PDA

Zobacz pełną wersję : Kiedy i jak ćwiczyć ?



Giloman23
25-06-09, 09:11
Witam ;) Kupiłem ostatnio ławeczkę wraz ze stojakami i gryfem, jest także przyrząd do ćw. nóg i mięśni motylkowych. Dlatego mam pytanie, ponieważ mam 15 lat i trenuje codziennie Ju-Jitsu, a treningi mam późno bo na 20.00 .. Więc jakie i kiedy ćwiczenia mam robić ? Czy moge np. o 16.00 a potem na 20.00 na trening? Jakie ćwiczenia moge stosować ?

Micek185
25-06-09, 09:37
staraj siechodzic na siłownie w dni kiedy nie masz treningów Ju-Jitsu,a jesli juz musisz to cwicz tak zeby pomiedzy jednym a drugim treningiem było chociaz 2godziny odpoczynku zeby organizm się zregenerowął choć troche.
...mięśni motylkowych. do tego gówna nawet nie podchodz bo tam nawet niema 1/3zakresu ruchu jakie dają ci hantle!!!

na poczatek rób cwiczenia wielostawowe wyciskanie,podciąganie,martwy ciąg przysiady,itp.
a o trning nie pytaj tylko wejdz w dział trening i znajdz sobie jakis trening ktory bedzie ci pasował i wrzuc go tu to ci sprawdzimy i powiemy co zmienic.
pozdro

lukasz231
25-06-09, 09:56
Najważniejsze zebys mial odpowiednią dietę. Bez diety zajeździsz sie tymi treningami.

Voice666
25-06-09, 10:15
2 godziny to za mało, przynajmniej 6h miedzy treningami

Giloman23
25-06-09, 10:18
Wiem, wiem dietę stosuję ;) Ale koniecznie aż 6h ?

Voice666
25-06-09, 10:48
Najlepiej jak już musisz robić trening siłowy i Ju-Jitsu jednego dnia, najlepiej jednak jakoś to pogodzić.

Zresztą zrobisz jak będziesz chciał, ale jak zauważysz u siebie
- utrata chęci do wykonywania danej czynności ruchowej (pracy, ćwiczeń fizycznych);
- senność;
- brak łaknienia;
- utrata uczucia radości mięśniowej;
- nerwice wegetatywne;
- chwiejność emocjonalna;
- spadek masy ciała;
- obniżenie pojemności życiowej płuc;
- zaburzenia czynności serca;
- zaburzenia koordynacji ruchów
to będzie to oznaka przetrenowania i wtedy będziesz musiał odpoczywać dłużej ;)

bullet
25-06-09, 18:48
po co cwiczyc 5 razy w tygodniu silowo??
tak jak Ci wczesniej ktos napisal; nie rob silowni w dzien treningu ju jitsu.
I prosze nie zrozum mnie zle ale masz dopiero 15 lat i mnostwo czasu przed tobą.
Z mojego doswiadczenia silownie traktowal bym tylko jako forma ruchu danych miesni.
W ju jits chyba nie potrzebujesz masy, tylko musisz byc zwinny, szybki i gibki.
Dlatego nie bierz duzych obciazen tylko mniejsze a rob wiecj powtorzen.
Takie jest moje zdanie.
Na mase bedziesz mial jeszcze czas. Ja proponuje sie tym zajac w wieku 18 lat. uwierz to wcale nie jest za pozno. W wieku 18 lat bedziesz silniejszy i nie bedziesz juz rosnąc.
Zbyt duze ciezary moga powodowac rosniecie w szerz zamiast w w zwyz.

vol81
25-06-09, 18:53
czemu niech ćwiczy siłowo a wieczorem sztuki walki aerobowo organizm mu sam odpowie czy przedadza z intesywnościa czy nie

bullet
25-06-09, 18:56
niby masz racje, ale wiesz jak sie cwiczy w wieku 15 lat.
zero wiedzy a w glowie "mogę wszystko"
efekty nigdy nie byly fajne

KowalX
25-06-09, 20:09
Witam ;) Kupiłem ostatnio ławeczkę wraz ze stojakami i gryfem, jest także przyrząd do ćw. nóg i mięśni motylkowych. Dlatego mam pytanie, ponieważ mam 15 lat i trenuje codziennie Ju-Jitsu, a treningi mam późno bo na 20.00 .. Więc jakie i kiedy ćwiczenia mam robić ? Czy moge np. o 16.00 a potem na 20.00 na trening? Jakie ćwiczenia moge stosować ?

ćwicz pon,wt,środa ogólnorozwojóka i tak przez miesiąc

masz ten problem co ja :)

około 1h-1,5h przed treningiem posiłek
trenuj około 15h -16h (posiłek po treningu) 17-18h możesz nawet się przespać, jak wstaniesz jedz kolejny posiłek :)
po treningu kolejny posiłek (jak się domyślam koniec około 21.30)
przed snem posiłek białkowy.

wcześniej jeszcze 2posiłki co około 2-3h(pierwszy po przebudzeniu)
jeśli nie będziesz dobrze jadł zapomnij o takiej ilości treningu ;)

Giloman23
25-06-09, 21:51
niby masz racje, ale wiesz jak sie cwiczy w wieku 15 lat.
zero wiedzy a w glowie "mogę wszystko"
efekty nigdy nie byly fajne

Nie, nie ja akurat ćwicze z małym obciążeniem, robię wiecej powtórzeń .. A co do treningu to dziś zrobiłęm tak : Rano posiłek, przed treningiem także, trening siłowy ok. 11.00, a o 19.00 byłem na Ju-Jitsu. czy tak moge ćwiczyć? Będzie bezpiecznie?

bullet
25-06-09, 21:55
na czym Ci zalezy???
na masie???czy na sylwetce sportowca??
jaki jest ogolnie cel twojej silowni???

