
35lat i dyslekcja ? :D

zCzymDoLudzi
15-07-09, 13:52
A co w tym niby dziwnego ?

fallenursus
15-07-09, 13:53
35lat i dyslekcja ? :D


yeah, i to dosc duza szczegolnie z numerami. mialem dosc fajne przeboje w poprzedniej pracy z tego powodu. Musialem duuuuzo uwazac.
pamiec mam bardzo dobra ale ta dysleksja to mnie na nerwy dziala

p.s. jakby ktos sie interesowal, to tego nie mozna nabawic sie przez SAA :P

Jolly
15-07-09, 14:20
Anaboliczny koks: niby ćwiczenia ofc ważne, ale nic nie zastąpi dobrej diety.

Fallenursus ;)

wojtas3
15-07-09, 14:44
fallenursus ty stary koniu postój sobie w tym koncie to ci dobrze zrobi :yawn: :rockon:

Anaboliczny Koks
15-07-09, 14:47
zCzymDoLudzi ,a no to w tym dziwnego ,że to dla mnie dziwne xD Kiedyś nie było dyslekcji i jakoś się żyło ,a teraz każdy zwala wszystko na to :PP

zCzymDoLudzi
15-07-09, 15:02
Kiedyś nie było dyslektyków, byli po prostu debile :D

Rush
15-07-09, 22:18
Apropo dysleksji
Odpowiednio
durzy poziom insuliny to uczucie sytości
Moża by to poprawić bo to tak troche "nieprofesjonalnie" wygląda jak
sie czyta :P


Pij wóde Nie wiem czy to za dobry pomysł :smile:

Anaboliczny Koks
15-07-09, 22:19
Pij wóde to miał być chyba żart ;d

hans1237
15-07-09, 23:45
sory ale to w temacie jest troche...

co do biegania po treningu,kiedy załadowac wegle proste?zaraz po treningu czy po bieganiu?chodzi mi o te 2moje banany po kazdym treningu nie wiem czy je jesc po bieganiu czy przed.

fallenursus
15-07-09, 23:48
jesli robisz biegi zaraz po treningu, to banany szamaj po biegach.

Jolly
16-07-09, 11:08
Rush: ja tego nie pisałem :D

Hans: Najlepiej przed treningiem(siłowym, nie cardio)

hans1237
16-07-09, 17:20
ale podobno po treningu tez trzeba uzupełnic wegle wiec po siłowym czy po rowerku?falen po rowerku to juz nie za pózno?

Jolly
16-07-09, 18:52
Hmm, może lepiej nie łączyć cardio+siłki w jedend zień?

fallenursus
16-07-09, 20:42
kaman chlopy, oczywiscie wszystko zalezy od tego jaki sie chce miec efekt koncowy. robisz wycinke-spoko cardio po silowym z rana naczczo mozna smigac.normalka ze tyle samo nie udzwigdziesz jak przy sesji na mase po posilku przedtereningowym, ale tu nie oto chodzi.
sam sprawdz roznice. szamaj banany przed,po,w trakcie:)my ci mozemy wciskac co na nas dziala.ty musisz sprawdzic co dziala na ciebie.

hans1237
17-07-09, 00:13
nie nie nie,chodzi mi o to ze po treningu nalezy uzupełnic wegle proste które zapobiegną traceniu tego co juz wypracowalismy przed chwila na treningu,ale przy bieganiu czy rowerku czerpiemy ponoc energie pierwsze z wegli potem z tłusczu??tak wiec czy dostarczenie wegli przed bieganiem nie doprowadzi do tego ze nie ruszymy magazynu tłuszczu???a tylko wegle spalimy?

fallenursus
17-07-09, 00:34
?tak wiec czy dostarczenie wegli przed bieganiem nie doprowadzi do tego ze nie ruszymy magazynu tłuszczu???a tylko wegle spalimy?

tu sobie odpowiedziales na pytanie

bezel
17-07-09, 16:43
Ja tu tak w skrócie napisze jak moje spalanie tluszczy wyglada xD

Jakies 20 dni temu zaczołem zbijać wage ( 182cm 95 kg) dzis z 95 kg zrobilo sie 86kg . Przez te 20 dni praktycznie nie biegalem bo nie lubie ( gdybym biegal pewnie byl poszlo jeszcze pare kilo ) zostal praktycznie brzuch do spalenia a troche go jest wiec zostalo jeszcze z 2 tygodnie diety.

1. Zamienilem Pepsi itp na Wode niegazowana ( dziennie po 3l wypijam)
2. Jak juz mam jesc chlep to nie bialy tylko razowy
3. Wyrzucilem wszystkie gowna tzn. masla , chipsy , slodycze jak juz z czyms jem ten chleb to tylko z twarogiem + jakis ogorek , pomidor .
4. Normalny trening na silce ( pon srod piatek) + 30-50 brzuszkow kazdego dnia tak pod wieczor ( 21-22)

Teraz jestem na takim etapie iz nie jem praktycznie juz nic tylko jestem na samej wodzie od poniedzialku ( 1 posilek dziennie ( nie duzy))


PS.

