PDA

Zobacz pełną wersję : po treningu: kiedy białko i wegle ??



darek87
04-07-09, 15:25
mam pytanie odnośnie posiłku po treningowego... ile po treningu nalezy brac biało a ile wegle ?? obecnie po trenigu biore odrzywke białkowa whey protein complex 100% i 100g makaronu pełnoziarnistego.

czy lepiej brac biało 20 minut po treningu i wegle 30 min po treningu czy lepiej wszystko razem 30 min po treningu ? a moze jeszcze jakos inaczej ? :)

KowalX
04-07-09, 15:56
Najpierw węglowodany lub razem.Białko do 1h po treningu.Węgle do około 20min można od razu.

darek87
04-07-09, 16:28
wow takiej odp sienie spodziewałem... wszedzie pisze ze posiłek do 30-40 min po treningu a białko mozna 20 min po treningu....

wojtas3
04-07-09, 17:31
węgle proste zaraz o np banan po 20 minutach białeczko i po 1h węgle złożone i białko i będzie git

darek87
05-07-09, 09:17
czyli 20 min po treningu brac białko i potem po godzinie jezcze raz ?

Anaboliczny Koks
05-07-09, 09:21
Możesz wyjść z siłowni i wypić białko i zjeść np banana,a jak wrócisz do domu to zjeść posiłek.

darek87
05-07-09, 09:36
hehe cwicze w domu :).....

Anaboliczny Koks
05-07-09, 10:50
no to zjedz tego bana wpij białko wejdz na forum kulturystyczne i zjedz posiłek ;d

Aponax
05-07-09, 11:35
anaboliczny koks - nie znasz sie to nei wypowiadaj sie, wszedzie sie wypowiadasz i wypisujesz glupoty na temat saa jak i odzywek/supli , bialko po trenningu zaraz ? po co ? powiedz mi dlaczego .

Do autora: bialko 30-40 min po trenningu , banan jaknajbardziej po trenningu aby uzupelnic stracone kalorie (chodz 1 banan to troszke malo ale lepsze to niz nic). zamiast bannanow mozesz sobie kupic carbo :].

Anaboliczny Koks
05-07-09, 12:00
Ha ha ,a dlaczego białka po treningu nie można ?

Aby osiągnąć pożądany przyrost masy mięśniowej i siły, konieczne jest uzyskanie dodatniego bilansu azotowego (białko zawiera około 16% azotu) . Jest to spożycie azotu w całodobowej diecie minus straty (pot, kał, mocz). Stąd tak ważne w odżywianiu się każdego kulturysty są koktaile proteinowe. Należy je pić praktycznie o każdej porze dnia - zarówno przed, jak i po treningu. Istnieje wiele rodzajów białka, w zależności od przyswajalności najbardziej liczące się to : białko z jaja kurzego, białko serwatkowe i białko sojowe.

ja pije odrazu po treningu i co ?.Zresztą jak napisałem temat z 1,5miecha temu o białko to mi kazali pić po treningu także. A na temat saa co ja pisze? W Dziale odzywki.suple sie nie wypowiadam bo się na tym nie znam ,ogarnij typie.

Anaboliczny Koks
05-07-09, 12:01
Aha i jeszcze to poczytaj trochę bo ktoś jest mądrzejszy od Ciebie.

Podsumowanie:
Dotychczas wiedzieliśmy, że tuż treningu na siłowni należy jeść białko zaś w czasie treningu uzupełniać wodę i węglowodany. Praca naukowców z Holandii wskazuje na to, że warto jeść białko już w trakcie treningu.

Porada praktyczna:
W czasie treningu body-building jedz odżywki zawierające białko.

Aponax
05-07-09, 12:08
ale nie zaraz po trenningu czlowieku ogarnij sie "typie".
Zobacz przyklad p.Andrzeja Majchrzyka takze nie pije odrazu po trenningu tylko 30 min po (nie pamietam dokladnie).Weglowodany tak ale nie bialko.
A co saa pisales w dziale foto gallery cos o saa.

Początkująca
05-07-09, 12:10
koks po **** kłócisz się z doświadczonym "typem'???

Anaboliczny Koks
05-07-09, 12:23
Aponax tylko ,że dla mnie po treningu to jest też około 20/30 min bo musze do domu wrócić... A wiadomo ,że jak chce coś bezpośrednio po treningu to niech sobie kupi coś w stylu Mutant albo Carbo.

Aponax
05-07-09, 12:34
no widzisz , odrazu inaczej sie rozmawia :]. Ja np zrobilem sobie silownie w domu (duzo kasy poszlo ale przynajmniej nie musze czekac az ktos skonczy cwiczenie - chodze tylko gdy mam nogi na silke prof. ). I np w moim przypadku bylo by to minuta po trenningu zapewne duzo ludzi na forum ma silownie w domu wiec tak nie pisz ze zaraz po trenningu bo to nie jest dobrze:] , tak samo jak nie je sie 1 min przed trenningiem posilku :].
A o czym pisalem ? carbo- to weglowodany nic innego , a bannan to wiadomo :].

KowalX
05-07-09, 12:42
wow takiej odp sienie spodziewałem... wszedzie pisze ze posiłek do 30-40 min po treningu a białko mozna 20 min po treningu....

no widzisz .Zwiększony anabolizm jest do 1h i do tego czasu należy spożyć proteiny ,a wszędzie tak pisze dla "bezpieczeństwa" ;)
Daj z 5min chociaż po treningu niech katabolizm oczyści organizm.Ogólnie białko i węgle możesz przyjąć i od razu jest po prostu granica gdzie organizm jest najbardziej chłonny.Jeśli przyjmujesz białko z węglami od razu razem jeśli osobno najpierw węgle.

jaca666
05-07-09, 13:53
Ale macie problemy.
Ja jeżdżę autem na siłownie i po treningu od razu BCAA Z glutamina,dojeżdżam do domu w 10minut i jem 2 banany albo jogurt a po 30 minutach 60g ryżu i jakieś mięsko.

darek87
05-07-09, 15:22
czyli jednym słowem dobrze jest jak 30 mi po treningu wypije bialko i zjem 100g ryzu ?? tak czy nie ?

jaca666
05-07-09, 15:56
Tak.Chodzi o pełnowartościowy posiłek.

darek87
05-07-09, 17:37
ok, a jesli pije odrzywke białkowa i jem 100g ryzu po treningu to co zjesc/wypic pierwsze ???

jaca666
05-07-09, 18:01
A co to za różnica???Jak to posiłek po treningowy!!!
Juz pisałem Ci że najpierw najlepiej jakies węgle bezpośrednio po treningu a po 30-45 minutach pełny posiłek węglowo-białkowy!!!

fallenursus
05-07-09, 18:34
uhm..ehm faajnie..to juz ktos wymyslil ze nie mozna pic bialka po treningu odrazu?:twisted:

anabolic window trwa od 0-45min(no dobra powiedzmy ze godzina bo nie bede sie klucic z kowalx :) i naprawde nie robi znaczenia kiedy wypijesz te bialko jesli sie zmeiscisz w tym czasie
. ja pije jak tylko dotre do szafki w szatni,naleje wody do szejkera,zamiszam... no to wyjdze ze 5 min po treningu :)
anaboliczne okno?
clap

Aponax
05-07-09, 18:44
fallen , gdzies przeczytalem i tego sie trzymam , jak znajde to dam art.

Anaboliczny Koks
05-07-09, 19:05
A mnie zwyzywali bo mam wiek 16 no tak mogłem nie podawać ,tylko Ci też przytłoczyłem fragmenty 2 artów ;o.

Tomi!
06-07-09, 19:26
przeca jak byk jest napisane na opakowaniu białka - po treningu. to pij albo pytaj i dostań 100 innych odp :)

Ikar
07-07-09, 19:24
Zlota godzina- pierwsze pol godziny na wegle nastepne na bialka. oczywiscie wyglada to normalnie tak ze odrazu po treningu pijesz np carbo zeby dostarczyc wegli a pozniej masz czas na przygotowanie np piersi z kurczaka z ryzem. i tu cala filozofia