PDA

Zobacz pełną wersję : Mutant mass + węglowodany carbo



spidersb
10-07-09, 20:47
Zacząłem cwiczyc po długiej przerwie.

Postanowiłem sobie ułożyć plan ćwiczeń oraz dietę.
Zamówiłem mutant mass-a 6,8 kg i węglowodany carbo 2 kg.

Wzrost: 172
Waga: 62-3 kg

Cwiczę juz 5 dzień więc jestem obolały i trochę popuchnięty.

Ale tak mniej więcej to w bicepsie 34 cm nienapięty 29
klatka 98
Talia 78

największe osiągi w wyciskaniu: 104 kg (jedno powtórzenie), 2 lata temu, po 5 miesiecznym treningu i testosteronie .

Dietę układam następująco:
8:00 kapsułka tranu, mutant mass 1/2 porcji,
8:30 śniadanie - kanapki
10:00 - 20 pąpek - nogi na podwyższeniu
11:00 drugie śniadanie - kanapki
14:00 - 15:00 obiad - jajecznica, ziemniaki z mięsem, naleśniki, itd.
16:30 - spożywanie węglowodanów
17:30 - 19:00 - trening + woda
19:30 - mutant mass 1/2 porcji
20:15 - kolacja - spaghetti
23:00 - 8:00 - sen

obecnie bez cwiczenia wycisnąłem 80 kg - ciężko było.

cel - osiągnięcie dużej wytrzymałości i siły.

Zaczynam trening:

Poniedziałek - Klatka
Wyciskanie sztangi leżąc poziomo: 8 serii po 10 powtórzeń ciężar 50 kg
wyciskanie sztangi leżac skos w górę: 4 serie po 8 powtórzeń ciężar 40 kg
wyciskanie sztangi leżąc skos w dół: 4 serie po 8 powtórzeń ciężar 40 kg
rozpiętki leżąc poziomo 4 serie po 10 powtórzeń, ciężar 2 x 9,5 kg

Wtorek - biceps:
Stojąc - opuszczanie i podnoszenie sztangi 4 serie po 10 powtórzeń - ciężar 20 kg
stojąc podnoszenie naprzemian hantelek - 4 serie po 10 potórzeń, 2 x 9 kg
modlitewnik - 4 serie po 10 powtórzeń ( 2 serie łokcie bliżej siebie uchwyt dalej, 2 serie łokcie dalej od siebie uchwyt bliżej - naprzemian - ciężar 18 - 20 kg
siedząc hantelek podnoszony do pozycji myśliciela i opuszczany - 4 serie po 8 - 10 powtórzeń, na rękę, na przemian, ciezar 7 kg

Sroda - przedramie:
siedząc oparte łokcie o kolana i podnoszenie sztangi nadgarstkami w uchwycie- ciezar 10 kg na gryfie łamanym, 8 serii po 15 powtórzeń
siedząc oparte łokcie o kolana i podnoszenie sztangi nadgarstkami w nachwycie - cięzar 6 kg, 6 serii po 10 - 15 powtórzeń
bujanie hantelek torsyjnie w zwisie, stojąc, ciężar 2 x 9 kg po 30 powtórzeń skrętów, 4 serie na przemian z
bujanie hantelek torsyjni, stojąc, ręce ugiete w łokciach, przedramie wysuniete przed siebie, 4 serie takim samym ciezarem
siedząc oparte łokcie o kolana i podnoszenie sztangi nadgarstkami w uchwycie- ciezar 10 kg na gryfie łamanym, 4 serii po 10 powtórzeń
siedząc oparte łokcie o kolana i podnoszenie sztangi nadgarstkami w nachwycie- ciezar 6 kg na gryfie łamanym, 4 serii po 8 powtórzeń

