PDA

Zobacz pełną wersję : Kilka pytań



Dawid3635
09-07-09, 15:09
witam
Ćwiczę już dwa lata i nigdy nie brałem żadnych odżywek.
Kupiłem sobie gainera jedynkę z vitalmax.
1 w podwieszonym pisze żeby brać odżywke między posiłkami. Natomiast sprzedawczyni w sklepie twierdziła, że należy brać 3x150g po posiłkach(od razu).
Czy dobrze mię poinformowała?

2 zastanawiam się czy do suplementacji dorzucić kreatynę. Lepiej ją stosować w połączeniu z gainerem czy osobno? np najpierw gainer, potem cykl z kreatyną?

3 czy w Gainer 1 zawiera wszystki potrzebne witaminy do rozwoju mięśni? czy coś dokupić? Dodam tylko, że do doiety dodatkowo dorzucam 100ml oleju ryżowego (890kcal wit. D i E)

4 chcę uniknąć rozstępów. jest możliwość kupienia waptece składników odpowiadających za rozciągliwość skóry? Tylko jak one się nazywały... jakoś na... g ?

wojtas3
09-07-09, 16:16
źle cię baba poinformowała stosuj według braków w diecie co do krety to rób cykl bo co ma wspólnego gainer z cyklem na krecie? to zwykłe żarcie tylko w proszku witaminy oczywiście powinieneś kupić co do rozstępów to nie wiem raczej ich mieć nie będziesz jak drastycznie nie zmienisz wagi

Symu
09-07-09, 16:51
1. Dobrym pomyslem jest barnie gainera do posilku bo to obnizy jego wysokie IG i spowolni wchlanianie. Złym pomyslem jest branei 150g gainera na raz ;) Bierzesz wg potrzeb a nei 3 razy dziennie

2. jedno nie ma specjalnego zwiazku z drugim . Gainer to uzuplenienie diety i nic poza tym.

3. duzo cos tego oleju, mysle ze warto by zroznicowac. Oliwa z oliwek, olej lniany a tym ryzowym szczerze mwoiac nigdy sie nei inetresowalem. Jakies tam witaminy ma ten gainer ale czy wystarczaja ciezko powiedziec poki nie masz neidoboru. Jedz duzo warzyw i owocow a bedzie git.

MolderDist
09-07-09, 17:04
Dokładnie jak coś to gainera do posiłku, nie pomiędzy posiłkami bo to najkrótsza droga do masy ale tłuszczowej.

Co do rozstępów to możesz próbować z kolagenem , pozatym był jakiś krem z mocznikiem chyba (nie pamiętam) kosztował grosze a podobno dobrze pomagał, pozatym kup dobre witaminy i minerały bo one tez odpowiadają za stan skóry (np. cynk)

odpowiednia ilość wody w ciągu dnia
oraz możesz smarować się jakimś olejkiem przed i po treningu (nie wiem na ile to pomaga).

Dawid3635
09-07-09, 20:27
Wg moich obliczeń brakuje mi jakieś 400-600kcal.
Czyli rozumie, że mam spożyć 3x50g razem z posiłkami?
Jeszcze jedno. Zazwyczaj ćwiczę bardzo późno i jak wracam z siłki jem posiłek i kładę się od razu spać. Czy do tego ostatniego posiłku powinienem dorzucać tego gainera?
A to, że można łączyć gainera z kreatyną wyczytałem w podwieszonym. "w celu uzyskania lepszych efektów"

MolderDist
11-07-09, 13:45
Jedynka z vitalmaxu jest kiepskim gainerem... nie wiem co Ci radzić.. daj po trenignu i zobacz jak bedzie

Ikar
11-07-09, 14:21
4 na rozstepy najlepiej smarowac sie nafta kosmetyczna

Dawid3635
11-07-09, 20:50
Jedynka z vitalmaxu jest kiepskim gainerem... nie wiem co Ci radzić.. daj po trenignu i zobacz jak bedzie
w podwieszonym temacie jest napisane, że to dobry produkt :neutral:


4 na rozstepy najlepiej smarowac sie nafta kosmetyczna
gdzie ją dostane? w aptece?

Ikar
11-07-09, 21:50
tak w aptece bedzie napewno

MolderDist
11-07-09, 22:32
Do autora: a co tam ma być dobrego? Sam cukier?

Dawid3635
12-07-09, 11:29
Do autora: a co tam ma być dobrego? Sam cukier?
No zwykły gainer. To nie jest koks, na którym "magicznie" urosnę. Chodzi mi o to czy wśród innych gainerów jest jednym z lepszych.
Dzięki chłopaki za odpowiedzi.