PDA

Zobacz pełną wersję : Pomoc przy suplach...



Grzywa
14-07-09, 08:46
Siemanko. Mam do Was pytanko. Otóż niedawno skończyłem swój pierwszy cykl na mono (UNIVERSAL Creatine Monohydrate Micronized 500g), który trwał 6 tygodni. Brałem do tego także HMB z Olimpa. I powiem tak siła poszła troszke w góre ale waga nic :( powiedzcie dlaczego... chciałbym teraz zrobić miech przerwy i potem nastęne mono. co polecacie na następny cykl jaką kreatynkę i co brać teraz podczas przerwy, żeby nabrać troche masy mięsniowej ?

Pozdrawiam, Michał

wojtas3
14-07-09, 09:45
a dietę trzymałeś?

mifal
14-07-09, 09:47
wez kreatyne z olimpu 1250mg..dorzuc do tego bcaa..prosto i tanio..do tego dobra dieta i trening..i bedzie ok..hmb szalu nie robi wiec daj sobie raczej spokoj.

bumbum86
14-07-09, 10:42
Hmm jak po krecie Ci nic nie weszlo to widocznie masz zlą diete bo cos musialoby wejsc ! A co to HMB to olej to jak robisz mase ! Teraz wez sobie zrób przerwe 6 tygodni,a potem potem kup sobie Mono z Vitalmaxa (zielona) Trec Aakg , BCAA Xtra Activlab i jakies witaminki . No i oczywiscie pomysl nad dobra dieta i dobrymi treningami bo bez tego nie przytyjesz! Pzdr

Grzywa
14-07-09, 11:14
Trzymam dietke, szczeże nie w 100 % ale daje rade... HMB zjem tylką ta puche i na BCAA się przerzuce. Bardzo dziękuje za pomoc a powiedzcie mi jeszcze co teraz brać w czasie przerwy między cyklami ?

Michał

niewula
14-07-09, 14:23
przerwa min tyle ile trwal cykl

Grzywa
14-07-09, 14:51
wiem że tyle ile cykl, ale czy na sucho jechać czy coś wcinać (oprócz żarcia oczywiscie :)

lovelas69
14-07-09, 16:20
przy krecie trzeba dużo pić wody minimum 3 litry :) systematycznie ćwiczyć, mieć dobrze rozplanowany trening i podnosić odpowiednie ciężary, technicznie. Również z posiłków musi być nadwyżka kaloryczna i w miarę dobre odżywianie. Jeśli, któregoś z tych warunków nie spełniłeś to masz odpowiedź.

sl4by
15-07-09, 23:28
Jeśli masz problem w 100% trzymaniu diety, weź jakiegoś Gainera i witaminki do tego, masa powinna pójść w góe :)

fallenursus
15-07-09, 23:42
naprawde zaskakujace jest to ile ludzi wydaje kase na bcaa podczas masowania.. szczegolnie przy kreatynie, ktora jest swietnym antykatabolikiem

Grzywa
16-07-09, 11:00
dziękować :) a jakie Witaminki byście polecili ?

MolderDist
16-07-09, 12:35
naprawde zaskakujace jest to ile ludzi wydaje kase na bcaa podczas masowania.. szczegolnie przy kreatynie, ktora jest swietnym antykatabolikiem

Naprawde zaskakujące jest, że nie masz pojęcia o czym tak naprawde piszesz.

Myślisz, że bcaa nadaje się tylko jako antykatabolik? Mylisz się. Są badania przeprowadzone i wniosek jest następujący: walina, izoleucyna i leucyna (w szczególności) podnosza poziom syntezy białek. Pozatym bcaa ma jeszcze wiele funkcji, np. podnoszą poziom insuliny co po treningu jest bardzo ważne, służą organizmowi jako zastępcze źródło energii itp.

Kolejna sprawa, uważasz, że kreatyna jest świetnym antykatabolikiem? To prosze, przedstaw mi w jakich procesach ona uczestniczy, że jest takim świetnym antykatabolikiem?

ciaastek91
16-07-09, 12:46
Naprawde zaskakujące jest, że nie masz pojęcia o czym tak naprawde piszesz.

Myślisz, że bcaa nadaje się tylko jako antykatabolik? Mylisz się. Są badania przeprowadzone i wniosek jest następujący: walina, izoleucyna i leucyna (w szczególności) podnosza poziom syntezy białek. Pozatym bcaa ma jeszcze wiele funkcji, np. podnoszą poziom insuliny co po treningu jest bardzo ważne, służą organizmowi jako zastępcze źródło energii itp.