czwartek - plecy, motylki, barki
wyciskanie z zagłowy siedząc - 4 serie po 10 powtórzen, ciezar 20 kg na przemian z
wyciskanie z przed głowy siedząc - 4 serie po 10 powtórzenia ciezar 20 kg
podnoszenie ramion do góry 6 serii po 10 powtórzeń ciezar 2 x 4 - 2 x 7 kg
kaptury - podnoszenie sztangi 50 kg, 4 serie po 20 powtórzeń
przysiad nad sztangą - z jednej strony założone koła 20, 30 kg, złapanie sztangi koszykiem i przyciaganie do siebie 4 x 10 powtórzeń
wyciaganie ramion przed siebie hantle 2 x 7 kg, na przemian 4 serie po 8 - 7 powtórzeń

piątek: triceps, klatka, biceps
wyciskanie sztangi leżąc 4 serie po 10 powtórzeń - 50 kg
leżąc opuszczanie sztangi do czoła lub lekko za głowe, ciezar 20 kg 4 x 10 powtórzeń, po kazdej serii wyciskanie i opuszczanie sztangi do brzucha 10 powtórzeń
modlitewnik - 4 serie po 10 powtórzeń ( 2 serie łokcie bliżej siebie uchwyt dalej, 2 serie łokcie dalej od siebie uchwyt bliżej - naprzemian - ciężar 17 kg,
nogi poziomo na podwyzszeniu, rękami z tyłu papie się ławki, ręce na wysokosci bioder - opuszczanie nisko i podnoszenie - 4 serie po 8 - 10 powtórzeń
siedząc - wyciskanie hantelka zza głowy do góry ciezar 7 kg 4 serie na rękę po 8-10 powtórzeń
wyciskanie tricepsem na wyciagu w dół 4 serie po 10 powtórzeń ciezar 15 kg

sobota - partia przedrmamienia.

niedziela - odpoczynek.
0

spidersb
11-07-09, 19:41
85 kg wyciśnięte.
Ścięgna w zgięciu łokcia ciągle bolą przy prostowaniu przedramienia.
Mutant mass wchodzi jak szejk z mackdonaldu.
Kuzyn polecił mi rozrabianie tylko z wodą lub mlekiem 0%.
Węglowodany Carbo jeszcze nie przyszły. Sprzedawca wyslał paczkę 2 dni temu :/. Jak narazie przed siłownią spożywam glukozę.
Waga, bic jeszcze za wczesnie zeby mierzyć - wyniki podam za tydzień.

wojtas3
11-07-09, 19:48
spidersb nie wiem co napisać dieta to jakieś nieporozumienie treningu też nie czaje wiesz jak powinna wyglądać dieta?

spidersb
11-07-09, 19:59
z tego co sie orientuje to wpiepszać ile się da. tymbardziej dla TYPu EKTOMORFICZNego budowy. Wpiepszać dużo białka i węglowodanów, a nawet tłuszczy.
Jeśli jakieś rady - dawać śmiało.

wojtas3
11-07-09, 20:29
spidersb słabo się orientujesz poczytaj o diecie

spidersb
13-07-09, 20:17
Węglowodany jeszcze nie przyszły :/.
Przez weekend ból ścięgien i mięśni praktycznie znikł, bez problemu mogę wyprostować przedramię.
Dzisiaj wyczułem zdecydowany spadek formy.
Ćwicząc klatkę na ławeczce pochyłej z ciężarem zszedłem do 35 kg (w zeszłym tygodniu ćwiczyłem 50)
Spodziewałem się tego.
Zawsze wybieram opcję : mniejszym ciężarem, ale dokładniej.

Sosna91
13-07-09, 20:24
ile masz lat?

spidersb
13-07-09, 21:53
wiek 24 lata.

Wiem ze najlepsze osiągi się ma jak się wcześniej zaczyna i trenuje ciągle.

Właściwie wszystko co osiągnąłem 2 lata temu popłynęło z alkoholem :cry:

spidersb
01-08-09, 12:13
Ok. Minał 4 tydzień treningu.
Trochę zmieniłem trening:

1. dzien - klatka
2. dziań - biceps
3. dzień - triceps
4. dzień - barki, plecy, kaptury
jak mi sie chce to jeszcze 5. dzień - biceps, aby szybciej uzyskac ładną rzeźbę.

