PDA

Zobacz pełną wersję : Barki !!!!!



mooha
26-06-09, 18:01
Temat skopiowany z innego forum ale dokladeni odzwierciedla moje zapytanie.

Witam, mam pytanko: jakie ćwiczenia będą wskazane przy robieniu barków (ew. kapturów) aby były rozbudowane i hmm nie wiem jak to nazwać "podniesione". Stworzyłem małe dzieło na którym przedstawiam LUDKA 1 i LUDKA 2 a więc nieraz ćwicząc powstają kaptury a barki wtedy wyglądają jakby opadły a ja chciałbym aby były jak u LUDKA 1. Oczywiście nie chodzi mi tu o jakimś megakarku i 'zaniku szyi' :D Mam nadzieje że ktoś zrozumie to co starałem się napisać i odpowie na moje pytanie :D jakie ćwiczenia są wskazane a jakich unikać. Pozdrawiam

[img116.imageshack.us/img116/9389/ludkiac8.jpg]

KowalX
26-06-09, 18:08
nie ma ludka ;)

szrugsy

sts
26-06-09, 18:30
nie ma ludka ;)

szrugsy


jest tu img116.imageshack.us/img116/9389/ludkiac8.jpg

KowalX
26-06-09, 18:37
hehe no to pomyłka :)

mooha
26-06-09, 20:58
a nie mozna jakos barkow podniesc ?

Cielu7
26-06-09, 21:19
chyba że połamiesz i złożysz :P a tak na poważnie to czemu nie chcesz mieć kapturów

mooha
26-06-09, 21:33
chce miec kaptury ale chce miec tez ramiona troche wyzej , patz ludki :P poprostu fajniej to wyglada jak sie ma bardziej uniesione do gory a nie takie zwisajace i spadajace w dol

magic_key
27-06-09, 08:51
ale barki będą nadal w tym samym miejscu :D tylko po prostu moze ci sie tak zdawac przez silnie rozbudowane kaptury
ps fajne ludki ;)

Adamos1
27-06-09, 12:09
najlepiej kaptir cwicz raz w tygodniu a barki dwa razy jezeli chodzi o cwiczenia na barki to masz pare cwiczonekhttp://www.youtube.com/watch?v=5jcclc6vpuQ

grzela
27-06-09, 18:25
Oczywiście można robić daną grupę 2 x w tygodniu ale należy zachowa odpowiednią intensywność i objętość. ( push and pull,góra dół , APT, przód tył itd)

Mój ulubiony program bazuje na tradycyjnym rest pause.
Jak wiadomo nie mozna go robić w nieskończonośc. Zmodyfikowałem go troche i robie go tak:

-pon i wt - to typowo siłowe dni ( robie bardzo intensywny trening z mała ilościa serii i powtórzeń bazując prawie wyłącznie na podstawowych złozonych ćwiczeniach)
-czw i pia - to dni lżejsze ( robie ćwiczenia które lubie, zwiekszam ilosć serii i powtórzen-zachowujac umiar:)