Kolejna sprawa, uważasz, że kreatyna jest świetnym antykatabolikiem? To prosze, przedstaw mi w jakich procesach ona uczestniczy, że jest takim świetnym antykatabolikiem?

to chyba ty nie masz pojecia o czym piszesz, opowiadasz jakies labolatoryjne bajki.
liczy sie zauwazalny efekt, a nie to co teoretycznie sie dzieje.

a jezeli mowisz, ze kreatyna nie dziala antykatabolicznie, to pozdro dla ciebie i twojej wiedzy na temat suplementow elo

MolderDist
16-07-09, 13:57
Nie stwierdziłem w żaden sposob, ze nie jest antykataboliem.

Nie uważam jednak, że jest ona świetnym.

Ale widze ty wiesz, więc dawaj śmiało wytłumacz mi w jaki sposób jest tym świetnym antykatabolikiem.

ciaastek91
16-07-09, 14:11
ja nic nie bede ci tlumaczyl, mozesz sam sobie znalezc art na ten temat, mnie nie interesuje sfera teorii.

sam wiem po sobie, ze nie odczuwam zadnego dzialania bcaa na masie i tak samo wiem, ze uzywajac na redukcji jedynie kreatyny, nie spadlo mi wiecej jak 0,5kg z miesa.

MolderDist
16-07-09, 14:16
Więc, skoro nie potrafisz niczego wyjaśnić,a do tego kwestionujesz moją wiedze to się nie wypowiadaj.

Nie odczuwasz działania bcaa na masie? A czego się najpierw spodziewasz? Trzeciej ręki.. pozatym w jakich dawkach brałeś i przez jaki okres czasu?

Ciekawe w jaki sposób na redukcji oszacowałeś, żę DZIĘKI kreatynie spadło Ci jedynie 0,5 kg miesa? Bardzo mnie to ciekawi.

ciaastek91
16-07-09, 14:44
bralem 10g bcaa 2x dziennie, przez 3 miesiace, bo na tyle mi starczylo, to co kupilem.
byly to zwykle bcaa, nie estry.
czego sie spodziewalem? niczego. i suplement moje oczekiwania spelnil. jakos nie odczulem zeby zwiekszyla sie synteza bialek w moim organizmie czy podniesionego poziomu insuliny.
dzialanie antykataboliczne pewnie bylo, ale jak odczuc dzialanie antykatabolika na masie, gdzie mam 1500kcal nadwyzki, to nie wiem.

i nie mowie ze dzieki kreatynie spadlo mi tylko 0,5kg miesnia, bo rzeczywiscie tego nie wiem czy ona miala na to tak znaczacy wplyw.
ale nie bralem innych supli w tym okresie, wiec albo kreatyna albo moja genetyka jest magiczna i nie gubie miesa krecac aeroby i jedzac mniej niz spalam.
wybierz sobie jedna z dwoch opcji, ktora ci sie wydaje bardziej prawdopodobna.

Grzywa
16-07-09, 16:39
ale żeście off topa walnęli :) doradzicie te witaminki ?

bumbum86
16-07-09, 16:55
Hmm dobre są Olimp VITA-MIN Multiple Sport. Pzdr

wojtas3
16-07-09, 18:34
może po prostu na was bcaa nie działa na mnie działa niesamowicie rozwala mnie gadka na masę bcaa nie potrzebne trzeba spróbować tak jak hmb jedni zadowoleni a drudzy nie a bcaa dobre dla osób ciężko pracujących itp

fallenursus
16-07-09, 20:11
grzywa Now Foods- Adam - jedna z najlepszych multi,(poczytaj sklad)
rowniez Controlled Labs -Orange Triad(poczytaj sklad)
animal ma dobre,ale drogo wychodzi i mase tabsow cza lykac.

Molder najpierw poczytaj sobie to
http://www.bodybuilding.com/fun/jamesst4.htm
co do kwasow, to jesli ma sie diete dobrze dopracowana indywidualnie na mase, powinna byc wystarczajaco duza ilosc z niej.
przy wycince to inna bajka.

