PDA

Zobacz pełną wersję : Jakie odrzywki najlepsze suplementacja



Guralson
23-06-09, 16:35
Witam pisze ten post z prośba podania opinii na temat moich suplementów jakich zażywam . zacznę od początku ćwiczę juz ponad rok od kilku miesięcy biorę odżywki takie jak HMB olimpu 1250mg/caps oraz Ckreatyne olimpu 1250mg/caps zażywam również L-GLUTAMINE EXTREME 400g TREC czy to dobre zestawienie suplementów ? jesi nie to podajcie jakies dobre zestawienie na masę i rzeźbę ? aa i jakiem mam miec dawkowanie tych obecnych suplementówa co zażywam ? mam 83 kg 16 lat oraz 175 wzrostu

niewula
23-06-09, 23:58
ja ciebie czlowieku nie rozumiem bierzesz te odrzywki od kilku miesiecy???

cos mi tu smierdzi jesli chcesz zebysmy ci pomogli to pisz prawde...

KowalX
24-06-09, 00:02
@niewula
ciekawe jak jego nerki dużo krety musiało polecieć ;)

piap1
24-06-09, 07:59
Z odżywek na mase to mutant mass najlepszy gainer na rynku w żadnych wypadku nie kupuj 737 od megabola pieniądze z błoto wyrzucisz.Kup sobie jakąś tania kreatyne na początek polecam Ceel Pump.

MolderDist
24-06-09, 21:09
KowalX, a co am kreatyna do nerek?

Pozatym kreatyny w innej dawce bodajże 0,03 g na kg masy ciała podanawana jako ciągla suplementacja również jest stosowana.

Do autora:
- hmb wywal
- to samo z sama glutaminą

- bierz kreatyne cyklicznie a wiekszych dawkach (nie wiem jakie stosowałeś)
- do tego jakiś no-booster przed treningiem, lub tańsze wersja to aakg (arginina) + kofeina - np. Arginine^3 + Coffeine Powder z Activlaba
- dołóż okołotreningowo Bcaa Xtra

masz w sumie tutaj wszystko co potrzeba

teraz tylko białko/gainer/zupki/batony w celu uzupełnienia diety jeżeli cokolwiek się nie zgadza, dodatkowe witaminy i minerały, omega-3 i jazda.

KowalX
24-06-09, 21:27
KowalX, a co am kreatyna do nerek?

Jak wiadomo produktem rozpadu jest kreatynina jest ona w całości wydalana przez nerki jest szkodliwa dla całego organizmu.Dlatego wskazane jest nie przyjmowanie jej dłużej jak 6tygodni szczególnie przez osoby ,które mają problemy z nerkami.Przerwy robimy również by bardziej kopała ,ale to każdy wie ;)

MolderDist
24-06-09, 21:30
Prosze Cie, jeżeli piszesz takie gupoty to mam nadzieje, iż masz badania popierające swoje teorie?

Cały czas walcze z tymi mitami!

1. Kreatyna, aby W JAKIKOLWIEK SPOSOB obciążała nerki musiała by być podawana w dawce 250 g NA DZIEŃ!

2. Bezużyteczność kreatyniny jakiś czas temu (ze 2 lata) również została obalona! Jest to bardzo dobry antyoksydant, a jaką role pełnią antyoksydanty pewnie wiesz.

KowalX
24-06-09, 21:37
Oj chyba przesadzasz z tym 250g ;)


... kreatyna w dozwolonych ilościach nie szkodzi na nerki. Jest jednak jeden podstawowy problem. Produktem rozpadu w organizmie kreatyny jest kreatynina, która w całości wydalana jest przez nerki. Ona w dużej ilości jest szkodliwa dla całego organizmu.a czy ja piszę ,że kreatynina jest użyteczna ?Nie.Piszę ,że jest efektem metabolizowania kreatyny i ona jest szkodliwa dla nerek - kreatynina.

wiem jakie rolę pełnią antyoksydanty i jakie powodują rzeczy w nadmiarze ,pewnie wiesz?
doskonałym antyoksydantem jest arginina ;)

MolderDist
24-06-09, 21:44
Nie przesadzam, taką opinie wydali naukowcy na podstawie badań.

