PDA

Zobacz pełną wersję : Dietka redykcyjna



Yosho
03-07-09, 13:49
Obecnie jestem na diecie redukcyjnejclap Mam 15 lat, 174cm wzrostu i ok. 70kg wagi;)

Kalkulatortak mnie podsumował:P
Twoja podstawowa przemiana materii wynosi: 1913 kcal
Twoje całkowite zapotrzebowanie na kalorie wynosi: 3012 kcal

BMI: 23,1

I nie mogę znaleźć do mnie odpowiedniej diety bo zawsze jest od 80kg albo więcej;/ Codziennie uprawiam jakiś sport: piłka nożna, bieganie, prace w domu lib na zewnątrz itp... Teraz z biegania trochę kolano mnie boli, więc chyba rower, a od biegania sobie odpocznę:(( Prosiłbym żeby ktoś ułożył mi dietkę bo szukam już z 2 dni i nic;/

bullet
03-07-09, 13:59
czy celem jest redukcja??????
z czego ty chcesz redukowac????? z 70kg????
BMI 23 jest bardzo dobre, ja nie za bardzo wiem jak Ci pomoc.
trzymaj po prostu diete abys sie nie spasl i jest git

Yosho
03-07-09, 14:04
Aha:P Powiem tak: tłuszczu aż tak dużo nie mam, może pod wieczór już po wszystkich posiłkach widać, że coś tak jest, ale źle nie ma:P Ruszam się dużo i w ciągu 1 miechu ( BEZ DIETY) spaliłem 1,5kg:P Tylko nie jadłem słodyczy i innych pierdół:PP

Czyli twoim zdaniem ćwiczyć i jeść normalnie tylko się nie obżerać??

Sex_Man
03-07-09, 14:43
Z dietką w tyb wieku tylko zniszczysz organizm i nic więcej;/ Ćwicz tylko pompki, przysiady itp;/ Po co dietka i przyrządy;/ Ćwicz z własną masą i będziesz zdrowy i przypakowany i POŻYJESZ DUŻO WIĘCEJ niż Ci co pakują na siłce i mają różne diety itp;/

hans87
03-07-09, 14:54
żadnej redukcji!!! jedz zdrowo i nie głódz sie. Wazysz w sam raz.

KowalX
03-07-09, 16:05
Aha:P Powiem tak: tłuszczu aż tak dużo nie mam, może pod wieczór już po wszystkich posiłkach widać, że coś tak jest, ale źle nie ma:P Ruszam się dużo i w ciągu 1 miechu ( BEZ DIETY) spaliłem 1,5kg:P Tylko nie jadłem słodyczy i innych pierdół:PP

Czyli twoim zdaniem ćwiczyć i jeść normalnie tylko się nie obżerać??

a wziąłeś pod uwagę ,że ,mięśnie ważą trochę więcej niż tłuszcz?może zbudowałeś trochę mięśni i mimo zredukowania tkanki tłuszczowej waga zmieniła się niewiele.

bullet
03-07-09, 17:28
moim zdaniem to zapomnij o redukcji bo parametry masz wzorcowe.
co do diety to nie jest takie proste "nie obzerac sie" nalezy jesc mądrze, ale to jest troszke dluzszy temat. Polecam lekture na forum, jest tego sporo.
Patrzac po swoim przykladzie, jak rok temu tutaj zawitalem to tez chcialem złotej recepty.
Nie ma takiej- musisz troszke poczytac po to aby zdobyc wiedze, ktora bedzie przydatna do dalszych dzialan.
jestes w tej komfortowej sytuacji, ze masz SUPER wzrost i wage, nie musisz ani nabierac masy ani redukowac. Po prostu zapomnij o slodyczach, nie jedz po godzinie 20, a jesli musisz to tylko rybke lub warzywka.
Duzo cwicz i beda z Ciebie ludzie. naturalny potencjal jest. Nie spardol tego.

