PDA

Zobacz pełną wersję : totalnie zielony



Patyk
08-07-09, 16:24
witam, 21 lat, 68 kg wagi, 189 cm wzrostu.

jak moge najszybciej przytyc korzystajac z najbardizej powszechnych produktów typu jaja ser zolty itp? moglby ktos sprobowac ulozyc mi diete? dodam ze jestem abrdzo aktywny... czesto gram w pilke itp...

darek87
08-07-09, 16:36
masz w podwieszonych tematach

Patyk
08-07-09, 16:48
tak ale ktos mi mowil ze dieta jest sprawa indywifualna dla kazdego czlowieka... i chicalbym zeby ktos mi ulozyl diete dla mnie...

Ikar
08-07-09, 18:31
to ze jest indywidualna to sie zgadza bo zalezy to od zapotrzebowania ktorego tutaj nie napisales, poza tym nie kazdy lubi o np pomidory heh no i dlatego tez robi sie ja pod siebie a tak tobie jak nic o tobie nie wiadomo to ciezko ci nawet chodz troche pomoc. poczytaj podwieszone oblicz zapotrzebowanie i zobacz co powinienes jesc, poczytaj troche, wiedza nie boli.

Rynju
08-07-09, 22:06
zacznij od podstaw - nie 3 duze posilki (sniadanie, obiad, kolacja), tylko posilki co 3 godziny, zmniejsz ilosc cukrow prostych, zastepujac zlozonymi. Stosuj sie do piramidy mowiacej ze rano najwiecej weglowodanow a im blizej nocy tym ta przewaga idzie na rzecz bialka.
Nie zapominaj o zdrowych tluszczach.
zdrodlami wegli potraktuj - ryze, pelnoziarniste chleby, razowce, kuskus, kasze, makarony itd.
bialek - jaja, chude miesa, twarogi i inne przetwory mleczne zawierajace duzo bialka (ale tez zawieraja sporo tluszczu trzeba pamietac jak np. ser), ryby
tluszcze - ryby, oliwa z oliwek, pestek winogron, olej mct

KowalX
13-07-09, 13:56
witam, 21 lat, 68 kg wagi, 189 cm wzrostu.

jak moge najszybciej przytyc korzystajac z najbardizej powszechnych produktów typu jaja ser zolty itp? moglby ktos sprobowac ulozyc mi diete? dodam ze jestem abrdzo aktywny... czesto gram w pilke itp...

6 posiłków (3główne i 3mniejsze)główne to śniadanie obiad i potreningowy. Oblicz zapotrzebowanie kaloryczne i dodaj 30kcal tego jeśli za mało zwiększaj stopniowo co 200-300kcal na miesiąc.