Nigdy nie wysuwaj twierdzeń, których nie potrafisz poprzeć naukowo (tak na przyszłość)

dlatego wyjaśniam, że suplementacja kreatyną nie ma wpływu na nerki.

KowalX
24-06-09, 22:26
Nie przesadzam, taką opinie wydali naukowcy na podstawie badań.

Nigdy nie wysuwaj twierdzeń, których nie potrafisz poprzeć naukowo (tak na przyszłość)

dlatego wyjaśniam, że suplementacja kreatyną nie ma wpływu na nerki.

Kreatynina jest bezwodnikiem kreatyny, występującym w krwi oraz moczu, z którym jest wydalana stanowiąc oprócz mocznika jeden z głównych związków azotowych. Kreatynina to produkt uboczny dla mięśnia, który powstaje w wyniku niechcianej konwersacji kreatyny dawkowanej z zewnątrz w postaci preparatów kreatynowych.Ta która znajduje się w krwiobiegu musi zostać usunięta przez nerki. Nadmierne obciążenie nerek na skutek zbyt dużej konwersacji kreatyny do kreatyniny może prowadzić do upośledzenia możliwości filtracyjnych nerek. Produkt uboczny, jakim jest kreatynina nie ma żadnego pozytywnego znaczenia dla mięśni.Wytworzenie kreatyniny jest uzależnione od masy mięśniowej i wieku. Przy prawidłowej funkcji nerek kreatynina prawie w całości jest filtrowana przez kłębuszki. Stężenie kreatyniny w osoczu krwi jest wypadkową produkcji i wydalania, zależy bezpośrednio od masy mięśni i od sprawności wydalniczej nerek.I nie opowiadaj mi głupot ,że to nie prawda.Jest toksyczna dla nerek ,organizmu.I to raczej ty nie dawaj takich stwierdzeń ;tak na przyszłość.



Poziom kreatyniny u zdrowych ludzi:
mężczyźni 0,97 do 1,37 mg/dl (97-137 ml/min.)
kobiety 0,88 do 1,28 mg/dl (88-128 ml/min)

Podwyższone poziomy kreatyniny prowadzą do uszkodzenia nerek, a uszkodzenia nerek są nieodwracalne.

MolderDist
25-06-09, 00:17
Dobra, powiedz skad to skopiowałeś? Jaki rok?

Niestety, kopiujesz tylko informacje z internetu!

Gdzie masz badania, że kreatyna z suplementacji przemienia się w takiej ilości w kreatynine, aby ta uszkadzała nerki?

Nie kopiuj mi kolejnej wikipedii itp. bo to sam moge w ciągu 5 sek zrobić.

Pytam o konkrety.

Kreatynina pełni funkcje również antyoksydanta. To tak samo jak kiedyś ludzie nie brali kreatyny z kofeiną bo mowili, że te się wzajemnie wykluczają, kolejny mit, że kreatyne się bierze tylko na czczo

tak samo to co ty piszesz jest kolejna bzdurą i mitem!

KowalX
25-06-09, 00:31
Dobra, powiedz skad to skopiowałeś? Jaki rok?

Niestety, kopiujesz tylko informacje z internetu!

Gdzie masz badania, że kreatyna z suplementacji przemienia się w takiej ilości w kreatynine, aby ta uszkadzała nerki?

Nie kopiuj mi kolejnej wikipedii itp. bo to sam moge w ciągu 5 sek zrobić.

Pytam o konkrety.

