PDA

Zobacz pełną wersję : trening na poprawę siły



GeloO
02-07-09, 20:40
Witam, mam 14 lat okolo 180cm wzrostu. Chciałbym poprawic swoją siłę bo na klate cisne marne 45 mzoe 50 kg, widziałem juz duzo treningów w niektorych jest napisane rzeby ćwiczyć każdą grupę mięśni raz w tygodniu z duzymi cięrzarami. Czy moze mi ktos poradzic czy to jest dobry plan? ;> z góry dziękuje, i to ze to jest mój pierwszy temat proszę o wyrozumiałość.

Yosho
02-07-09, 20:46
Trening na poprawę siły-każda grupa mięśniowa trenowana raz w tygodniu. Trening na dużych ciężarach z małą ilością powtórzeń w seriach(8-1).Przerwy pomiędzy seriami wydłużamy do 3-5 minut. Na duże grupy wykonujemy 8-10 serii, na małe 6-8 serii(plus 2-3 serie rozgrzewkowe w obu przypadkach).Trening oparty na podstawowych ćwiczeniach(wyciskania, przysiady, uginania i wyprosty ramion, itp.) z użyciem wolnych ciężarów(sztanga, sztangielki).Czas trwania: 4-8 tygodni(nie dłużej) Oczywiście jest to tylko bardzo ogólny zapis, a od tych zasad są odstępstwa, ponieważ każdy organizm reaguje inaczej na te same bodźce. I tak w rzeczywistości, każdy powinien wypracować sobie osobisty program-adekwatny do indywidualnych predyspozycji organizmu, a zapis ogólny powinien służyć, jako podstawa do dalszych prób wypracowania tego programu.

Żywcem skopiowane:PP

A po drugie: w wieku 14 lepiej kup sobie worek bokserski, rób pompki, przysiady itp. Kup drążek i ćwicz plecy;) Brzuszki brzuch... W tym wieku siłownia to nie najlepsze rozwiązanie

GeloO
02-07-09, 20:50
walsnie z tad to biore ale nie wiem czy to skutkuje i w jakim czasie zobacze efekty

GeloO
02-07-09, 20:51
jzu to wszystko robie ale nie regularnie i to od nawet 10 roku rzycia mam kaloryfer i spore miesnie ale jesli chce miec wiecej to chyba musze pojsc na silke o nie? ;> :happy:

Yosho
02-07-09, 20:56
Jeśli chcesz poprawić siłę to ten plan skutkuje:P Tylko co do tych ciężarów to trochę bym się martwił o twoje plecy i kręgosłup... Lepiej wybierz narazie kierunek: albo rzeźba albo masa:P To przy okazji też Ci siłę i tak poprawi, więc...:P

GeloO
02-07-09, 21:00
kolega mi powiedzial ze jak bym zaczol ćwiczyc na rzeźbę to jak mam teraz 32 w bicepsie to po tym treningu mial bym okolo 29..

Yosho
02-07-09, 21:02
Jeśli jesteś szczupły to masa a jeśli przy sobie to rzeźba;)

Żeby rzeźbić trzeba mieć z czego:P

GeloO
02-07-09, 21:05
60 kg jak na 180 wzrostu to chyba nie duzo wiec moze zaczne na mase trenowac.. masz moze jakis plan ćwiczeń do tego?

mlody1144
02-07-09, 21:07
ziomek w wieku 14 lat to nie radzil bym silowni poczekaj jeszcze przynajmniej z 1.5 roku ;/ teraz to aeroby a nie treningi silowe

Yosho
02-07-09, 21:09
No czyli masa:P Jeśli już uparłeś się na tą siłownię to tutaj z dzialu trening masz kilka planów:

http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=20417


Oblicz sobie także zapotrzebowanie kaloryczne i jedz tak,aby było na plusie;) Też znajdziesz to w dziale TRENING:) Ja jednak i tak na twoim miejscu, ćwiczył bym w domu tylko stworzył dietę aby przytyć, a potem rzeźbić:D Ale jak wolisz:P I tak zrobisz co będziesz chciał;)

GeloO
02-07-09, 21:10
na nic mi troja rada sory :P i tak bede cwiczyl, cwicze bo lubie .. mi tam obojetnie co mowisz o tym ze nie powinienem ćwiczyc ^^ chce tylko otrzymać odpowiedz na moj temat albo dobry trening na mase:happy:

Yosho
02-07-09, 21:11
Co chciałeś to masz;)

GeloO
02-07-09, 21:15
ziom dzięki bardzo :)