PDA

Zobacz pełną wersję : Proszę o pomoc w ustaleniu treningów



Ranian
01-07-09, 21:57
Przejrzałem kilka programów z forum i nie jestem pewny od czego zacząć, chciałbym, aby ktoś bardziej doświadczony posłużył radą.

Mam 19 lat i przy wzroście 177 cm ważę 80 kg. Od 18-stki oprócz włosków na klacie zapuściłem trochę siebie... Cysterna piwa, trochę lenistwa nie wyszło mi na dobre. :errf: Chcę coś z tym zrobić (głównie chodzi o "mięsień piwny") i tutaj widzę Waszą rolę :pray:
Chciałbym zacząć treningi jak najszybciej. Mogę przeznaczyć na ćwiczenia 2 godziny dziennie najlepiej omijając póki co siłownię właśnie ze względu na ograniczony czas, więc w domu, do tego mogę stosować jakąś niekatorżniczą dietkę z uniknięciem chemii i rozmaitych specyfików.
Na dłuższą metę jeszcze nie ćwiczyłem, więc jestem zielony w temacie :whistle:
Możliwe jest osiągnięcie efektów bez sprzętu i z tak małymi zasobami czasowymi?
Znajdzie się ktoś, kto na bieżąco będzie mi doradzał?
Wszelkie porady i sugestie będę traktował poważnie, liczę na wyrozumiałość i sorki za laicyzm i długość posta :surprised:

Pewnie kilka osób mi zarzuci, że nie używam wyszukiwarki itd. ale właśnie dlatego, że już trochę poczytałem, wolę uzyskać indywidualną poradę.
Z góry dzięki

Ranian
01-07-09, 22:22
Proszę o przeniesienie do działu "Dla zielonych", sorry nie rzucił mi się w oczy

p_narozny
01-07-09, 22:30
Skoro tak to jesli chodzi o zarcie:
zero piwa/alkoholu
slodyczy
chipsow i innych smieci
na kolacje tylko bialko - rybka/serek
zadnego podjadania miedzy posilkami
duzo warzyw

no i po prostu biegaj, ile mozesz w miare polepszajacej sie kondycji, 4-5 razy w tygodniu:P zobaczysz efekty:) pozdro

Yosho
01-07-09, 22:33
Koniecznie musisz sobie wyliczysz zapotrzebowanie kaloryczne i tak jeść aby było na minusie:P Wtedy chudniesz:D

Co do ćwiczeń, to jeśli nie masz sprzętu brzuszki i A6W ( albo ABS2 JEŚLI ZAMONTUJESZ DRĄŻEK)!!!

I oczywiście dużo ćwiczeń aerobowych... przede wszystkim bieganie:D Rób sobie truchcikiem codziennie po treningu tak około 4-5km biegu...

Myślę, że z odpowiednią dietą i ćwiczeniami osiągniesz swój efekt:)

Ale jeśli już ćwiczysz to pamiętaj, aby ćwiczyć także inne partie mięśni bo będziesz trochę głupio wyglądał jak na brzuszku mięśnie a biceps jak u 10 latka...

Ja ci treningu nie podam bo sam się uczę, ale ktoś tu na pewno wpadnie i doradzi:p

POWODZENIA!!!

Ranian
01-07-09, 22:55
Tak szybkiej odpowiedzi się nie spodziewałem ale dzięki wam za to. Kondycyjnie nie jest u mnie najgorzej, gram w siatkówkę, pływam, jeżdżę na rowerku, obecnie pracuję fizycznie (wakacje), biegam już od 2 tygodni około 6 km co 2 dni, ale ten czas poszedł raczej na wyćwiczenie oddechu. Teraz chcę coś dorzucić do biegania i powoli zwiększać tępo. Zagłębiłem się lekturę i zainteresowałem się A6W zabieram się od jutra.
Do tego ile serii pompek, ile pompek w serii i w jakich odstępach powinienem robić? jaki rodzaj daje najbardziej zadowalające i w miarę szybkie efekty?
Z Waszego doświadczenia lepiej jest ćwiczyć z rana czy późnym wieczorem?
Chciałbym znaleźć dokładnie rozpisaną dietę, co tu dużo mówić, zjeść lubię i muszę, a gotować nie mam czasu, więc jem co jest w domu - przydałoby się coś niewymagającego.
Czekam dalej, dzięki i pozdro

Yosho
01-07-09, 23:19
Co do diety: bez poświęceń nie ma wyników... przykro mi;( Tak jak napisał p_narożny: żadnych słodyczy i innych świństw!!! Jedz warzywa, także owoce, sery, ogólnie dużo białka!!! Pieczywo nie białe!!!! Białe mięso!! A jeśli musisz zjeść na mieście to np. jakiś jogurt z zbożami albo coś podobnego;) MAŁO KALORII!!!!!!!!!

Co do ćwiczeń: wejdź na stronę DOMATORA i tak dobierz ćwiczenia, aby wszystkie partie były ćwiczone!!! Jeśli chcesz trening na rzeźbę to biegaj chociaż 5 razy w tygodniu a nie co drugi dzień i zawsze PO TRENINGU!!! Jeśli biegasz 6 km to bardzo dobrze;) Jednak w dzień treningowy możesz np. biegać 4 km a w dzień bez treningowy swoje 6 km, ale jeśli chcesz możesz zawsze 6, ale to trochę HARDCORE TRENING jak na początkującego:P Ja ćwiczę wieczorem, około godziny 18-19 i potem biegam:P

Co do diety: oblicz najpierw zapotrzebowanie kaloryczne!!!:P A pompki najlepsze to chyba zwykłe pompki:P

Powodzenia!!!!

luo
01-07-09, 23:22
Kondycyjnie nie jest u mnie najgorzej, gram w siatkówkę, pływam, jeżdżę na rowerku, obecnie pracuję fizycznie (wakacje), biegam już od 2 tygodni około 6 km co 2 dni, ale ten czas poszedł raczej na wyćwiczenie oddechu. Teraz chcę coś dorzucić do biegania i powoli zwiększać tępo. Zagłębiłem się lekturę i zainteresowałem się A6W zabieram się od jutra.
Do tego ile serii pompek, ile pompek w serii i w jakich odstępach powinienem robić? jaki rodzaj daje najbardziej zadowalające i w miarę szybkie efekty?
Z Waszego doświadczenia lepiej jest ćwiczyć z rana czy późnym wieczorem?
Chciałbym znaleźć dokładnie rozpisaną dietę, co tu dużo mówić, zjeść lubię i muszę, a gotować nie mam czasu, więc jem co jest w domu - przydałoby się coś niewymagającego.
Czekam dalej, dzięki i pozdro

Po kolei:lol:
1. żeby schudnąć niemusić sobie wyznaczać jakiegoś "reżimu"... Wystarczy jak będziesz jadł mądrze 5-6 mniejszych posiłków, ograniczysz tłuszcze zwierzęce do minimum, będziesz jadł dużo warzyw/owoców i pił 2l+wody. Rano jedz np. płatki owsiane zalewane wodą/mlekiem+ orzechy/pestki/nasiona+ jaja/omlet/rybe. Rano mogą być posiłki bardziej kaloryczne a im bliżej wieczora odejmujesz węglowodany. Jeśli chcesz zjeść raz na jakiś czas coś słodkiego to najlepiej po treningu.
2. co do treningu siłowego to masz w atlasie ćwiczeń treinng domatora, tam masz wszystko ładine opisane
3. jeśli masz dość dobrą kondycję to możesz biegać 2x w tyg interwały(masz je opisane na forum) i 2x w tyg np.rower/basen po 30-40 minut i to narazie powinno wystarczyć
powodzenia:smile:

Yosho
01-07-09, 23:26
W takim tempie to jeszcze dzisiaj będzie wszystko wiedział:p Pamiętaj: podstawa dużo ruchu, mało siedzenia:P

luo
01-07-09, 23:35
niedało sie już edytować:errf:
Co do biegania to z tym nieprzesadzaj bo odczujesz to w kolanach a już napewno nie 5x w tyg po 6km:evil: Biegaj max 3-4x w tyg, najlepiej po prostu co drugi dzień, zwiększając co jakieś dwa tygodnie po kilka minut biegu.

Chociaż ja bym Ci polecał 2x w tyg interwały zaczynając od 5-10 minut biegania i co 2 tyg dodawać po te 2-3 minuty. Jeźdz też rowerem 2x w tyg rano naczczo po 30 minut i co 2 tyg dodawaj 5minut aż dojdziesz do 45 minut. Po jakimś czasie możesz dać rower 3x w tyg, tak samo interwały

Yosho
01-07-09, 23:45
Ale jeśli by ćwiczył np. co 2 dzień to może w dzień treningowy 4km, a w nie treningowy 5-6km;) Lub iść na basen lub rower i zmniejszyć dystans:D

Napisał, że z formą jest dobrze u niego, więc chyba da radę:P:)

luo
02-07-09, 00:30
Ale jeśli by ćwiczył np. co 2 dzień to może w dzień treningowy 4km, a w nie treningowy 5-6km;)

zrozum wcześniej napisał że ma brzuszek więc... więcej waży??:whistle:. Częste bieganie w tym wypadku będzie to spore obciążenie dla stawów, więc lepiej je ograniczyć, a wzamian dać pływanie i rower.

Co do ćwiczeń na brzuch to niema sensu robić a6w, lepiej zrób 3 serie na dolne partie brzucha potem na skośne a na koniec na góre. Trening co 2-3 dni

Yosho
02-07-09, 17:11
No to napisałem po tym co zacytowałeś słowo " LLLLLUUUUUUBBBBBBB " może iść na basen lub pojeździć na rowerze:P