PDA

Zobacz pełną wersję : Woda



piap1
01-07-09, 22:29
Witam jakiej wody używaćie do odżywek ? Z kranu przegotowanej czy ze studni bo niewiem która najlepszą ? I ile litrów pić dziennie 3 czy 4 a moze więcej ?prosze o wasze opinię pozdro

Biernaczek
01-07-09, 22:37
Hmm woda ze studni - pycha ;) i na pewno zdrowa.
Butelkowana niegazowania np. żywiec zdrój OK.
Jedni uważają,że powinno się pić dziennie 1,5 - 2l wody a jeszcze inni,że jakie masz pragnienie tyle chlasz.
Ogólnie polecał bym jak masz dostęp to tą studnie.

Rynju
01-07-09, 22:46
z kranu na pewno nie, bo tylko malutki procent miast posiada taka wode, ktora normalnie mozna z kranu pic.
Normlanie butelkowana niegazowa i 2l + dziennie

Yosho
01-07-09, 22:50
Ja tam pije, jak mi się chce pić:P Ale muszę chociaż jedną puszkę ( 330ml) czegoś słodzonego, bo się uzależniłem od cukru:P Ale kiedyś było nawet 5 takich puszek, więc jest lepiej ( i 3kg w ciągu miesiąca mniej:p)

Rynju
01-07-09, 22:55
to ja musisz slodzone to zamiast puszek ja bym sobie do wody wycisnal cytryny, poslodzil i masz pycha lemoniade. Bez gazu, bez chemii, tanie i slodkie

Micek185
01-07-09, 23:20
ja nigdy nie używam kranówy chyba że naprawde juz nie mam czasu,ale to nie zdrowo,chlor,bakterie i te sprawy.A co do ilości wypitej wody to wiadomo że normalny człowiek nie ćwiczący musi pic minimum 2litry wody dziennie u kulturystów to jest x2 czyli 4litry.W lato zaleca się pic jeszcze więcej bo dużo wody i soli mineralnych tracimy podczas pocenia na upale.wiec nie bój sie pij ile chcesz na pewno wyjdzie ci na zdrowie:)
pozdro

Adamos1
01-07-09, 23:25
Weług mnie najlepsza to jest ta woda oczysczona 40% a konkretnie najlepiej niegazowana z butelki a pic ile dusza da

Yosho
01-07-09, 23:55
to ja musisz slodzone to zamiast puszek ja bym sobie do wody wycisnal cytryny, poslodzil i masz pycha lemoniade. Bez gazu, bez chemii, tanie i slodkie

Dzięki za przepis;) Wykorzystam:)

Yosho
02-07-09, 20:20
A można pić wodę niegazowaną z sokiem z cytryny, bez cukru jako główny napój?? Bo sama woda niegazowana to może zrobię 5-6 łyków i :silenced: a z odrobiną soku wyciśniętego z cytryny clap

Tomi!
02-07-09, 20:42
moim zdaniem nie stoi nic naprzeciw :P dodatkowo przeca witaminke C lykasz

KowalX
03-07-09, 16:20
Witam jakiej wody używaćie do odżywek ? Z kranu przegotowanej czy ze studni bo niewiem która najlepszą ? I ile litrów pić dziennie 3 czy 4 a moze więcej ?prosze o wasze opinię pozdro

woda przegotowana lub kupuję wodę 6l za 3.7zł :)

woda niskozmineralizowana - pij bez oporów

2litrey płynów (w pożywieniu też)jeśli nic nie robisz
około 4litry siłka
dodatkowo zwiększamy/zmniejszamy zależnie od temperatury otoczenia

Yosho
05-07-09, 10:03
Jeśli nie mam żadnej diety, ale chce utrzymać wagę to mogę po treningu pić także napoje izotoniczne ( POWERADE), oczywiście pije także ponad 2 l wody niegazowanej i ok. 1 litra gazowanej, ale jednego powerada też bym opróżnij:P

KowalX
05-07-09, 12:39
Jeśli nie mam żadnej diety, ale chce utrzymać wagę to mogę po treningu pić także napoje izotoniczne ( POWERADE), oczywiście pije także ponad 2 l wody niegazowanej i ok. 1 litra gazowanej, ale jednego powerada też bym opróżnij:P

Nie.Napoi izotonicznych nie pijemy jeśli nie ma potrzeby ,nie biegasz maratonów.Dla ciebie najlepsze będą napoje hipotoniczne czyli woda mineralna.I spożywaj normalne posiłki.