PDA

Zobacz pełną wersję : Wytrzymałość mieśniowa - dyskusja i porada



hans87
25-06-09, 19:29
Hej. Myslalem ostatnio zeby za jakis miesiac gdy skoncze trening masowy, zrobic sobie przez 8 tyg trening na wytrzymalosc. Moze sie myle ale dla mnie wyrobienie wytrzymalosci miesni jest zwiazane z wieksza iloscia powt a mniejszym ciezarem, do tego krotkie przerwy miedzy seriami + aeroby. Czy nie wydaje wam sie ze trening na wytrzymalosc zwiazany jest z treningiem na rzeźbe???

zapraszam do dyskusji osoby doswiadczone w tym sporcie:)

Voice666
25-06-09, 19:37
10x10 - na wytrzymałość w sam raz

hans87
25-06-09, 19:40
Voice: jak mozesz to daj jakis link do tego trening - przejrzę sobie :)


a innych zapraszam do dyskusji, bo ja nadal twierdze ze trening wytrzymalosciowy ma wiele wspolnego z treningiem na rzeźbe.

Voice666
25-06-09, 19:43
http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=9889

hans87
25-06-09, 23:45
dzieki Voice moze wypróbuje :)

testowales ten trening, a jesli tak to jakie efekty?

Micek185
26-06-09, 00:27
Ja sądzę że ma i to dużo.wiadomo żeby zwiekszyc wytrzymałośc trzeba zwiększyc intensywnośc tak samo jesli chcemy stracic tłuszcz i zrobić ładna rzeźbę to musimy dodać kilka sesji aerobów włączyc cwiczenia izolowane i do tego zwiększyc liczbe powt.i seri co w rezultacie i tak daje nam większa intensywnośc treningu.Więc koło...druga sprawą jest że podczas cwiczen wytzrymałosciowych tracimy ogromne ilosci wody i tłuszczu.Co innego jest jedynie w przypadku diety bo dużo sie rózni,bo podczas redukcji to samobiałko i troche węgli a prawie wcale tłuszczu,a wytzrymałosciowe to wiadomo węgle bo to źródło energii...to tyle z mojej strony:D

hans87
26-06-09, 08:10
na razie 1:0 na to że ćwiczenie na wytrzymałość zwiazane jest z treningiem na rzeźbe (duza ilosc powt., mniejszy ciezar, aeroby)

ktos jeszcze się wypowie?

magic_key
26-06-09, 09:01
tez tak mysle - na boksie zawsze trenowalismy zeby byc wytrzymalym podczas walki i byly to setki powtorzen w roznych cwiczeniach, a jak z obciazeniem to małym :) i rzezba sama sie robiła :D

slim shady
26-06-09, 10:12
http://www.primaroca.pl/new/dream/pdf/trening/Trening_wytrzymalosci.pdf