PDA

Zobacz pełną wersję : Masło



dzamro
23-12-06, 11:45
Czy dobre?

Kakashi
23-12-06, 13:37
margaryna roslinna zamiast masła!!

bocion
23-12-06, 14:48
W smaku na pewno lepsze od margaryny, ale nie zdrowsze

[ Dodano: 23-12-2006, 14:49 ]
Ja jem z maslem i zyje :lol:

SoPeL
24-12-06, 14:32
Weż ić z maslem !!FUUU
Ja zawze tyko margaryna lepsza w smaku i wogóle najlepsza:)

jonasz7
25-12-06, 17:16
margaryna roslinna zamiast masła!!

A cholesterol??
Lepiej już chyba masło, tylko cienko bo to tłuszcz,a takich jak najmniej!!
A najlepiej to kanapka bez margaryny i masła :roll:
pzdr.

sławo
25-12-06, 18:30
chyba nie zjadasz tego masła tonami abyś się obawiał o cholesterol

czy dobre
mi lepiej smakuje niż margaryna -w ogóle margaryna to badziewie wymyślone tylko z tego względu że lepiej się smaruje gdy wyciągnie się je z lodówki

i tylko dlatego ludzie je kupują
a tak to nie ma porównania do masła

dzamro
30-12-06, 20:34
margaryna roslinna zamiast masła!! margaryna roslinna szkodliwa jest dla wzroku :roll:

exenone
31-12-06, 11:51
Argumenty co do masła i margaryny są pośrednie. Cholesterol, jest ,,prekursorem'' bardzo cenionego przez kulturystów hormonu anabolicznego (testosteron). Ten niechciany cholesterol jest niezbędny do prawidłowego rozwoju siły i masy mięśniowej, gdy organizm nie będzie miał odpowiednio dużej ilości cholesterolu, to sam zacznie go sobie wyrabiać, ale to nie będzie wystarczające, gdy będzie to organizm kulturysty i poprostu możemy się pożegnać z siłą i masą. Tak więc dawka cholesterolu jest tutaj niezbędna, ale trzeba również pamiętać, że masło to nie tylko cholesterol, ale również kwasy tłuszczowe. Aktywność metaboliczna w tych kwasach jest bardzo atrakcyjna dla kulturystów. Tak więc moim zdaniem masło jest w pewnym sensie odżywką dla kulturysty, polecam stosowanie masła, ale nie w dużych ilościach...cienka warstwa na kanapce zdecydowanie wystarcza (oczywiście na kanapce z pieczywem razowym, no bo jak inaczej?? :wink: )