Ograniczyłem trening na poszczegolne partie. 1 trening zajmuje mi 1h 15 minut.

Wyniki po 4 tygodniach:

ręka - 29 -> 31
ręka napięta w bicepsie 34 -> 36
klata - 98 -> 100
talia - 78 -> 79

wyciskanie 80kg -> 92kg
Waga - 62,5 -> 64

samopoczucie - tym lepsze im ciezszy trening i lepsze wyniki ;-)

spidersb
01-08-09, 14:48
Poprawka - 100 kg wycisniete na ławce.

pazdzioch099
02-08-09, 14:25
No ladnie ladnie. 3 cm w lapie przez 4 tyg??

spidersb
17-08-09, 17:57
Ok. Kolejne Newsy.

Skończył się Mutant mass :/
Od jakis 2 tygodni biorę Trenadrol 1-2 kapsułki dziennie. W zależności od tego czy biegam. Ale to byl spadek po kuzynie wiec kończy mi się w tym tygodniu.

Obecna waga: 67 kg.
Napięty bicesp 37 cm,
reka nienapieta 31,5
Talia 80 cm
Klatka 102.
Samopoczucie świetne.

Na klatę wycisnalem 102 ale ledwo. Dzisiaj zrobie podejście 104.
Na siłowni mogę ćwiczyć większymi cieżarami. W następnym poście przedstawie obecny trening.

emdejote
17-08-09, 18:40
Zła dieta !!! Zły trening !!! Polecam poczytać więcej w dziale trening i dieta bo jak tak dalej będziesz robił to przetrenowanie przyjdzie szybciej niż Ci się wydaję , i zamiast przyrostów będziesz odnotowywał spadki .

Sosna91
17-08-09, 18:54
aż mi sie nie chce wierzyć że przy takich wymiearach wyciskasz 102kg na klate. dobra genetyka moze.

spidersb
17-08-09, 20:55
no niestety, nie mam czasu na inna dietę. Właściwie to zastanawiam się co będzie teraz gdy skończyła się odżywka.

Dzisiaj udało się wycisnąć 104 kg.

Dzisiejszy trening wyglądał następująco: Klatka
każde ćwiczenie 4 serie po 10 powtórzeń; ciężary dokładane rosnąco co serie

ławka prosta : ciężary 50, 60, 70, 80 kg
ławka skos w górę : ciężary 50, 55, 57,5, 60 kg
ławka skos w dół : ciężary 50, 55, 60, 65 kg
rozpiętki : ciężar hantla 16 kg

zwykle jeszcze na koniec wyciskam 50 kg na ławce prostej ile się da (jakies 15-16 powtórzeń) i to jest już koniec

co do ciężarów - pierwszy raz dzisiaj zastosowałem takie duże skoki, zobacze jak będzie się cwiczyć w przyszłym tygodniu treningowym.

Zamierzałem zacząć ćwiczyć nogi i brzuch, ale niestety jeszcze musze mieć siły na pisanie pracy na studia, więc narazie sobie to odpuściłem.

Wanted
18-08-09, 00:59
żałosne to co czytam ... ;/

spidersb
18-08-09, 08:19
żałosne to co czytam ... ;/

Żałosne? żałosne to są wypowiedzi.
Weź sprawdz swoją kategorię wagową i staż. W tym momencie mam za sobą 7 tygodni treningowych. na klatę wycisnąłem 155 % (poprawa ze 130%) swojej masy. nie wiem jak na bicesp, ale sprawdze to w dzisiaj.
Prowadzę relacje dla zainteresowanych.
Jesli nie jestes zainteresowany to nie spamuj w tym temacie.

Jolly
18-08-09, 08:21
No ladnie ladnie. 3 cm w lapie przez 4 tyg??
W 4 tygodnie to mogło wpaść jedynie 3cm wody/tłuszczu :)

spidersb
19-08-09, 11:29
W 4 tygodnie to mogło wpaść jedynie 3cm wody/tłuszczu :)

ta odpowiedz moze być jak najbardziej faktem. Kulturyści budują masę mięśniową latami.

