PDA

Zobacz pełną wersję : Kreatyna dla początkującego...?



DearD
01-07-09, 21:59
Witam Serdecznie!

Jako, że jest to mój pierwszy post to chciałbym na wstępie wszystkich na forum gorąco przywitać! :smile:

A teraz do rzeczy...

Mam 17 lat, codziennie się podciągam na drążku, robię pompki oraz boksuje.
Dodatkowo systematycznie uprawiam akrobatykę sportową / street stuns / free run / parkour.
- Chodziłem wcześniej na siłownie i brałem białko ale to stare dzieje.

Teraz mam zamiar brać kreatynę ale że jestem dosyć 'świerzą' osobą w tych sprawach postanowiłem zadać pytanie do osób lepiej obeznanych.

To co wyżej napisałem obecnie robię. Chciałbym pod te rzeczy abyście mi doradzili co powinienem brać, aby jeszcze lepsze efekty osiągnąć.

---------
175 cm wzrostu;
60 kg wagi;
biceps - 30 cm obwodu;
---------

Zależy mi na osiągnięciu:
-> jeszcze lepszej kondycji,
-> nabranie masy (wagi), bo chyba mam niedowagę (może ktoś ocenić?),
-> wytrzymałość,
-> wygląd (mam tu na myśli kaloryfer - delikatny jak napnę mięśnie mam ale chciałbym jeszcze bardziej widoczny).

Tak jak już wyżej wspomniałem nie znam się zupełnie, na allegro wchodziłem z czystej ciekawości to po prostu mulltun wszystkiego, każdej firmy, więc zagubić się można...:errf:

Jeśli chodzi o wcześnie wspomniane białko to do tej pory mam (0,75kg) 0.1 PROTEIN Ultimate Protein Sepplement BTN Czekoladowe (nie znam się na oznaczeniach, mam nadzieję, że bedziecie wiedzieć o jakie mi chodzi).

Również proszę o podanie zastosowań (co jest od czego) oraz dawkowanie.

Podsumowując całą moją wypowiedź chciałbym, abyście mi pomogli wybrać odpowiednie odżywki (proszę tutaj konkrety: firma, oznaczenia), jeśli chodzi o cenę to raczej nie gra roli aczkolwiek przypominam, że jestem osobą początkującą i raczej jakiś pr0 nie potrzeba mi.

Bardzo bym prosił o pisanie łopatologicznie, bo raczej 'kulturystycznego slangu' nie nauczyłem się jeszczę... :P

Z mojej strony to wszystko, czekam na Waszą pomoc... :)

Pozdrawiam,
DearD

Tomi!
01-07-09, 22:03
jeżeli chodzi o kreatynke dla początkującego i nie tylko to polecam monohydrat vitalmaxa - jak dla mnie dobre i tanie.

Lukaszr0
01-07-09, 22:04
Na kreatyne za wcześnie, narazie jakieś białko, gainer. Co do niedowagi to nie masz ale 1-2 kg mniej i już by była, także cieniutko.

Beggi
01-07-09, 22:05
Ja tam się nie znam lecz Kreatyna MoNo oczywiście. (Universal) dobra może nie na pompę ale w siłę idzie a przynajmniej u mnie tak jest :)
Kondycja przyjdzie sama z czasem
I na masę to dieta+jakieś witaminy może?

DearD
01-07-09, 22:08
A może ktoś się wypowiedzieć kto się zna?

I raczej takie zwięzłe odpowiedzi mnie niesatsyfakcjonują, bo to, że mi napiszesz jakąś tam firmę kreatyny to wiem tyle co i przed...:errf:

Beggi
01-07-09, 22:16
To musisz czekać na miszcza arus22 (http://www.e-kulturystyka.info/member.php?u=2435) XD

emdejote
02-07-09, 08:41
Najważniejsza jest dieta , jak to juz wiele razy było mówione . Na początek powinieneś uzbroić się w ryż, makaron (pełnoziarnisty), ziemniaki, kaszę (to z węglowodanów) i piersi z kurczaka, ryby, chude mięso , sery białe . (to z produktów białkowych) Białka szamasz ok 2 g na kazdy kilogram ciała a węglowodanów 7 - 8 g na każdy kilogram ciala . To jest podstawa . Jadąc na diecie napewno zobaczysz dobre efekty po paru miesiacach, póżniej mozesz zacząć ładować kreatyne ( na pierwszy raz najlepiej monohydrat z firmy universal )

dawkowanie wyglada tak :

5g na czczo , 5 g przed tren , 5 po tren.
w dni nie treningowe :
5g na czczo, 5 g w poze około tren.

DearD
02-07-09, 15:54
emdejot, bardzo Ci dziękuje wkońcu ktoś się wypowiedział mądrze.
Jeśli chodzi o tą dietę to czy to jest konieczne dla mnie? Z wagą raczej nie mam problemów, raczej wręcz przeciwnie chciałbym troszkę więcej ważyć (tak 65 by było chyba idealnie dla mnie). Jem bardzo dużo owoców.

----
Dodatkowo od dzisiejszego dnia postanowiłem, że do tego wszystkiego będę biegał co drugi dzień (na początek 5km, potem większe dystanse będę próbował).

----
Czy oprócz w/w przez Ciebie kreatynu, mam również brać białko te które mam (wspominałem w pierwszym poście)..?

Pozdrawiam,
DearD

p_narozny
02-07-09, 15:59
Czy oprócz w/w przez Ciebie kreatynu, mam również brać białko te które mam (wspominałem w pierwszym poście)..?

