PDA

Zobacz pełną wersję : marsz pod gorke zamiast biegu na redukcje



bullet
23-06-09, 19:36
dzisiaj koleszka na silownie powiedzial mi aby madrze spalac tluszcz a ni emiesnie to zamiast biegania robic okolo 40-60 minut marszu na pochylej bierzni.
Utrzymywac tetno na poziomie 130 przez ten czas i wtedy bedzie sie palic tluszcz, a podobno podczas biegania utrzymujemy tetno 150 i to juz pali miecho.
Ja sie totalnie nie znam i pytam was o zdanie. jesli ktos zna sie na fizjologi (kowal masz pierwszenstwo glosu :clap:) to prosze o madra odpowiedz.
a moze interwaly byly by lepsze??
do administracji: jesli temat bardziej pasuje do dzialu trnng to prosze go tam przerzucic. Specjalnie napisalem w tym bo tutaj wielu reduktorow siedzi.:lol:

metadon
24-06-09, 12:24
mniejsza z tym czy bedzie to marsz pod gore czy bieg; chodzi o to zeby utrzymywac 65-75% tetna maksymalnego (tetno max=220-wiek).czyli w Twoim przypadku w przedziale 123-142

bullet
24-06-09, 12:40
czy ja juz taki stary jestem???
220- 140 to 80lat????

metadon
24-06-09, 13:03
75% od 189 (220-31) to ok.142 :twisted:

bullet
24-06-09, 13:06
a spoko, bo juz mnie przestraszyles :lol:

metadon
24-06-09, 13:25
Sorki,nie chcialem:twisted:
a co do drugiej części Twojego pytania(o interwaly) to tez bum chcial zeby sie ktos wypowiedzial bo wolalbym to niz aeroby...Tylko wlasnie kwestia spalania miesni...chociaz wydaje mi sie ze przy odpowiednich posilkach przed i po nie powinno nic zlego sie stac.ale faktycznie dobrze jakby sie Kowalx o tym wypowiedzial(lub ktos inni kompetentny)

KowalX
24-06-09, 16:21
Wchodzenie po górę - doskonale podnosi przemianę materii ,podnosi do właściwego częstotliwość naszego pulsu oraz powoduję efektywne spalanie tłuszczu.Jest dobry by zachować mięśnie.

To po kolei ,bo jak widzę interwały często kojarzone są bieganiem.Interwały możemy wykonać samymi ciężarami na siłowni.Jest to najlepszy sposób na spalanie tłuszczu ,ale trzeba odróżnić:

Interwał - jest lepszy w spalaniu tłuszczu lecz działa katabolicznie na mięśnie.W czasie wykonywania procent spalania tłuszczu podobny do aerobów jednak podnosi metabolizm na dłużej.

aeroby - lepsze dla początkujących ,działa mniej katabolicznie na mięśnie.

HIIT - trening interwałowy na maksymalnych obrotach lub bliski maksymalnym
ten trening jest najodpowiedniejszy(jest stworzony by szybko spalać tłuszcz przy zachowaniu jak największej ilości tkanki mięśniowej)To jakby połączenie zalet powyższych.Nigdy w dzień treningów siłowych.

Żadnego treningu nie wykonujemy na czczo,nigdy.Do każdego należy więc się odpowiednio zabezpieczyć.

Trening aerobowy wykonujemy od 40 do 60min
Interwałowy absolutnym maksem jest 25min jednak do 10min będzie to odpowiedni czas

Dodatkowo podkręca metabolizm woda oraz dieta wysokobiałkowa.

w wysiłku aerobowym przedział tętna na 60%-75% tak ,ale w aerobach ;)

bullet
24-06-09, 18:59
kozaki z was chlopaki. profi odpowiedz. SOGI lecą.

KowalX
24-06-09, 19:12
Bieganie ,a marsz.
A ,bo zapomniałem jeszcze o tym uważam iż koleżka się mylił.Wolniej tracisz masę mięśniową ,ale i wolniej tłuszcz więc na to samo wyjdzie ;)

biegać możesz również na bieżni pochyłej :)

KowalX
24-06-09, 19:24
jak biegać aeroby: 60-75% tętna maksymalnego(później zwiększamy do 85%)

obliczamy docelowy poziom tętna:

220 - 31 = 189
189 x 0,70 = 132,3 to dolny poziom strefy docelowej
189 x 0,85 = 160,65 to górny poziom strefy docelowej

dla ciebie strefa docelowa to 132 - 160 uderzeń na minutę ;)

p_narozny
25-06-09, 01:59
Kowal: czemu potem zwiekszasz do 85%? Nie wpierdziela to miesni juz? Pytam bo u mnie wlasnie w takiej granicy (85%) tetno podczas biegania sie zamyka

KowalX
25-06-09, 03:12
Na początku przyzwyczajasz organizm do wysiłku.Zaczynasz od najniższego progu.Najniższy próg jest wyjściowym czyli 60%. By spalać tłuszcz najkorzystniejszym przedziałem jest od 60% do 75% powyżej spowalnia spalanie tłuszczu,a zaczynamy pracować bardziej nad wytrzymałością organizmu(tłuszcz dalej jest spalany z tym,że trochę wolniej).Post był kierowany do bullet'a on już swoje zrobił :).
Ogólnie 220-wiek jest to metoda pośrednia, pośrednią sprawdzamy w ten sposób.
Biegniesz na 1500m ,ostatnie 300m jak najszybciej mniej więcej na mecie będzie twoje tętno maksymalne.
A co do katabolizmu nie będzie on większy choć tłuszcz podskórny będzie wolniej ubywał :)

fallenursus
25-06-09, 07:19
tak to wszystko prawda ale powiem jedno

zawsze trenuje i po treningu aero/hiit/intervals..co sobie zyczycie, NACZCZO. I jakos mi to na zle nie wyszlo jeszcze.
Robilem marsze pod gore 40sto minutowki- wqrwialo mnie bo zadlugo :)
zaczolem robic interwaly- znudzily mi sie po tygodniu
potem spodobal mi sie stepper
potem interwaly na stepperze
teraz gustuje w jogging'u

najlepiej wyjdziesz moim zdaniem na tym jesli caly czas bedziesz wprowadzac organizm w blad,zmieniajac dosc czesto to co robisz dla spalania tluszczu.NIe bedzie mial czasu sie przyzwyczaic i zwolnic tempa spalania szpeka.

pure
25-06-09, 08:39
A co myslicie o wchodzeniu i schodzeniu po schodach. Robię mase, ale nie chciałbym zeby mnie zalewalo nadmiernie, co byscie polecili...pzdr.

bullet
25-06-09, 13:29
pure na twoje pytanie odpowiem tak??
chodzenie po schodach jest lepsze niz lezenie przed telewizorem ale na pewno nie jest lepsze niz jogging lub marsz pod gore.

Jolly
25-06-09, 13:58
dzisiaj koleszka na silownie powiedzial mi aby madrze spalac tluszcz a ni emiesnie to zamiast biegania robic okolo 40-60 minut marszu na pochylej bierzni.
Utrzymywac tetno na poziomie 130 przez ten czas i wtedy bedzie sie palic tluszcz, a podobno podczas biegania utrzymujemy tetno 150 i to juz pali miecho.
Ja sie totalnie nie znam i pytam was o zdanie. jesli ktos zna sie na fizjologi (kowal masz pierwszenstwo glosu :clap:) to prosze o madra odpowiedz.
a moze interwaly byly by lepsze??
do administracji: jesli temat bardziej pasuje do dzialu trnng to prosze go tam przerzucic. Specjalnie napisalem w tym bo tutaj wielu reduktorow siedzi.:lol:
Nie ma tu większego znaczenia czy marsz czy bieg bo liczy się tętno, a skoro przy biegu według twojego kolegi spalają się mięśnie to i przy marszu musza się spalać, bo z założenia dochodzimy do wniosku że poziom tętna musi być taki sam jak podczas biegu aby ten tłuszcz ulegał spalaniu. Kończąc: oba ćwiczenia są do pici jeśli chodzi o spalanie tkanki.

Pozdro.

pure
25-06-09, 14:35
no i dalej co masz do powiedzenia... (?) bieganie do pici, marsz do pici, schody do pici, a nie do pici??? :lol:

fallenursus
25-06-09, 18:41
niezapominajcie ze im wieksza masa miesniowa, tym szybciej spalasz tluszcz. Taki Cutler czy Wolf drapiac sie po dupie spali wiecej jak ja lecac do sklepu po flaszke. NIe doslownie ale wiadomo oco chodzi..

bullet
25-06-09, 19:11
tez uwazam, ze ciezko biec z tetnem 130, co innego marsz.
ursus dobre masz te swoje porownania :twisted: