PDA

Zobacz pełną wersję : Dylemat



damianx1988
07-07-09, 18:34
Mam pytanie odnosnie pewnego problemu, mam niska mase ciala w stosunku do wzrostu 185cm-70kg, często zdarza mi się ze w ciagu dnia nie dostarcze wymaganej liczby kalorii dla mojego wieku i stopnia aktywności fizycznej, czy w takim wypadku korzystniejsze byloby nadrobienie tych kalorii jedząc cos kalorycznego bez przygotowania na które nie mam czesto czasu np. jakas czekolade czy skonczyc dzien z niedoborem kalorii?

Anaboliczny Koks
07-07-09, 18:41
ew mozesz kupic gainera

Sosna91
07-07-09, 18:56
też się kiedyś zastanawiałem czy w przypadku kiedy nie moge zdjeśc czegoś porządnego bo jestem np ze znajomymi gdzieś to lepiej nie zjeśc nic czy zjeść coś w tym mcdonalds np, jakiegos fast fooda, wybrałem zę zjem i jak coś to tak robie, a ty jeszcze jesteś dość chudy to tez lepiej coś takiego niż nic, ale nie przesadzaj, staraj sie jesc, przy takiej wadze za duzo kcal nie musisz ładować wiec nie jest az tak trudno.

ciaastek91
07-07-09, 19:01
wiadomo ze lepiej zjesc w maku niz nic.
ale czy czekolada zastapi posilek to bym raczje nie powiedzial ;p

fast food wbrew pozora nie jest taki zly i warto czasami cos z tego wrzucic.

Micek185
07-07-09, 21:03
Jesli zależy ci na czystej masie mięśniowej to lepiej zainwestuj w gainera bo w mcdonaldzie i tak jest drogo a nabawisz sie tylko sporej tkanki tłuszczowej wiec lepeij odżałuj troche kasy na gainera,a jesli nie zależy ci na czystej masie tylko na tym aby przytyc bez względu na to czy to bedzie tłuszcz czy mięcho to szamaj tylko pamietaj-nie wyjdzie ci to na zdrowie.
pozdro

ciaastek91
07-07-09, 21:17
tak rzeczywiscie na gajnerze sie buduje czysta mase :)

tluszcz odklada sie dopiero jak jest nadmiar ww albo tluszczy, wiec teorytycznie mozna jesc same hamburgery i nie zalewac sie tluszczem.

Micek185
07-07-09, 21:28
gajnera wciągasz wtedy gdy ie możesz zjeść pełnowartościowego posiłku,po to one są wiadomo że jak kupisz jakiegos gainbolica6000 za 30zł i tam są prawie same węgle toi tłuszcz ci sie odłoży jak nie wykorzystasz całej energii wiec lepiej kupic dobrego gainera albo białko jesli go brakuje w diecie.

tluszcz odklada sie dopiero jak jest nadmiar ww albo tluszczy, wiec teorytycznie mozna jesc same hamburgery i nie zalewac sie tluszczem. organizm bierze energie z najłatwiejszego źródła którymi napewno nie są tłuszcze a jesli bys jadł same hamburgery pływające w tłuszczu i napompowaną bułke to napewno bys wyglądał tak samo jak ten hamburger:)(bez urazy)

najlepiej zjesc pożądne śniadanie nawet kosztem tego że bedzie sie całkowicie pełnym niż jesc takie siano,taka moja opinia...
pozdro

ciaastek91
07-07-09, 21:39
a nie slyszales nigdy o diecie tluszczowej?
kolesie uzyskuja na tym czysty miesien, bez grama tluszczu. a tam prawie w ogoole nie jedza wegli.

ale dobra mozna by dyskutowac caly dzien ;]

Micek185
07-07-09, 22:00
no tak ale on raczej nie jest jakims zapalencem wiec u niego to sie nie sprawdzi,brak supli konkretnego treningu i pewnie aerobów(oprócz pracy) wiec byłoby ciezko


Mozna było by hehe
pozdro

Rynju
07-07-09, 22:07
na diecie tluszczowej nie buduje sie miesni a zbija wage ;) to jest redukcyjna
Co do zjedzenia to jesli jesziesz na mase prz wzroscie 185 i wadze 70kg to jasne ze lepiej cos zjesc niz nic !

ciaastek91
07-07-09, 23:16
rynju, jezeli pod pojeciem tluszczowej rozumiesz ckd, to sie zle zrozumielismy.