Creatine has been demonstrated to cause modest increases in strength in people with a variety of neuromuscular disorders.[4] Creatine supplementation has been, and continues to be, investigated as a possible therapeutic approach for the treatment of muscular, neuromuscular, neurological and neurodegenerative diseases (arthritis, congestive heart failure, Parkinson's disease, disuse atrophy, gyrate atrophy, McArdle's disease, Huntington's disease, miscellaneous neuromuscular diseases, mitochondrial diseases, muscular dystrophy, and neuroprotection).[citation needed]

A study demonstrated that creatine is twice as effective as the prescription drug riluzole in extending the lives of mice with the degenerative neural disease amyotrophic lateral sclerosis (ALS, or Lou Gehrig's disease). The neuroprotective effects of creatine in the mouse model of ALS may be due either to an increased availability of energy to injured nerve cells or to a blocking of the chemical pathway that leads to cell death.[5] A similarly promising result has been obtained in prolonging the life of transgenic mice affected by Huntington's disease. Creatine treatment lessened brain atrophy and the formation of intranuclear inclusions, attenuated reductions in striatal N-acetylaspartate, and delayed the development of hyperglycemia.[6]

Given the results in animal studies, creatine is just beginning to be explored in several multi-center clinical studies in the USA and elsewhere



Department of Kinesiology, McMaster University, Hamilton, Ontario, Canada L8N 3Z5.

Creatine monohydrate (CrM) supplementation during resistance exercise training results in a greater increase in strength and fat-free mass than placebo. Whether this is solely due to an increase in intracellular water or whether there may be alterations in protein turnover is not clear at this point. We examined the effects of CrM supplementation on indexes of protein metabolism in young healthy men (n = 13) and women (n = 14). Subjects were randomly allocated to CrM (20 g/day for 5 days followed by 5 g/day for 3-4 days) or placebo (glucose polymers) and tested before and after the supplementation period under rigorous dietary and exercise controls. Muscle phosphocreatine, creatine, and total creatine were measured before and after supplementation. A primed-continuous intravenous infusion of L-[1-(13)C]leucine and mass spectrometry were used to measure mixed-muscle protein fractional synthetic rate and indexes of whole body leucine metabolism (nonoxidative leucine disposal), leucine oxidation, and plasma leucine rate of appearance. CrM supplementation increased muscle total creatine (+13.1%, P < 0.05) with a trend toward an increase in phosphocreatine (+8.8%, P = 0.09). CrM supplementation did not increase muscle fractional synthetic rate but reduced leucine oxidation (-19.6%) and plasma leucine rate of appearance (-7.5%, P < 0.05) in men, but not in women. CrM did not increase total body mass or fat-free mass. We conclude that short-term CrM supplementation may have anticatabolic actions in some proteins (in men), but CrM does not increase whole body or mixed-muscle protein synthesis.

fallenursus
16-07-09, 20:16
HMB

Department Exercise Science, University of Massachusetts, Amherst 01003, USA.

Although nutritional supplements purported to increase muscle mass are widely available at health food stores, gyms, by mail order, and over the Internet, many of these supplements have little or no data to support their claims. This article reviews the theory and research behind popular nutritional supplements commonly marketed as muscle mass builders. Included are the minerals chromium, vanadyl sulfate, and boron, the steroid hormone dehydroepiandrosterone (DHEA), beta-methyl-hydroxy-beta-methylbutyrate (HMB), creatine, protein supplements, and amino acids. Research has shown that chromium vanadyl sulfate, and boron do not appear to be effective in increasing lean body mass. The few studies examining DHEA have not supported the claim of increased muscle gain. Preliminary work on HMB supports an anticatabolic effect, but only one human study is currently available. Many studies reported increased body mass and several have reported increased lean body mass following creatine ingestion. This weight gain is most likely water retention in muscle but could also be due to some new muscle protein. Although athletes have a greater protein requirement than sedentary individuals, this is easily obtained through the diet, negating the use of protein supplements. Studies on amino acids have not supported their claim to increase growth hormone or insulin secretion. Nutritional supplements can be marketed without FDA approval of safety or effectiveness. Athletes who choose to ingest these supplements should be concerned with unsubstantiated claims, questionable quality control, and safety of long-term use.

fallenursus
16-07-09, 20:27
czyli tak, wszystko to sa czyste spekulacje. ich to naprawde nie interesuje i ludzie tacy jak my interpretuja to jak lubia. co naprawde dziala i to wiadome od lat bo badania na te tematy byly robione stokrotnie, to taka durna FDA banuje.
wezmy na przyklad HGH(hormon wzrostu) wiesz na ile to dolegan, i usterek u ludzi naprawde pomaga? a szmaciaze kontroluja produkcje syntetycznego zeby robic kase na takich bublach jak aspiryna. nie doslownie ale mam nadzieje ze wiesz oco mi biega :)

oczywiscie bez obrazy Molder