PDA

Zobacz pełną wersję : Co dalej



poczatkujący
14-07-09, 20:26
Właśnie skończyłem cykl treningowy splitem miałem tydzień regeneracji i chcę rozpacząć nowy trning. Chciałbym teraz spróbować FBW. Wiem, że jest kilka ciekawych w podwieszonych ale chodzi mi o to, że na razie z powodu młodego wieku nie chciałbym narażać kregosłupa podczas takich ćwiczeń jak martwy ciąg albo przysiady. Proszę wiec, żeby ktoś dał jakiś trening bez tych ćwiczeń lub propozycje zastąpienia ich innymi. Moim celem jest zbudowanie masy. Sam nie chcę się zabierać za układanie treningu bo wydaje mi się że jeszcze za mało sie na tym znam więc prosze was o pomoc.

Damian st-ce
14-07-09, 20:35
Możesz robić MC i przysiady, nie obciążając kręgosłupa. Te dwa ćwiczenia to podstawa treningu...Mały ciężar, poprawna technika i jazda...

zCzymDoLudzi
14-07-09, 20:40
Ew. kup sobie ten pas usztywniający, jeżeli ma pomóc to wydatek kilku groszy nie będzie wyrzuceniem w błoto.

poczatkujący
14-07-09, 21:07
Wiem, że to podstawa treningu ale wszędzie gdzie czytam pisze, żeby nie robić tych ćwiczeń w młodym wieku poza tym robienie na małych obciązeniach pomoże chyba tylko w nauczeniu sie poprawnej techniki, a skoro i tak n ie mogę na razie przejść na większe ciężary to chyba nie ma to sensu

dzbanekzwd
14-07-09, 21:08
możesz mc zastąpić unoszeniem tułowia... ja tak ciągle robie bo mam problemy z kręgosłupem. przysiad rób ale na 50%. co do treningu to możesz zrobić "fbw dla ludzi w mniejszym stażem niż 6msc" (czy jakoś tak) - świętej pamięci Hardworkouta.

Siergiej1991
14-07-09, 21:55
W sumie to słyszałem przeróżne opinie na temat ćwiczeń martwy ciąg itd. Jedni mi mówili że strasznie szkodzą a inni, że wpływają pozytywnie na rozwój mięśni pleców itp. Ja kiedyś bałem się martwego ciągu, że zrobię sobie coś z kręgosłupem. Ale jak już spróbowałem tego ćwiczenia to dopiero odczułem co to znaczy prawdziwy trening. Nie zastanawiaj się nad kupnem pasa, po prostu go kup i ćwicz. Naprawdę efekt prawidłowo wykonywanego martwego ciągu jest zaskakujący :) Pozdrawiam

Micek185
14-07-09, 23:14
żadne cwiczenia siłowe NIE są szkodliwe jesli je dobrze wykonujesz
PAMIETAJ!
MC nogi lekko ugiete pierwsza faza to prostowanie nóg dopiero potem pleców i to nie do samego końca póżniej wszystko odwrotnie i na sekundę odkładasz sztangę i następne nie ma prawa co kolwiiek zaboleć

przysiad plecy prosto sztanga na ramionach i schodzisz do momentu gdy nogi są równoległe do podłogi jesli chcesz to niżej plecy proste i na koncu nie prostuj nóg do konca.cała filozofia

odradzam FBW nie jest to trening tak skuteczny jak każdy mówi chyba że wykonuje sie go kilka miesiecy lub cały czas a podstawą są własnie te cwiczenia (MC PRZYSIADY,WL)spróbuj jakiegoś dobrego splitu tylko pozmieniaj cwiczeia ilosc serii,powt,kolejnośc cwiczen to wszystko ma znaczenie.dobre splity możesz znależć w dziale trening w podwieszonych przez ARUSA jest tam kilka splitów wartych uwagi

Ps
proszę nie krytykować tego że neguję działanie planu FBW,
pozdro

poczatkujący
15-07-09, 12:24
Czy MC i przysiady na pewno nie szkodzą w młodym wieku? Bo jestem pewien, że na tym forum wyczytałem, żeby w młodym wieku nie wykonywać tych ćwiczeń. Sorry ale teraz niegdzie nie umiem tego znaleźć ale był to artykuł o tym jak można trenować w młodym wieku. Chciałbym jeszcze się dowiedzieć czy rzeczywiście lepszy będzie split niż FBW, bo wcześniej cały czas słyszałem, że FBW

zCzymDoLudzi
15-07-09, 12:35
Jak nie zarąbiesz na plecy sztangę na której będzie wisieć 100 kg to nie są szkodliwe ! Żadne ćwiczenia wykonywane poprawnie, z odpowiednim ciężarem nie są szkodliwe !

hans87
15-07-09, 14:01
no wlasnie rób te cwiczenia małym ciezarem i dobrze technicznie i efekty tez powinny byc. No chyba ze masz 14 lat to sobie odpusc narazie trening siłowy i zainwestuj w drązek, pomki, brzuszki i bieganie za piłką:)

zCzymDoLudzi
15-07-09, 14:21
Koszykówka to bardzo dobry sport ogólnorozwojowy, kondycja, wyskok co za tym idzie też nogi, łapy oczywiście i do tego odpręża :)

poczatkujący
15-07-09, 15:45
Mam 16 lat więc myśle, że powoli mogę zaczynać ale nie chcę też już na początku zniszczyć sobie kręgosłupa, dzięki za rady zacznę robić mc i przysiady na małych obciązeniach.

poczatkujący
15-07-09, 16:12
Czy myślicie że ten trening będzie dobry?

PON : KLATKA, TRICEPS, KAPTURY
CZW : PLECY, BICEPS, PRZEDRAMIE
SOBOTA : NOGI, BARKI, LYDKI

Klatka :
wyciskanie na plaskiej 4 serie 12, 10, 10, 8
wyciskanie skos w gore/dól 3 serie 12, 10, 6
rozpietki na plaskiej 4 serie 12, 10, 10, 10

Triceps :
francuskie wyciskanie 4 serie 12, 10, 8, 6
wyciskanie hantla na glowa oburacz 4 serie po 10

Kaptury :
szrugsy 5 seri po 15

Plecy :
1. Podciąganie na drążku – 3 serie x max
2. Wiosłowanie sztangą – 4 serie 12/10/10/8
3. Unoszenie końca sztangi – 4 serie 12/10/10/8
4. Martwy ciąg – 4 serie 12/10/8/8

Biceps :
1. Uginanie ramion ze sztangą 3 serie 12, 10, 10,
2. Uginanie ramion z hantlami (uchwyt normalny) 3 serie po 10
3. Uginanie ramion na modlitewniku 3 serie po 10 (jednorącz)

Barki

1. Wyciskanie zza karku – 4 serie x 10/10/8/8
2. Unoszenie hantelek na boki – 3 serie x 10
3. Unoszenie hantli w opadzie – 3 serie x 10

Nogi

1. Przysiady ze sztangą – 4 serie 15/12/10/8
2. Wykroki z sztangą lub sztangielkami 3 serie x8
3. Prostowanie nóg w siadzie – 4 serie x 10
4. Wspięcia na palce – 4 serie x 25

Micek185
15-07-09, 17:58
na barki rób więcej powt.w granicach 15powt,to charakterystyczna grupa mięśniowa asz tam połączenie włokien wolno i szybko kurczliwych więc lepiej reagują na większą liczbę powt.

do nóg dodaj jeszcze MC na prostych nogach(tak naprawde lekko ugiete)i planik będzie miodzio:)
Ps widze posłuchałeś rady:)
pozdro