Yosho
03-07-09, 17:40
Oki;) Dzięki za miłe słowa:P Jak zacząłem ćwiczyć tak poważnie to ani jednego treningu nie opuściłem i robię zawsze to co mam robić:P Teraz tylko p_narożny musi poprawić mój trening i będzie GIT:) Tylko, że teraz Sex Man mnie trochę wystarszył tym co napisał pod moim treningiem, że ćwicząc z hantlami itp stawy mi się na starość rozwalą;/

A i kurde wczoraj po biegu coś mnie kolano bolało i nie wiem teraz czy dzisiaj jeszcze biegać czy odpuścić;/

bullet
03-07-09, 18:19
biegaj tylko max 3 razy w tygodniu
wiecej nie ma sensu.
w sumie to mozesz cwiczyc z hantlami i z ciezarami ale nie staraj sie podnosic duzo, bardzej pracuj nad definicja, a za 3 latka mozesz pomyslec o nabieraniu masy
poki co naprawde za wczesnie na ciezary.
moje zdanie na temat ciezarow jest takie:
na silownie chodze po to aby zbudowac fajna sylwetke, wiec jesli moge miec fajna sylwetke i wcale nie musze podnosic 200kg na klate to osiagam swoj cel (sylwetka)
jesli jednak chce podnosisc ciezary to to jest juz inny cel.
poza tym Ci, ktorzy ida na siłe zazwyczja maja sylwetke tucznika a nie dobrze zbudowanego beach boya.

KowalX
03-07-09, 18:23
A i kurde wczoraj po biegu coś mnie kolano bolało i nie wiem teraz czy dzisiaj jeszcze biegać czy odpuścić;/

odpuść...

ciężary nie mogą też być za małe i trening trzeba zróżnicować ,bo nici z fajną sylwetką bez względu jaki jest jej cel.

Yosho
03-07-09, 19:41
Oki;) Thx za pomoc we wszystkim:D A to np. jeśli ćwiczę co drugi dzień to lepiej biegać w dni nie treningowe?? A w pozostałe dni też coś mam robić ( rower itp) czy się wylegiwać:PPPPPP Chociaż dziennie kopie piłkę więc..

bullet
04-07-09, 01:50
to n ejest tak, ze jesli bedziesz mial wiecej ruchu to bedzie lepiej.
nie mozna lapac 10 srok za ogon, graj sobie w ilke bo jestes mlody i masz duzo energii.
nie mozna tez zabronic silowni w dzien pilkarski, ale jesli juz masz obie te sprawy w jednym dniu to zrob lekki trening silowy.
kategorycznie nie biegaj w dzien kiedy masz silownie lub football.
nie szalej za bardzo bo sie zajedziesz.

Yosho
04-07-09, 10:45
Oki;)
To będzie tak: pon ( bieganie), wt ( trening), środa( piłka i bieganie), czwartek ( trening), piątek ( piłka, może rower albo basen), sobota ( trening) i Niedziela ( albo wolne albo piłka czy rower z kumplami i bieganie):P Może być:D Aha i jak byś mógł bullet wejdź do działu DLA zielonych i tak temat TRENING DOMOWY NA ALL i powiedz czy dobrze dobrałem ćw jak byś mógł:P Te serie co napisałem to już zupełnie inaczej, więc tylko rozkład ćwiczeń:D

Co do tej piłki to nie gram meczy po 2h czy coś takiego:P Po prostu latam sam i gram:D Nie kiedy idę gdzieś na mecz z kumplami, ale jednak częściej sam trenuje:D

Yosho
04-07-09, 10:53
Kurde nie da się edytować:(((;/;/ Będzie inaczej:P Grać w piłkę, jeździć na rowerze , iść na basen nie wiem kiedy będę.... w piłkę gram nie kiedy sam, ale co do roweru i basenu to z kimś, więc.... Bieganie: pon, środa, piątek albo niedziela... TRENING tak jak powyżej;)