Moim celem jest waga 80kg przy wzroscie 182 :)
oraz
Zeby sie odchudzac to trzeba miec zaje****e silna wole :P

wojtas3
17-07-09, 20:30
na redukcji słabo się znam ale 1 posiłek dziennie i do tego siłownia to szczyt głupoty :whistle:

Adamos1
17-07-09, 20:49
STary radze co odrzuc typ spalania polegajacy tylko na piciu wody w ten sposób mozesz doprowadzic do efektu JOJO no i poprostu osłabic organizm zeby miesnie sie rozwijały musisz dostarcza im odpowiednie składniki odzywcze jezeli juz chcesz spalac to ogranicz weglowodany i kwasy tłuszczowe tak jak to zrobiłes na popczątku redukcji zwieksz intesywnosc cwiczen na siłowni do 2 godz i liczbe wykonywanych powtórzen no i mozesz dodac jakies suple wieczorem zrób pare aerobów jezeli chodzi o brzuszku to sa one dobra na górne partie brzuch masz tu pare cwiczen
http://www.youtube.com/watch?v=OAaw_argpNg&feature=related
zycze powodzenia

bezel
17-07-09, 21:04
narazie jade sama redukcje wiec nie mysle nawet ze bede mial jakies przyrosty , spadne jeszcze z waga do 82 -83 i juz zaczynam brac cretke bo nie cchialem jej brac gdy mialem fatu

PS.

wiem jakie sa diety na redukcje bo kupe czasu spedzilem na czytanie forum ,lecz wole sie pomeczyc jeszcze z tydzien, dwa i juz cisnac z cretka + dobra dieta na mase:)

Adamos1
17-07-09, 23:43
Wiesz ogólnie chodzi mi o ostani punkt twojej diety czyli sama woda z tego nie przyjdzie nic dobrego

bezel
18-07-09, 00:11
Wiesz ogólnie chodzi mi o ostani punkt twojej diety czyli sama woda z tego nie przyjdzie nic dobrego

hmmm czemu ?

zCzymDoLudzi
18-07-09, 01:06
H2O jako podstawa "pożywienia" to nic dobrego... Musisz dostarczać też węglowodany i inne potrzebne składniki odżywcze

Jolly
21-07-09, 18:37
nie nie nie,chodzi mi o to ze po treningu nalezy uzupełnic wegle proste które zapobiegną traceniu tego co juz wypracowalismy przed chwila na treningu,ale przy bieganiu czy rowerku czerpiemy ponoc energie pierwsze z wegli potem z tłusczu??tak wiec czy dostarczenie wegli przed bieganiem nie doprowadzi do tego ze nie ruszymy magazynu tłuszczu???a tylko wegle spalimy?
Węgle proste(takie jak banan) powodują wzrost glikogenu w organizmie, przez co musisz więcej przebieć, aby zaczęły utleniać się zapasy tłuszczu.

bezel: twoja dieta jest do pici bo:
-Niszczysz mięśnie
-Szybko chudniesz, ofc, ale potem duża szansa na efekt jojo. Oczywiście to może być dobre, pod warunkiem że masz silną wolę.(mega silną).

Odchudzajmy się z głową. 5 posiłków dziennie, biegi itp. Efekty przyjdą same. Dobrze to opisał rynju w swoim temacie.

PS: co było przyczyną tej nagłej redukcji: docinka od dziewczyny? ;]

bezel
21-07-09, 19:07
nie xD poprostu jakos tak :) juz 85 waga

Jolly
22-07-09, 15:13
Na jedno to tez dobre. Pomęczysz się miech i masz spokój(albo jojo).

Niech jakiś mod podwiesi ten temat.

kosiarjo
30-09-09, 14:24
Sory nie zgodze sie z tym ze woda zapelnia zoladek kto ci naopowiadal takich glupot ? dzis nawet w tv na bbc lifestyle bylo ze woda nie zapelnia twojego zoladka :) wiec edytuj ten post :)

KowalX
08-10-09, 18:54
Sory nie zgodze sie z tym ze woda zapelnia zoladek kto ci naopowiadal takich glupot ? dzis nawet w tv na bbc lifestyle bylo ze woda nie zapelnia twojego zoladka :) wiec edytuj ten post :)

zależy co rozumieć przez zapełnianie żołądka,bo na pewno opóźnia efekt głodu (w telewizji różne rzeczy słyszę,tak na marginesie)
a jeśli chodzi o typowe zapełnianie żołądka to polecam produkty bogate w błonnik i tu woda również ma ogromne znaczenie np zjadamy brązowy ryż popijamy wodą błonnik pęcznieje i szybciej stajemy się syci :smile:

Jolly
07-11-09, 08:25
Sory nie zgodze sie z tym ze woda zapelnia zoladek kto ci naopowiadal takich glupot ? dzis nawet w tv na bbc lifestyle bylo ze woda nie zapelnia twojego zoladka :) wiec edytuj ten post :)

Powiem ci tak:
Teoria to stan kiedy wszystko wiemy ale nic nie działa. Praktyka to stan kiedy nic nie wiemy a wszystko działa.