PDA

Zobacz pełną wersję : Białko z woda czy mlekiem ?



piap1
28-06-09, 11:50
Witam jak uważacie czy według was lepiej jest brać odżywke białkowa z woda czy mlekiem?Mam ostrowie czekoladową i z mlekiem dużą lepsza jak z woda.Ile mleka lub wody wlewać do odżywki czy takie jak producent zaleca od 250 do 400ml czy mogę wymieszać w 150 lub 500ml ? Czy wtedy działanie odżywki słabnie ?

emdejote
28-06-09, 11:55
po treningu najlepiej z wodą na noc w sumie też z wodą rano mozesz pić z mlekiem

a rozpuszczanie w podanych ilosciach wody służy głownie walorą smakowym, nie ma wiekszego wpływu na działanie

Anaboliczny Koks
28-06-09, 11:59
wlewaj 300ml wody ,ew mleko ale 1,5% !

pimols
28-06-09, 12:09
jak Ci lepiej smakuje tak sobie rob mi osobiscie z mlekiem;p ale z woda tez mozna:) np po trainie;p

KowalX
28-06-09, 14:03
Witam jak uważacie czy według was lepiej jest brać odżywke białkowa z woda czy mlekiem?Mam ostrowie czekoladową i z mlekiem dużą lepsza jak z woda.Ile mleka lub wody wlewać do odżywki czy takie jak producent zaleca od 250 do 400ml czy mogę wymieszać w 150 lub 500ml ? Czy wtedy działanie odżywki słabnie ?

nie słabnie...

Rynju
28-06-09, 16:25
jesli to odzywka typowo bialkowa nie mieszaj jej z mlekiem, tym bardziej tlustym. Najelpsza bedzie woda, mleko jedynie zwiekszy kalorycznosc, opozni wchlanianie bialka. Jak wolisz

KowalX
28-06-09, 18:40
Na noc takie opóźnienie się przyda.Co dodatkowo pozwoli wykorzystać większą ilość aminokwasów.

Rynju
28-06-09, 18:46
ale nie przyda sie tluszcz z mleka na noc :) wiec ja bym dal nie odzywki a twarog lub same bialka jaj :)

bullet
28-06-09, 22:32
mleko nie jest zdrowe.
wiec odpowiedz jest prosta
z WODĄ mieszaj to bialko.

kapec
28-06-09, 23:34
mleko :happy:
http://www.clicoweb.com/clic.php?pseudo=fabik

bumbum86
28-06-09, 23:55
Moim zdaniem mleko ;)

Micek185
29-06-09, 00:52
jak nie masz problemów z trawieniem laktozy to rozrabiaj z mlekiem,lepiej smakuje a zarazem dostarczasz wiecej białka i wapnia do organizmu,to ważne.tak jak chłopaki mówia tylko mleko nisko tłuszczowe.

Bullet dlaczego uważasz że mleko jest nie zdrowe?niby było dużo spekulacji na ten temat ale nie ma żadnych konkretnych wyników na to że jest szkodliwe,nie zapominajmy że z mleka otrzymujemy twarogi,serwatki,serki w.ipt itd wiec jak ono może szkodzić?no może tym z problemami trawiennymi...
pozdro

bullet
29-06-09, 01:03
o ta laktoze wlasnie mi chodzilo.
ja tez wole bialko z mlekiem ale niestety pije z wodą.

fallenursus
29-06-09, 01:47
bla bla bla sie wygadali :)

kolego co zalozyl temat jesli idziesz na mase to cie to powinno walic i pijesz z mleczkiem bo smakuje najlepiej!
jesli robisz wycinke, to niestety duzo zeczy pozbywasz sie z diety,a miedzy innymi mleczko.:smile:

bullet
29-06-09, 12:08
j/w
mądrego miło posluchac.
masz odpowiedz na pytanie.

thomas_figo
30-06-09, 21:23
bla bla bla sie wygadali :)

kolego co zalozyl temat jesli idziesz na mase to cie to powinno walic i pijesz z mleczkiem bo smakuje najlepiej!
jesli robisz wycinke, to niestety duzo zeczy pozbywasz sie z diety,a miedzy innymi mleczko.:smile:

jedyna konkretna wypowiedz

Damian st-ce
30-06-09, 21:32
Lepiej z wodą, po co zbierać na sobie zbędny tłuszcz...

bullet
30-06-09, 23:42
proponuje zamknac temat.
fallen odpowiedzial wyczerpujaco na ten temat.

hans1237
01-07-09, 00:03
hahahahah ale wyczerpał no no, białko pijesz z wodą bo z mlekiem w brzuchu tworzy sie ''ser'' z którego białko bardzo wolno sie uwalnia wiec przed i po treningu białko tylko z wodą.

fallenursus
01-07-09, 01:12
hahahahah ale wyczerpał no no, białko pijesz z wodą bo z mlekiem w brzuchu tworzy sie ''ser'' z którego białko bardzo wolno sie uwalnia wiec przed i po treningu białko tylko z wodą.
wchlanianie isolatu nie jest spowalniane przez mleko, jak pijesz jakies dziadowstwa-mieszanki to nie moja wina :)

no chyba ze robiles jakies ''najnowsze badania'' :)
a jesli walisz nocne bialeczko podczas masowania to tym bardziej z mleczkiem, bo wtedy to nie ma wogole znaczenia...mozesz powiedziec dlaczego sroro jestes taki bystry.
oczywiscie bez obrazy

hans1237
01-07-09, 09:15
stary nie od dzisiaj to wiadomo co sie dzieje z mlekiem w bebechu,mleko w kontakcie z sokami trawiennymi tworzy tzw ser z mleka,zcina je poprostu i to mocno hamuje przyswajanie białka.ale ok zgodze sie ze smakuje lepiej z mlekiem,nie wiem jakie białko pijesz ale na moim pisze ze dodac 300ml wody......skoro sam producent tak zaleca to daje do myslenia

Tomi!
01-07-09, 10:11
każde białko się ścina w żołądku, jakie by nie było.. a co do zaleceń producenta to piszą, że i z mlekem jak i z wodą jest ok

NeverLetGo
01-07-09, 14:04
znawcą nie jestem, ale też słyszałem, że mleko ma niekorzystny wpływ na przyswajanie białka...

ja pije z wodą ale wlewam troche mleka dla smaku - na 300 ml może ok. 50 ml - nie pamiętam dokładnie... czuć różnice i mi smakuje!!!

nie da sie ukryć że z samym mlekiem białko jest najlepsze w smaku! :lol:

fallenursus
02-07-09, 00:06
znowu sie rozgadali no :)
isolat servatki szybciej sie wchloni niz ten ser sie zetnie

thomas_figo
02-07-09, 22:33
niech ktos to zamnknie

KowalX
03-07-09, 16:12
można z mlekiem i z wodą
mleko jest zdrowe i woda jest zdrowa ;)
woda pozwoli na lepsze przyswajanie protein.
tłuszcz spowolni wchłanianie białka co też pozwoli lepiej wykorzystać proteiny.
więc jeśli nie masz żadnych problemów przy piciu mleka śmiało atakuj co Ci bardziej odpowiada.