PDA

Zobacz pełną wersję : Ręce - proszę o poradę



Prayer
20-12-06, 22:11
Witam,

Dzisiaj dołączyłem do Waszego forum. Spowodowane było to pragnieniem zaczerpnięcia fachowej opinii na pewien temat. Otóż mam kolegę, który jest wielkim miłośnikiem siłowni. 8 miesięcy temu poradziłem się go jakie ćwiczenia powinienem wykonywać aby ładnie wyrzeźbić ręce. Polecił mi zestaw hantli i poszczególne ćwiczenia na biceps, triceps oraz barki. Średnio co 3 miesiące rozmawiam z nim na temat wprowadzenia zmian w ćwiczeniach, aby mięśnie nie przyzwyczajały się zbytnio do jednego ich rodzaju. Wszystko szło gładko i elegancko do momentu, w którym zauważyłem, że nie ma żadnych postępów. Siła stoi w miejscu już od dość dawna, mięśnie nie wydają się większe. Niestety nigdy nie byłem zbyt pokaźnej budowy, ważąc 75 kg przy 185 cm wzrostu staram się jak mogę. W bicepsie mam 35 (jakby tu było się czym chwalić) i powiem, że patrząc na osiągnięcia co poniektórych osób z tego forum można się zniechęcić. Kolega zasugerował, że może najwyższy czas na zapoznanie się z jakimiś odżywkami, lub całkowita zmiana ćwiczeń. Co Wy na ten temat myślicie?

Kakashi
20-12-06, 22:21
mysle ze nie mozna cwiczyc tylko rak!! to jest bezsensu!! ile razy w tygodniu je cwiczysz?? pora jak na razie nie na odzywki tylko na karnet na siłownie lub zakupienie własnego sprzetu...zapewne te rece masz strasznie nieproporcjonalne do klaty plec nog...heh fajnie to musi wygladac:P pozdro:D

P4l4d7n
20-12-06, 22:26
Jednym słowem szaleństwo...
Zastanow sie nad tym do czego chcesz sie doprowadzic.
Proponuje albo karnet na siłownie albo zakupienie własnego sprzętu. Regulowana ławka + sztanga + obciążenie to podstawa. Na początek z odżywek zakup sobie jakiś gainer węglowodanowy - np. Magnum 8000 a dopiero po paru miesiącach zabierz się za krete.

Prayer
20-12-06, 22:55
Akurat w moim przypadku nogi są dość silnie rozrośnięte ze względu na zamiłowanie do letniej jazdy na rowerze, a zimowej na snowboardzie. Klatka i plecy również nie wyglądają źle ze względu na pompki. Wiem, że wiele osób doradza karnet na siłownie, ale czy to zmieni mój problem z rękoma? Tak jak napisałem powyżej w chwili obecnej jestem zainteresowany poczynieniem jakiś postępów w kwestii rąk i prosiłbym o porady odnośnie tej kwestii :)

ps. te ręce wcale nie są nieproporcjonalne do reszty ciała, a nawet gorzej - prawie w ogóle nie widać aby były ćwiczone.

P4l4d7n
20-12-06, 23:00
35 cm i nie widac? Poslij fotke...

Rob sobie jak chcesz chcoiaz wedlug mnie to czysta glupota.
Cwiczenia:
www.kulturystyka.pl/atlas/

Prayer
20-12-06, 23:48
35 cm to dużo? Być może mam wysokie oczekiwania. Wydawało mi się, że powyżej 40 cm jest się czym pochwalić. Fotkę chętnie prześlę jeżeli tylko podasz mi swojego maila i dasz czas do jutra, kiedy będę miał możliwośc wykonania jej przy dziennym oświetleniu.

Pozdrawiam

P4l4d7n
21-12-06, 08:13
35 cm to nie jest jakies osiagniecie na skale swiata hehe ale przy takim wzroscie do takiej wagi i jesli nie cwiczysz innych partii to jest to wedlug mnie nie jest to proporcjonalne do reszty ciala. Fotke mozesz wrzucic na forum ewentualnie na paladin87@gmail.com

jonasz7
21-12-06, 12:24
Ja napisze tylko tyle że już pewnie trohę klepiesz te swoje ręce i spotkało ciebie cos takiego jak zastuj i jakaś odżywka pewnie by go przełamała. Ale jeżeli chcesz ćwiczyć dalej te SAME ręce to juz lepiej kup sobie karnet albo sprzęt, bo łapa ci urośnie a reszta będzie jak psu z gardła, a to będzie wyglądało gorzej jak byś miał wogle nie ćwiczyć.
Według mnie masz dwa rozwiązania albo przestać ćwicyć (rąk) albo karnet i dobra dieta.
pzdr.

tomek.
21-12-06, 13:16
karnet i dobra dieta

i nic wiecej mu nie potrzeba