Ok. relacji ciąg dalszy...
Na biceps wycisnalem 42 kg - nie ma czym się chwalić.

biceps trenuje w 2 i w 5 dniu. Obecnie trening ustalam następująco:
każde ćwiczenie 4 serie po 10 powtórzeń

Modlitewnik uchwyt szeroki: 2 serie 21 kg, 2 serie 26 kg
Modlitewnik uchwyt wąski: 2 serie 26 kg, 2 serie 31 kg
Wyciskanie hantla siedząc: 12 kg
wyciskanie sztangi nachwytem: 23 kg

czas trwania treningu 1h - 1h 10 min

Po pierwszym tygodniu zaplanowanego ćwiczenia w poście 1 byłem zmuszony obniżyć ciężary o 5-6 kg. Cwiczenia z gryfem łamanym zaczynałem od 16 kg a ćwiczenia z hantlem 7 kg. Wczoraj ćwiczyłem ciężarami na modlitewniku 2 kg większymi niż w dzisiejszym poście, ale wymiękłem w jednej z serii. Po przebytych łącznie 6 tygodniach treningowych widać znaczną poprawę (+ ok. 35-40 %).

Dzisiaj ustale trening dla tricepsa.

spidersb
19-08-09, 22:14
No i przyszedł czas na triceps - 3 dzień:

każde ćwiczenie 4 serie po 10 powtórzeń

Wyciskanie francuskie leżąc: ciężary 21, 26, 31, 36 kg
Wyciskanie wąskie na ławce: ciężary 40, 45, 50, 55 kg
wyciskanie hantla z za głowy siedząc: 12 kg
wyciskanie w dół na wyciągu: 20 kg

musiałbym pomyśleć nad stopniowym dokładaniem ciężaru do ćwiczenia na wyciągu.

mam nadzieję ze komuś się przydadzą te wszystkie dane, polecam dla osób o podobnej wadze lub wymiarach.
Mój kolega na podobnym treningu zyskał kilka centów w rece, przez pół roku dochodził do możliwości wykonywania tego treningu. wówczas wyciskał na ławce 106 kg. Przez następny rok i kilka miesięcy stosowania tego trenigu (z poszezaniem ciężarów i udoskonalaniu ćwiczeń [o ile się nie mylę stosował 8 powtórzeń na serie]) zaczął wyciskać na ławce 145 kg. :D.

Jutro przedstawię ostateczny mój trening na barki i plecy. Wiem ze normalnie się nie łączy i na ćwiczenie pleców trzeba poświęcić cały dzień treningowy, ale na tych partiach nie zależy mi tak mocno.

Dodam tylko ze wyposazenie mojej siłowni to dwie ławki + modlitewnik + na nogi, 2 hantle, gryf lekko łamany, gryf prosty, wyciąg pojedynczy.

Wanted
20-08-09, 00:39
wg mnie to ty jesteś wariat xD i Bajki opowiadasz ... nom ja sprawdzam swoja kategorie wagowa i staż ... i wynika mi z tego ze ważę 63 kg i wyciskałem w zimę 98 kg ;] a teraz nie wiem bo nie trenuje siłowni tylko kajakarstwo i trenuje tylko w zimę siłownie ... i poco mialem sprawdzac bo nie rozumiem ...

spidersb
20-08-09, 05:57
wg mnie to ty jesteś wariat xD i Bajki opowiadasz ... nom ja sprawdzam swoja kategorie wagowa i staż ... i wynika mi z tego ze ważę 63 kg i wyciskałem w zimę 98 kg ;] a teraz nie wiem bo nie trenuje siłowni tylko kajakarstwo i trenuje tylko w zimę siłownie ... i poco mialem sprawdzac bo nie rozumiem ...

Heh, moze i jestem wariat :P...
Trenuje z ludzmi z wagą 75-85 kg. Na silce jest motywacja, Przy każdym ćwiczeniu zaciskam zęby i myślę "on zrobił, a ja nie zrobie? - zrobie" - i robię.

Poza tym wydawało mi się ze jestes kulturystą z conajmniej 5 letnim stażem i te ciezary wydaja ci sie śmieszne xD.

Ten twój wynik w wyciskaniu wcale nie jest taki zły. Także miałeś 155 % masy ciała - Tyle co ja obecnie.

Btw. zimą dobrze się robi siłkę.

Wanted
20-08-09, 12:42
wiem ze nie jest źle mam dobrego trenera wiec wyniki sa :)))) nic innego mi nie zostaje na siłownie tylko zima bo jak jest cieplo czyli od marca - listopa tak jak to bylo w zeszlym roku to ciwiczymy technike na wodzie ;]

spidersb
20-08-09, 23:59
Dzisiejszy trening nie wypalił :D. Byl straszny luz. xD.

Od razu mam pytanie. Czy przy cwiczeniu barków lepiej jest wyciskać sztangę z przed głowy czy z za głowy? czy stosować 2 ćwiczenia?

KowalX
21-08-09, 00:23
zza głowy może niby prowadzić do kontuzji czy jakiś bólów barków ,nie wiem ćwiczę i wszystko git.Na tył weźmiesz więcej.Sam wykonuję oba z tym ,że zamiast z przodu robię w tej chwili push press

fallenursus
21-08-09, 00:59
.Na tył weźmiesz więcej.
chiba..ci..sie...przody..pomylily :twisted:

fallenursus
21-08-09, 01:01
Dzisiejszy trening nie wypalił :D. Byl straszny luz. xD.

Od razu mam pytanie. Czy przy cwiczeniu barków lepiej jest wyciskać sztangę z przed głowy czy z za głowy? czy stosować 2 ćwiczenia?

hankle na bary najlepiej dzialaja na mnie, jak najciezszy zlom ile fabryka dala i jedziesz.
zza glowy nie robie wogole, sa inne cwiczenia ktorymi mozna bardzo ladnie wyrobic tylne bary. kolega wlasnie przez to mial niezla kontucje ktora leczy do dzisiaj

spidersb
23-08-09, 12:47
Nie zamierzam więcej inwestować w ten trening dlatego pora na....

.... Podsumowanie.
Założona technika przyniosła efekty. Trening nie progresywny wzmaga wytrzymałość - buduje mięśnie i pozwala przybrać na masie. Mutant mass zapewnia dostarczenie elementów potrzebnych do rozwoju. Trenadrol - wzmaga chęć ćwiczenia i ogranicza zmęczenie psychiczne podczas treningu. Węglowodany carbo - dają energię. Zestawienie jest bardzo dobre. Czas trwania cyklu waha się od miesiąca do półtora, pod warunkiem że suplementy będą brane regularnie.
Przyjęty trening - 1 ćwiczenie raz w tygodniu pozwala na szybki powrót do formy i przejście do innego rodzaju treningu.
Cwiczenie bicepsa 2 razy w tygodniu w regularnych odstępach czasu pozwoliło w miesiąc czasu praktycznie całkowicie odzyskać prawie 2 letnie zaległości.
Co więcej - ćwiczenia na siłowni jak i odpowiednie pąpki w domu nareszczie pozwoliły na wyrównianie wyglądu moich mięśni klatki.
Założone ćwiczenie barków i pleców w jednym dniu to nie lada problem. Problem bardzo męczący i ciężki do zrealizowania. Ale ostatecznie można sobie dać z nim radę.
Opisany trening polecam początkującym chcącym wstępnie rozwinąć mięśnie od klatki (w łącznie) w górę (czas 3-4 miesiące), lub osobą powracającym do formy po długiej przerwie (czas trwania cyklu)

Obecnie przechodzę na trening na siłę, połączenia ćwiczeń, technika progresywna. Będzie to osobny temat.

Dzieki wszystkim za uwagi.

Ten Temat Uznaje za zamknięty.

KowalX
23-08-09, 13:58
chiba..ci..sie...przody..pomylily :twisted:

nie wiem ćwiczę na wolnym ciężarze i bez oparcia może dlatego i na tył 5kg więcej łykam