PDA

Zobacz pełną wersję : 2 tygodni za pasem i co dalej?



Shlash
14-07-09, 11:31
Witam, trenuje juz około 2 tygodni, przez ten okres ćwiczyłem wszystkie partie mięśni w jeden dzień (klate, biceps, plecy, triceps) ale niedawno od kolegów usłyszałem, że niewolno łączyć poszczególnych parki mięśni, gdyż przynosi to niepożądane efekty, takie jak słabszy przyrost mięśni itp. Czy to prawda? Jeżeli tak proszę o takie zestawienie, będę naprawdę wdzięczny. Jeżeli juz był taki temat to przepraszam.

zCzymDoLudzi
14-07-09, 12:02
Nie powinieneś trenować wszystkich grup mięśni na raz. Zrób sobie rozpiskę dniową np. W poniedziałek biceps+klatka.


]Zacznę może od klasyka:
1)
PON : KLATKA + TRIC
WT : PLECY + BICEPS
CZW : BARKI + KAPTURY
PIA : NOGI + LYDKI

Zajrzyj tu:http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=20417

A masz dietę jakąś ?

yaro09
14-07-09, 12:06
a reszta? barki, kaptury, przedramie, nogi, łydki, brzuch cwiczyłes? zobacz jak ułożone są przykładowe plany treningowe i bedziesz wiedział co z czym wolno łączyc :) pzdr

metadon
14-07-09, 12:40
a FBW to co?wszystko na raz 3x w tygodniu

cbool
14-07-09, 13:43
Shlash Pamiętaj o TECHNICE, jak już ją opanujesz, to podziel sobie plan i zacznij masować 2 partie mięśni na trening, nie zapomnij o REGENERACJI.

Symu
14-07-09, 14:30
Na poczatek ACT okolo 6-8 tyg czyli wszystkie partie na jednym treningu wiecej powie przyjaciel google ;)
No i 4 partie meisni to nei wszytskie :D

Shlash
14-07-09, 21:29
Dzięki bardzo za pomoc. Symu, wiem ze te 4 partie mięśni które wymieliłem to nie wszystkie, lecz nie chciało mi się wszystkich wypisywać. Co do nóg, łydek to na siłowni raczej się do niech nie przykładam bo jeżdżę na rowerze (bmx) i chcąc, nie chcąc same się trochę "napakowały" tak wiec nie mam do nich zastrzeżeń.
Był bym bardzo wdzięczny, jeżeli ktoś kto wgłębił się już w tajniki kulturystyki ułożył mi plan na 6 dni (bo tyle zazwyczaj ćwiczę) pon-sob. z wyłączeniem nóg. Oraz mam jeszcze 1 pytanie, czy 6 dni w tygodni to nie za dużo na siłownie? Bo gdzieś czytałem/słyszałem ze wtedy następuje zahamowanie wzrostu mieści, poprzez przeciążenie czy cos takiego.

zCzymDoLudzi
14-07-09, 22:26
Przysiady i Martwy ciąg a wzrost.

Od jakiegoś czasu krąży pewna plotka, z którą dość często się spotykam, mianowicie
stwierdzienie - '' ja nie robię ciągów i siadów bo nie urosnę". Zawsze czytając/słysząc
takie zdanie lekko się uśmiecham i zaczynam powoli wyprowadzać kogoś z błędu.
Fakt faktem , dawniej - kilkanaście lat temu panował taki pogląd , że ćwiczeń tych niemożna
zaczać przed około 23 rokiem życia, gdyż zahamują nasz wzrost. Od dawna jest to obalone
i dzisiaj wszyscy, którzy przygody z siłownią nie zaczęli od wczoraj to potwierdzają.
Wielu kulturystów/zawodników dwuboju/ TS światowej sławy się wypowiadało na ten temat
i żaden z nich nie potwierdził dawnego mitu o hamowaniu wzrostu. Czytałem niedawno nawet artykuł
o przeprowadzonych badaniach na kilkuset trenujących na poważnie powyżej 7 lat osobach. Wyniki były jak na dzisiejsze
czasy oczywiste, ćwiczenia na siłowni ( cały czas mówię o poprawnie zachowanej technice ) w żaden sposób
nie hamują wzrostu, ani go nie przyspieszają. Każdy jest zdefiniowany genetycznie od momentu poczęcia
ile ma urosnąć i tyle urośnie. Myślę, że ten krótki tekst chociaż w malutkim stopniu przekona
zaczynających przygodę z siłownią, żeby nie wierzyć we wszystko co niedzielni 'doświadczeni'
koledzy powiedzą.

Źródło :D :http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=13731

yaro09
15-07-09, 11:15
shlash, co do nóg poczytaj sobie:
http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=20841
;)

Shlash
15-07-09, 12:47
ale ja się wcale nie boje, że nie urosnę, czy cos w tym rodzaju, po prostu słyszałem, od jednych, że jeżeli będę chodził np. 3-4 dni w tygodni na siłownie to będzie lepszy efekt niż 6-7 dni. A nogi to w sumie można chyba zawsze wcisnąć pomiędzy jakieś ćwiczenia w dniu tygodnia.
Ale mam do was najważniejsze pytanie, czy naprawce lepiej jest rozpisać sobie poszczególne ćwiczenia na dni? Czy codziennie wszystko ćwiczyć, bo osobiście wole robić wszystko, tzn. może nie tyle wszystko co więcej niż 2 ćwiczenia dziennie. Lecz słyszałem, że np. bicepsa nie wolno robiąc z tricepsem, czy cos takiego.

Villain_In_Black
15-07-09, 13:15
masz i be happy ^^

http://www.kulturystyka.pl/atlas/