PDA

Zobacz pełną wersję : a6w - mit czy prawda?



.Smile
25-06-09, 18:25
ostatnio spotkalem się z teza, ze a6w powinno sie robic po 22 roku zycia - wtedy gdy cialo osiagnie prawidlowa poprawnosc fizyczna ble ble ble, w przeciwnym wypadku mzoe to doprowadzic do skrocenia sciegni... i to mnie wlasnie zastanawia czy to kolejna bajeczka czy fakt ?

bullet
25-06-09, 18:34
jesli by tak bylo, to by nic nie mozna bylo cwiczyc.
A6W wykonujemy leżac- czyli w pozycji bardzo bezpiecznej.
NIe wierz w te bajki tylko zaczynaj A6W- polecam, na widzialne efekty bedziesz musial poczekac tylko 5-7 dni.
kozak cwiczenie

Micek185
25-06-09, 18:53
totalny mit...to tak jak by ci ktos powiedział że gimnastyka w młodym wieku hamuje wzrost,bzdury i tyle.
Co do A6W takie sobie cwiczenie ja nie jestem przekonany ale widze ze inni sobie chwalą,jesli chcesz zaczynac A6W to lepiej ubezpiecz sie w jakąś karimate lub materac bo zobaczysz co bedziesz miał na plecach:)
pozdrawiam

KowalX
25-06-09, 20:13
bajki wyssane z palca, robię brzuszki od 7roku życia i nie mam problemów.

slim shady
25-06-09, 21:06
mit, A6w przereklamowane

bullet
25-06-09, 21:36
kowalX to pozazdroscic.
ja bardzo zaluje ze nie walilem brzucha od malego.
w suie wg mie to najefektowniejszy miesien, tzn robi najwieksze wrazenie na tych osobach na ktorych opini nam najbardziej zalezy :twisetd:
jak bede mial dzieciaka to mu bede kazal walic brzuchy od 12-14 roku.

KowalX
25-06-09, 22:42
No dzięki rodzice mnie wysłali na trening sportów walki gdy miałem 7lat i się wciągnąłem.Dodam ,że wcale nie chciałem ;)
Uważam ,że jak się ćwiczy plecy to i brzuch trzeba ,moje ulubione ćwiczenie :)

Pero
26-06-09, 02:36
Ja jestem po szóstym dniu a6w i musze przyznać, że już widze delikatne, bo delikatne ale jednak są efekty!Nie mogę się doczekać co będzie po czterdziestej dniówce :) tylko, że a6w zakłada plan treningowy długości czterdziestu dwóch dni...a potem co?zostać przy tej liczbie powtórzeń i serii co w ostatnim dniu planu treningowego?Czy zwiększać cały czas proporcjonalnie liczbę powtórzeń i serii?A może należy zrobić wtedy jakąś przerwe dla mięśni brzucha a potem wszystko od nowa?

bullet
26-06-09, 03:47
jak bedziesz przy 35 to wtedy pogadamy...
kupe ludzi nie daje rady dojechac do konca
przykladem jestem ja
na 18 powtorzeniach jestem juz od miesiaca
a to wyjazd a to cos a to mi sie nie chcialo itp.
ale badz twardy i walcz.

Micek185
26-06-09, 08:55
dokładnie bullet,mało kto to w ogóle kończy bo to strasznie nudne i ciągle trzeba z jakąś kartką jechać...
jak juz skonczysz A6W to zrób ze 3dni przerwy i zacznij sam sobie układać cwiczenia na brzuch z tym że na każdą partię brzucha oddzielne cwiczenie jak bedziesz sie przykładał do tych cwiczen to nie dość że podtrzymasz to co zbudowałeś na A6W to i dalej będziesz rozwijał mięśnie brzucha.
pozdro

Pero
26-06-09, 11:21
A jak bede miał już sam układać ćwiczenia to chodzi o jakiś domowe czy na siłowni?Bo na siłowni na każdym treningu robie jeszcze 3x po 30 powtórzeń brzuszków na skośnej ławce, 3X 15 na specjalnym urządzeniu do brzuszków z obciążeniem 35kg i 3x 15 podciąganie nóg wyprostowanych w zwisie i 3x 15 powtórzeń nóg zgiętych w zwisie.Zdeterminowany jestem żeby brzuch sobie wyrobić bo mam lekką oponke :) ale widze że się poprawia, w dodatku dieta białkowa pomaga.

Micek185
26-06-09, 15:17
możesz i w domu ale dobrze by było robic coś na siłowni, Z tego co widzę to masz dobry plan,tylko brakuje ci cwiczenia na skosne wiec skrętoskłony z sztana na karku lub skłony tułowia z hantlą itp.i najlepeij by było jak byś połączył to wszystko w superserie.

Pero
26-06-09, 16:07
Wiem że już robie troche offtop ale o co chodzi dokładnie z tymi superseriami?I czy jest w tym atlasie ćwiczeń zamieszczonym te ćwiczenia o których piszesz?Bo jakoś nie moge sobie wyobrazić jak by trzeba było to robić :(

KowalX
26-06-09, 16:09
dokładnie bullet,mało kto to w ogóle kończy

a później mówią ,że nie działa :)

Micek185
26-06-09, 21:18
surerseria składa sie z przynajmniej dwóch ćwiczen na tę sama grupę mięśniową np.na brzuch to będą:brzuszki na skosie +unoszenie nóg w zwisie,i oba te cwiczenia robisz po kolei bez przerwy na odpoczynek tylko żeby przjsc do drugiego stanowiska.dopiero wtedy odpoczywasz minutę lub dwie.najlepiej zrób po 2-4cwiczenia w każdej superserii na inny region brzucha.

LeBron23LBJ
26-06-09, 22:45
ja przerwalem a6w w polowie. Czemu? Bo tak mnie napierdalał kregoslup, że doszedlem do wniosku ze jest to niebezpieczna metoda treningowa. Cwiczylem poprawnie technicznie. Osobiscie nie polecam. Ale faktem bylo to, iz ladnie wchodzilo w brzuch. Czub bylo ból :) a to dobry znak. Niestety nieporządany ból kręgosłupa przeważał, więc przerwałem.

ciaastek91
26-06-09, 22:51
zrobilem kiedys cale a6w i rzeczywiscie efekt jakis tam byl, ale mysle, ze mozna lepsze miec efekty wykonujac wlasne cwiczenia, a przy tym wysilek bedzie mniejszy.

bullet
27-06-09, 00:49
micek, jesli to nie problem to wrzuc swoj plan treningowy na brzuch.
z avataraw wnioskuje, ze mozesz byc doktorem w tej dziedzinie :)

.Smile
27-06-09, 17:14
no też właśnie myślałem że to jakaś bajka opowiedziana przez sezonowca na siłowni ;s

Co do a6w, to ćwiczyłem pare dni ale przestałem z powodu głupiej jednostajności, a po drugie nie miałem czasu na to zbytnio.

Micek185
27-06-09, 17:56
więc widze że nie tylko ja nie toleruje A6W.

bullet daleko mi chociażby do przedszkolaka w tym temacie ale fakt brzuch szybko mogę podniesc z zastoju jak prosisz to masz choć nie wiem czy nie zrobie offtopu:
robie 3superserie po20powt na brzuch ale nie zawsze jest tak samo, zawsze cos tam zmieniam
*unoszenie nóg na ławeczce prostej(na drugim treningu unoszenie zgiętych nóg(kąt prosty)na krawędzi ławki na trzecim treningu świeca ale tylko 10powt.bo to strasznie trudne
*spięcia brucha na ławeczce prostej(zakres ruchu jest bardzo mały ale brzuch jest ciągle napiety)na drugim treningu dodaje lekki skręt tułowia
*ściąganie linki wyciągu górnego w koci grzbiet
*skłony tułowia z hantlą wzdłuż nogi z lekkim obrotem tułowia
*skłony tułowia na ławeczce skośnej,na drugim treningu dodaje skręt tułowia do kolana

może i długo schodzi taka jedna seria ale mam pewność że każdy mięsień brzucha został przećwiczony,i taki trening 3xtyg. :)
pozdro