Kreatynina pełni funkcje również antyoksydanta. To tak samo jak kiedyś ludzie nie brali kreatyny z kofeiną bo mowili, że te się wzajemnie wykluczają, kolejny mit, że kreatyne się bierze tylko na czczo

tak samo to co ty piszesz jest kolejna bzdurą i mitem!

po pierwsze nie kopiuje tylko informacji z internetu
skończyłem żywienie
po trzecie nie pisałem ,że kreatyna szkodzi na nerki ,a jej metabolit,a to ogromna różnica
nigdy nie wierzyłem w jakieś śmieszne teorię o kofeinie ,bo jest nawet dodawana do stack'ów kreatynowych
kreatynina powstaje zawsze po kreatynie.Kreatyna podczas rozkładu dzieli się na kreatyninę toksyczny związek i fosfokreatynę ,którą wykorzystuję organizm.
antyoksydanty również potrafią zaszkodzić
są nimi i aminokwasy,witaminy ect
prześledź jak organizm ja metabolizuję i dalej nie odpowiedziałeś na moje pytanie:
http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=20308&page=2

a co do kreatyny były prowadzone tylko badania na krótkotrwałą suplementację nigdy na dłuższy okres w USA i Włoszech

,a i proszę wypowiadać się na temat kreatyniny ,bo ciągle o niej piszę.
informacji tych nie kopiowałem z żadnego forum kulturystycznego.
pzdr

MolderDist
25-06-09, 00:49
Nie wiem naprawde czego oczekujesz.

Powtórze jeszcze raz - kreatyna, aby w jakikolwiek sposób zaszkodziła (jak potocznie mowa o kreatynie to wiadomo, ze chodzi o kreatynine) trzebaby było ją podawać 250 g na dzień!

Wtedy dopiero ilość kreatynina jaka powstałaby mogła doprowadzić do uszkodzenia nerek przy dłuższym takim stosowaniu.

Normalnie w takich dawkach jakie są cykle kreatynie nie ma możliwości, aby powstała taka ilość kreatyniny, aby w jaki kolwiek sposób uszkodziła, czy chociażby w znaczący sposób obciążyła nerki.

W takich ilościach w jakich kreatyna podczas suplementacji przemienia się w kreatynine ta służy głównie jako antyoksydant.

Teraz już się prościej nie da.

********************

Sprawa kreatyny i kofeiny - wyobraż sobie, ze kilka lat temu kiedy jeszcze nie było właśnie stacków wtedy panowała wszedzie opinia, że kreatyne nie należy łączyć z kofeiną. To samo jest ciągle obeznie z kreatyną i jej szkodliwości na nerki.

Jak chcesz dalej dyskutować to prosze o podanie konkretnych badań, bo takto to sobie każdy może pisac co tylko chce.

KowalX
25-06-09, 01:14
to ja również proszę o badania.

nie prawda często bada się daną rzecz,a nie metabolit.
kreatyna nie jest szkodliwa.
jasne ,że nie ma możliwości ,ale temat się rozbija o chłopa powyżej co mówił ,że stosował pół roku.
przestać z tym antyoksydantem
i nie podawaj mi jednorazowej porcji przyjęcia ,bo to wielka różnica w przyjmowaniu ciągłym,a jednorazowym.
Przyjmij też do wiadomości ,że jest to suplement nie lek i pewnie wiesz jak wyglądają badania.
kreatynina jest markerem w badaniach niewydolności nerek więc badania są prowadzone na nią zawsze przy badaniach nerek.

fallenursus
25-06-09, 03:54
niestety musze poprzec MOlderDist'a. Zies to czytalem rowniez, i mieli przytoczone liny do badan.
a co do schodzenia z krety juz kiedys na ten temat mowilem na samym pocatku to mnie uhm..rowniez wysmiali :)
sam nie schodzilem z jrety prawie rok, akurat pod koniec mialem badania, rowniez nerek. NIewykazalo nic niebezpiecznego. Chialbym tylko zauwazyc ze ja pije conajmniej galon wody dziennie, a przewaznie to z 6-7 litrow bedzie. I suplementacja vitamina c. minimum 3g dziennie.w razie przeziebienia megadozy 10-12g vit.c i na drugi dzien jak nowonarodzony :) Chyba wiemy jak dziala vit.c i woda :)
oczywiscei spuplementacja kreta bez saa calkiem sie rozni od suplementacji przy wspomaganiu Saa . bez 5g dzienie w zupelnosci styknie. Na cyklu 10 do 15 gram zostanie spoko przyswojone.