Giloman23
25-06-09, 21:58
Troche masy by się przydało.. Waże 56 kg, jak narazie mierzyłem tylko biceps:32cm..

KowalX
25-06-09, 22:45
Troche masy by się przydało.. Waże 56 kg, jak narazie mierzyłem tylko biceps:32cm..

przy jakim wzroście?

Giloman23
25-06-09, 22:51
ok. 154cm

KowalX
25-06-09, 22:57
no patrząc na wzrost to łapa nie taka mała i z wagą też jakoś nie widzę problemu ;)

dodaj dietę.

Giloman23
25-06-09, 22:59
Jak narazie stosuję tę :



Śniadanie 7 – 00
Płatki owsiane 80g
Mleko 0,5% 300g
bialy ser 100g

II Śniadanie 9 – 40
Jajecznica z 5 jaj
bułki razowe 2szt.


III Posiłek 12 – 20
srek wiejski 250gr
pieczywo razowe 150gr

Posiłek przed treningowy
Ryż brązowy 80g
filet z kurczaka
Oliwa z oliwek 10g

Od razu po treningu
Glukoza 50g,jak nie masz to kakao/sok
makaron razowy 100gr

Posiłek po treningowy (ok. 40 min. po treningu)
Tunczyk 1puszka: )
pieczywo razowe

Kolacja ok. 22 – 30
biały ser 100gr
oliwa z oliwek

KowalX
25-06-09, 23:10
Za dużo masz twarogu nie powinieneś też jeść go codziennie.Jeśli już go jesz dodaj pomidora do serka wiejskiego sałatę lub szczypiorek ,a nie tak sucho ;)
Jajecznica z 5jaj to też nie dobry pomysł .zrób z 2całych i 3białek.Żółtek nie spożywaj więcej niż 10na tydzień.Zamiast glukozy zjedz lepiej banana.Do makaronu po treningu dodaj fileta z kurczaka i warzywa.do przed treningowego też możesz dodać jakieś warzywa lub surówkę.I nie jedz dzień w dzień tego samego.Oblicz jakie masz zapotrzebowanie kaloryczne ;)
I zachęcam do odwiedzenia działu książka kucharska.

bullet
26-06-09, 00:06
Śniadanie 7 – 00
Płatki owsiane 80g
Mleko 0,5% 300g
bialy ser 100g
dorzuc 70g szynki z kurczaka lub indyka

II Śniadanie 9 – 40
Jajecznica z 5 jaj
bułki razowe 2szt. zapomnij, ze bulki są RAZOWE, one sa typowo pszenne z dodatkiem (dla koloru) żyta. ja bym wogole zapomnial o bulkach. Tylko ciemny chleb ZYTNI, taki ciezki.


III Posiłek 12 – 20
srek wiejski 250gr
pieczywo razowe 150gr
dorzuc albo puszke tunczyka albo 100g szynki z kurczaka lub indyka

Posiłek przed treningowy
Ryż brązowy 80g
filet z kurczaka
Oliwa z oliwek 10g
koniecznie dorzuc warzywa: kukurydza, lub groszek lub fasolka, moga byc z puszki, mozesz to wymieszac z ryzem bedzie smaczniejszy. A jako surówke lub typowe warzywko do obiadu polecam pomidora lub gotowane brokuly, revelacja

Od razu po treningu
Glukoza 50g,jak nie masz to kakao/sokkup sobie BCAA z glutamina, koszt 60zł a starczy Ci na dlugo
makaron razowy 100gr nie wiem jaki to ma sens

Posiłek po treningowy (ok. 40 min. po treningu)
Tunczyk 1puszka: )
pieczywo razowe wywal to- im blizej wieczora tym mniej weglowodanow jemy

Kolacja ok. 22 – 30
biały ser 100gr
oliwa z oliwek
jakas rybka w oleju, tunczyk, lub makrela, lub makrela wedzona

Giloman23
26-06-09, 09:06
Za dużo masz twarogu nie powinieneś też jeść go codziennie.Jeśli już go jesz dodaj pomidora do serka wiejskiego sałatę lub szczypiorek ,a nie tak sucho ;)
Jajecznica z 5jaj to też nie dobry pomysł .zrób z 2całych i 3białek.Żółtek nie spożywaj więcej niż 10na tydzień.Zamiast glukozy zjedz lepiej banana.Do makaronu po treningu dodaj fileta z kurczaka i warzywa.do przed treningowego też możesz dodać jakieś warzywa lub surówkę.I nie jedz dzień w dzień tego samego.Oblicz jakie masz zapotrzebowanie kaloryczne ;)
I zachęcam do odwiedzenia działu książka kucharska.


Wiem, wiem twarogu nigdy samego nie jem, zawsze wkrajam jakiś szczypiorek czy rzodkiewke, a jeśli chodzi o jedzienie tego samego to też zamieniam niektóre dania na inne np: na makrele wedzona wieczorem lub kilka jajek rano itp. Dzięki za pomoc tak ogółem ! ;)