PDA

Zobacz pełną wersję : odzywianie/potrawy



jardon
27-06-09, 01:27
witam...stosuje diete na rzeżbe i b iore TSE i creatyne....zawsze mam problem z obiadem, zawsze jem piers z kurczaka z warzywkami na parze, ale moze znacie jakies fajne sprawdzone i samczne przepisy na własnie taki obiad lub inna ciekawa potrawe np: z czego robicie sałtke z tunczykiem

bullet
27-06-09, 01:37
jest wiele rodzaji diety "na rzeźbe"
jedne dopuszczaja weglowodany inne nie, dlatego nie wiem czy dolozenie ryzu do tego posilku jest OK- zalezy od twoje diety.
apowracajac do pytania to przeciezmozesz spokojnie kuraka zastepowac ryba- jest to nawet wskazane.
raz na tydzien mozesz spokojnie walnąc czerwone miesko.
abysmy wiecej mogli Ci pomóc to musisz uzupelnic swoj profil.

KowalX
27-06-09, 02:03
witam...stosuje diete na rzeżbe i b iore TSE i creatyne....zawsze mam problem z obiadem, zawsze jem piers z kurczaka z warzywkami na parze, ale moze znacie jakies fajne sprawdzone i samczne przepisy na własnie taki obiad lub inna ciekawa potrawe np: z czego robicie sałtke z tunczykiem

to co dobre:

krewetki (http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=20148)

sandwich (http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=20245)

możesz również zrobić np.:

łosoś pieczony w foli 80g,kasza gryczana 50g,brokuły 150g ,łyżka oleju lnianego

wartości:
22g-białko 42g-węglowodany 10g-tłuszcz
lub
wołowina duszona 80g ryż brązowy(po treningu może być biały),brokuły 150g łyżka oleju lnianego
wartości te same.
zamiast kaszy czy ryżu możesz dać 2kromki chleba pełnoziarnistego żytniego.

oprócz tego może to być np wątróbka,jaja itp itd ;)

możesz nie jeść mięsa i białko dostarczyć z roślinnego jednak musisz umieć je skomponować tak by dostarczyć wszystkich aminokwasów ,bo jak wiemy roślinne ma braki by to zrobić połącz np. białko z roślin strączkowych i zbożowych

proces wchłaniania białka roślinnego blokują np inhibitory trypsyny pozbyć się ich niekorzystnego działania możemy po przez wysoką temperaturę.

bullet
27-06-09, 02:43
kowal coraz wiecej plusów u mnie lapiesz za profi podejscie do sprawy