Piorun
25-06-09, 05:44
słyszałem hisorie o gostku co w szpitalu wylądował z poważną dysfunkcją nerek po przedawkowaniu kreatyny

kreta byla w proszku i sypal tego pewnie ze 40g na dobe (jakie dokladne stezenie to nie wiem)

USzkodzenia nerek sa nieodwracalne, wiec to nie zabawa, a kazdy organizm reaguje inaczej więc lepiej dmucha na zimne, co komu z kilku kg na plusie rozwodnionej masy skoro do konca zycia bedzie miał uszkodzone nerki, robił Dializy i czekał na przeszczep

granca 250 gram?

kazdy organizm jest troche inny
podejrzewam ze nerki nei jednemu by sidły przy ilosci 50g na dobe
ale tu jest mowa juz o kalectwie

czasem organizm jest osłabiony, nerki obciazone filtracvja innyc szkodliwych substancji, dietą wysokobiałkową, produktami przemiany materii, suplementami
w polaczeniu z wrazliwym organizmem, niewielka masa ciala, mala iloscią wody to przy długotrwałym stosowaniu zagrozeniem są ilosci ktore mogly by uchodzic za bardzo duze ale bezpieczne

po co poruszać sie na granicy mozliwosci fizjologicznych organizmu?
lepiej zejsc kilka poziomow nizej by byc zawsze pewnym

naturalnie zadko kiedy dostarcza sie wiecej jak 1g kreatyny na dobe, wiec jak ktos sądzi ze odkrył "złoty srodek" do robienia masy ktore nie przynosi zadnych skotkow ubocznych moze sie zawiesc... bo nawadniaja sie wszystkie komorki nie tylko mięsnie, takze nerwowe

i nie wciskajmy pierdol ze zagrozeniem jest dawka zedu 250 gram bo ktos to przeczyta i bedzie sadzil ze 50g to jest jeszcze ok
to sprawa indywidualna organizmu i tego co sie z nim sdzieje, ilosci przyjmowanej wody itd, podejrzewam ze 10 krotnie nizsza dawka w pewnych przypadkach długotrwałego stosowania mzoe byc ogromnym zagrozeniem dla nerek

KowalX
25-06-09, 12:52
@fallenursus
weź pod uwagę ,że od saa też Ci nic nie jest.
a co kreatyniny jest ona brana pod uwagę przy dysfunkcjach nerek jeszcze zanim była kreatyna.Dlatego,że nie tylko z niej jest.Ja tam radzę robić stosowne przerwy i brać max 2miechy.Widzisz niektórzy całe życie przechodzą na czerwonym świetle innym raz nie wyjdzie.Nie wiem czy cały rok jest bezpieczny tym bardziej ,że nigdy nie robiono badać na tak długą suplementację.Sam paliłem fajki 7lat i nic mi nie jest i puca wyglądają git ale...

fallenursus
25-06-09, 16:33
@fallenursus
weź pod uwagę ,że od saa też Ci nic nie jest.
a co kreatyniny jest ona brana pod uwagę przy dysfunkcjach nerek jeszcze zanim była kreatyna.Dlatego,że nie tylko z niej jest.Ja tam radzę robić stosowne przerwy i brać max 2miechy.Widzisz niektórzy całe życie przechodzą na czerwonym świetle innym raz nie wyjdzie.Nie wiem czy cały rok jest bezpieczny tym bardziej ,że nigdy nie robiono badać na tak długą suplementację.Sam paliłem fajki 7lat i nic mi nie jest i puca wyglądają git ale...
oczywiscie, kazdy podejmuje wlasne decyzje

MolderDist
25-06-09, 23:33
Niestety nie mam czasu na takie dyskusje.

DLatego najprawdopodbniej w poniedziałek zrobie nowy temat z badaniami i wyjaśnieniami co do kreatyny i kreatyniny a szkodliwością dla nerek!

Chętnie zrobiłbym to dzisiaj niestety wyjeżdzam służbowo na 3 dni, a rano jeszcze o 5 musze wstać zrobić areoby, ale co się odwlecze to nieuciecze ;-)

KowalX
26-06-09, 00:14
spoko tylko nie pomiń szkodliwości kreatyniny

co do kreatyny już się wypowiedziałem ,że sama w sobie nie jest szkodliwa

pzdr