bullet
04-07-09, 22:33
zaraz sprawdze co napisales w innym dziale ale poki co odpowiem na to co widze tutaj.
jestes mlody i szybko regenerujesz sily i jesli mas zpotrzebe biegania, grania w pile i ruszania sie to SUPER, rob to. al ejesli to robisz to nie oczekuj spektakularnych efektow na silowni.
mysle, ze wcale nie chcesz byc wielki (poki co).
to co robisz jest idelane dla Twoejgo mlodego organizmu.
Aczkolwiek niedziele zrob sobie wolną- usiadz z rodzinka- zjedz dobry obiadek i absolutne nie biegaj ani w parku ani za pilka- po prostu relaks, zapomnij o cwiecznieach.
Normalnie powinienes miec takich dni relaxu okolo 2-3, ale ze jestes mlody i szybko sie regenrujesz to zrob 1.
mlodosc rządzi sie troszke innymi prawami niz cylke dla nas strych ramoli :lol:
zaraz sprawdze inny dzial.
aha
z tego co widze to parametry sa gites, wiec proponuje zamiast ostrej silowni zrobic teraz ostry brzuch- powtarzam- napierdalaj brzuch a za 3 lata dowal reszte i bedziesz kozakiem jakim ja niestety juz nie bede.
pisze to z perspektywy czasu, ktoryego ja nie cofne, ale ty mozesz zdzialac wiele.
katuj brzuch.
za kilk alat wspomnisz moje slowa.
wszystkie inne partie miesni zrobisz ladne w 3 miesiace, ale brzuch jesli zaniedbasz to aby byl fajny to stracisz 2 lata.
brzuch
brzuch
brzuch
to podstawa, to miesien robiacy 75% sukcesu.

fallenursus
05-07-09, 02:23
bedziesz kozakiem jakim ja niestety juz nie bede.
.


smialo to moge podwazyc.:twisted:
dla chcacego nic trudnego.

Yosho
05-07-09, 09:57
zaraz sprawdze co napisales w innym dziale ale poki co odpowiem na to co widze tutaj.
jestes mlody i szybko regenerujesz sily i jesli mas zpotrzebe biegania, grania w pile i ruszania sie to SUPER, rob to. al ejesli to robisz to nie oczekuj spektakularnych efektow na silowni.
mysle, ze wcale nie chcesz byc wielki (poki co).
to co robisz jest idelane dla Twoejgo mlodego organizmu.
Aczkolwiek niedziele zrob sobie wolną- usiadz z rodzinka- zjedz dobry obiadek i absolutne nie biegaj ani w parku ani za pilka- po prostu relaks, zapomnij o cwiecznieach.
Normalnie powinienes miec takich dni relaxu okolo 2-3, ale ze jestes mlody i szybko sie regenrujesz to zrob 1.
mlodosc rządzi sie troszke innymi prawami niz cylke dla nas strych ramoli :lol:
zaraz sprawdze inny dzial.
aha
z tego co widze to parametry sa gites, wiec proponuje zamiast ostrej silowni zrobic teraz ostry brzuch- powtarzam- napierdalaj brzuch a za 3 lata dowal reszte i bedziesz kozakiem jakim ja niestety juz nie bede.
pisze to z perspektywy czasu, ktoryego ja nie cofne, ale ty mozesz zdzialac wiele.
katuj brzuch.
za kilk alat wspomnisz moje slowa.
wszystkie inne partie miesni zrobisz ladne w 3 miesiace, ale brzuch jesli zaniedbasz to aby byl fajny to stracisz 2 lata.
brzuch
brzuch
brzuch
to podstawa, to miesien robiacy 75% sukcesu.


właśnie co do brzucha to chce wykonywać codziennie kilka serii brzuszków na dolne i górne partie mięśni z strony domatora;) Bo A6W to jeszcze za wcześnie... jak ją robiłem to chyba doszedłem do 16 albo 17 dnia i padłem, więc nie widzę w tym sensu;/

bullet
05-07-09, 12:38
ja padlem na 18 powtorzeniach, nic w tym zlego.
brzuch jest takim iesniem, ktory nigdy nie ma dosyc, mozesz go katowac na wszelkie sposoby i bedzie dobrze.
fallen masz racje, i will do it :twisted:

Yosho
05-07-09, 21:51
Jednak na brzuch będę ćwiczył 5 razy w tygodniu tak zeby trochę odpoczywał:P

Będzie tak: Pon ( trening w tym brzuch), wt(wolne), środa( trening i brzuch), czwartek(brzuch), piątek ( trening i brzuch), sobota( wolne) niedziela (brzuch):P Pasi:PP Aha i czy jeśli będę ćwiczył 3 razy w tyogdniu to da jakieś rezultaty na bica, bo 4 razy tez moge:P

Yosho
06-07-09, 12:42
Aha i jeszcze co do odżywiania: jeśli mówicie, że nie mam mieć diety, to mogę jeść co chcę byle tylko nie zalać się tłuszczem?? ( odstawiam słodycze i napoje słodzone)... po porstu czy muszę mieć plan żywieniowy tak jak Ci na diecie czy mogę jeść ok. 5 posiłków i co chcę?