Pozdrawiam,
DearD

to juz zalezy tylko i wylacznie od tego jaka masz diete, czy brac bialko czy gainer czy w ogole, oblicz swoja diete mniej wiecej, to bedziesz wiedzial gdzie masz braki oraz w czym. pozdrawiam

DearD
02-07-09, 16:05
p_narozny tyle, że ja żadnej diety nie mam. Po prostu dobrze wyglądam (w znaczeniu nie grubo) i wsuwam praktycznie wszystko w każdej ilości... Tak jak wcześnie wspomniałem staram się jeść dużo owoców.

----
Jaka kreatyna jest lepsza w proszku czy w tabletkach ?

p_narozny
02-07-09, 16:24
Bez roznicy, kreatyna to kretyna, proszek/kapsulki - jedno i to samo;p Kapsulki jednak latwiej dawkowac, jedynie taka roznica.

W takim razie ciezko bedzie powiedziec kiedy i czy w ogole potrzebne Ci bialko czy gainer:P Jesli chcesz przytyc to domyslnie mozesz chlupnac bialko przed treningiem a gainera po treningu, bialko mozesz przed samym snem tez wypic, z woda na przyklad - bez zadnych dodatkow przed snem typu banan czy kanapka, chociaz oczywiscie lepiej na sen zjesc cos naturalnego jak serek czy tunczyk (tez z najmnejsza iloscia dodatkow - wegli) no ale jak nie ma jak to lepiej bialko wypic niz nic:P. Pozdrawiam

DearD
02-07-09, 19:10
OK, a czy może mi ktoś pomóc w sporządzeniu takowej..?

-----
a co do tego gainera to czy coś takiego by było odpowiednie dla mnie?
- http://www.allegro.pl/item666995431_dymatize_super_mass_gainer_5_45_kg_j ak_przytyc.html

bullet
02-07-09, 23:19
nie kupuj jeszcze krety bo na nia za wczesnie.
jesli zaczynasz teraz cwiczyc ( po przerwie) to masz najwiekszy potencjał sam w sobie, nie potrzebujesz kredki.
dieta to podstawa, az sie zdziwisz jak wiele zdziala.
nie spiesz sie z kredką.

tentyp
02-07-09, 23:33
Z tego co się domyślam to nie chodzisz a typową siłownie więc daj sobie spokój z kretką i jedź na such ;] to się ładnie wyrobisz no i dieta podstawa ...

DearD
03-07-09, 06:48
Acha, rozumiem.

Jeśli chodzi o dietę to powinnem stosować tą na masę czy inną?

p_narozny
03-07-09, 09:03
No chcesz przytyc i nabrac miesni tak?:) To na mase wtedy:) Pozdro

DearD
04-07-09, 19:35
Dieta na mase dla 64-65 kg from zizu

7:00
mleko 250 ml
płatki owsiane 90gr

10:35
Twaróg 120g
szynka indycza 15gr
pieczywo razowe 200gr
pomidor,cebula,papryka-dla smaku

13:30
4 jajka
Chleb zytni pelnoziarnisty 150g


16:00 posiłek przed treningowy
Ryz 100g
Pierś z kurczaka
oliwa z oliwek ok. 10ml

17:30-18:30
Trening

18:30
45g Carbo,bądź kakao.sok

19:10
Makaron razowy 100gr
jogurt 150gr
serek wiejski 200gr


22:00
Tunczyk w wodzie 80g
Slonecznik 30g

------------------
Czy to jest odpowiednia dieta dla mnie?

GeloO
05-07-09, 10:38
a ja mam pytanko, nie chcialbym zakładać nowego tematu..
mam dokładnie takie same wymiary jak autor tego tematu,, nio moze w bicepsie pare cm wiecej,, mam 13 lat za pare miechów 14 czy juz moge zacząć brat kreatyne? (zalezym i zeby to byla kreatyna a nie bialko bo chce zeby masa poszła tylko w mięśnie) chodze na silownie regularnie 3 razy w tyg ale dopiero od 1 mies.

GeloO
05-07-09, 10:41
deard diata wyglada na dobra .. ale mieszasz tunczyka i slonecznik i inne rozne rzeczy ktorych sie nie miesza xD troche krotkie przerwy miedzy posilkami

bullet
05-07-09, 12:36
geloo, nie podpowiadaj zle.
przerwy miedzy posikami ma dobre, co do mieszania tez nie ma nic do zarzucenia jedyne co bym dodal to wiecej jedzenia :lol:
geloo zdecydowanie za szybko na kreatyne dla Ciebie.
1 miesiac cwiczen to naprawde za krotko aby mozna bylo cokolwiek brac.
kreatyne zostaw na pozniej a poki co wykorzystaj swoj potencjal.

Aponax
05-07-09, 12:38
nie , kreatyna nie - moim zdaniem za wczesnie (17-18 lat minimum). na silownie tez za wczesnie :].

KowalX
05-07-09, 12:47
a ja mam pytanko, nie chcialbym zakładać nowego tematu..
mam dokładnie takie same wymiary jak autor tego tematu,, nio moze w bicepsie pare cm wiecej,, mam 13 lat za pare miechów 14 czy juz moge zacząć brat kreatyne? (zalezym i zeby to byla kreatyna a nie bialko bo chce zeby masa poszła tylko w mięśnie) chodze na silownie regularnie 3 razy w tyg ale dopiero od 1 mies.

jedz zdrowo ,a suplementy odłóż na później.

GeloO
05-07-09, 13:53
jem zdrowo :happy: dzieki za odpowiedz .. niom mzoe jednak poczekam z tym jeszcze :lol: