PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z podnoszeniem na drążku!



jery
20-12-06, 20:47
TAK jak pisałem w temacie mam problem z podnoszniem sie na drążku!właśnie zaczynam to ćwiczyc i nie moge sie podniesc nawet 1 razu.Od czego mam zacząć żeby w końcu z tym ruszyć??Może najpierw jakieś innne ćwiczenia stosowac a później przejsc do podnoszenia na drążku??Proszę o szybką poradę!Mam 18 lat .wzrost :175 waga:70

P4l4d7n
20-12-06, 22:55
Nie dajesz podchwyten ani nachwytem?

Wzmocnij plecy i lapy.

jonasz7
21-12-06, 12:30
Jak nie możesz dać rady się podciągnąć to pewnie wczśniej nigdy się nie podciągałeś.
Zacznij od podciągania się "zwykłego" podchwytem. I niech ci kumpel pomaga z tyłu, będzie cięszko ale się mięśnie powli przyzwyczają i powinno być git.

Ja kiedyś jak miałem ok 3 mies. stażu na drążku podchwytem podciągałem sie do 13razy na maxa. Ale na plecy nie mogłem ni razu więc postanowiłem wrzucic podciąganie do swego planu. Na poczatku mi kumpel pomagał a teraz już prawie sam lece :mrgreen:
pzdr.

[ Dodano: 21-12-2006, 20:50 ]
Dzieki za SOG'A :mrgreen:
pzdr.

Kakashi
21-12-06, 22:05
jak zaczynałem cwiczyc nachwytem w szerokim uchwycie i tak ze drazek mam za glowa podnosilem sie po 1 razie:P ale jak robiłem serie to kumpel trzymał mi z tyłu nogi i robiłem 4 serie po 12 powtórzen...po miesiacu przeszedlem do 15 az w koncu zrezygnowałem z pomocy kumpla i robiłe 4 serie po 8 ruchów:D a w szerokim to moim zdaniem załkiem duzo:D pozdro:D

SoPeL
21-12-06, 22:13
Ja nie wiem jakie ćwiczenie pomoglo by ci przy podciąganiu sie na drążku ale ja ćwicze rok i prawie nigdy sie nie podciągalem a teraz jak sprubuje to podciągne sie 20 razy :)
Takze polecilbym poprostu trening ogólny na wytrzymalosc np.
Poćwiczysz troche to sie bedziesz podciągal bez problemu :) :wink:

Kakashi
21-12-06, 22:15
ale tan nawiasem mowiac zeby przy wadze 70 kg nie podciagnac sie ani razu w normalnym chwycie...troche załosne:D

pkmh
21-12-06, 22:54
No fakt toroche cieniutko u kolegi :razz: ale napewno będzie lepiej :wink: A tak przy okazji tematu mam jedno pytanie: Czy dobrze jest podciągac się codziennie czy lepiej robić sobie jakieś przerwy?

jonasz7
22-12-06, 10:14
Czy dobrze jest podciągac się codziennie czy lepiej robić sobie jakieś przerwy?

Sczerze mówiąc to nie wiem, ale myśle że nie ma sensu, no chyba że chcesz.
Myśle że jak się juz podciągać to przy treningu pleców. Chociaż móuj kumpek podciąga się co drugą przerwe miedzy seriami, jak mu się chce i musze przyznać że plecy ma całkiem całkiem.
pzdr.

rocky_balboa
24-12-06, 13:21
hehe rób pompki ;p nie znam sie na mięśniach za bardzo ale jaksie nauczyłem robic pompki to na drążku potem też sie mogłem podciągac :D :D no powiem ze slabo jak sie nie umiesz podciągnąc nawet podchwytem(moja waga) ja sie prawie codziennie podciągam i próbuje coraz więcej razy i są efekty, na początku umiałem 3 razy tera 13 (podchwytem) a nachwytem na początku umiałem 1 :D:D a teraz chyba 8-10 xD