PDA

Zobacz pełną wersję : Back Squat i High Pulls z ziemii



D3
22-06-09, 17:19
Czołem,

Panowie szybkie pytanko.
Jakie jest prawidłowe oddychanie w powyższych ćwiczeniach? Ostatnio po squat'ach jestem strasznie wypompowany i mi się wydaję, że w oddechu się pogubiłem (kiedyś robiłem automatycznie i się nad tym nie zastanawiałem), ale chodzi mi o oba ćwiczenia.


Z góry dzięki za odpowiedź.

Micek185
22-06-09, 18:59
Back Squat-schodzisz w dół to łapiesz powietrze i wstrzymujesz do momentu gdy ruch jest w połowie (sam musisz to wyczuć) i po przełamaniu wypuszczasz powietrze.

High Pulls z ziemii-to samo wstrzymujesz do momentu gdy sztange masz juz na górze.
praktycznie we wszystkich cwiczeniach obowiązuje ta zasada,lecz nie wstrzymij powietrza zbyt długo.
pozdro

D3
22-06-09, 20:33
Ok, dzięki za rady, sog.

KowalX
22-06-09, 21:55
powietrze nabrane do klatki piersiowej we wszelkich wyciskaniach nad głowę zabezpiecza nam dodatkowo kręgosłup.

lachu
23-06-09, 22:26
jak to schodziszna dól i łapiesz oddech? da sie tak?
oddech odgrywa bardzo duzo role w bojach.

do przysiadów najlepszy oddech wyglada tak ze juz jestes ze sztanga na nplecach bierzesz 1 głeboki wdech i odrazu jeszcze go pogłebiasz.
moze zle to opisałem ale nie umiem inaczej
tj. (pierwszy)huuuuuuuuut(drugi)huuuuut

KowalX
23-06-09, 22:32
nie pisałem o przysiadach

Micek185
23-06-09, 23:28
schodząc w dół stopniowo nabierasz powietzra tak aby w płucach ciągle miec powietrze bo chronisz w ten sposób kregosłup.
boje a cwiczenia mające na celu rozwiniecie muskulatury to co innego bo w bojach cwiczysz na takich ciezarach zeby wykonac do 5-6rep i chodzi o to zeby zwiekszyc siłe a w kulturystyce nawet do 20 czy wiecej aby nabrac masy miesiowej ,zbyt długie wstrzymywanie powietzra powoduje beztlenową prace miesnia a wiec wstrzymujesz dostarczanie składników.

do autora:co ty w ogole trenujesz?boje czy kulturystykę?

KowalX
23-06-09, 23:31
każde ćwiczenia siłowe są ćwiczeniami beztlenowymi ;)

Micek185
23-06-09, 23:57
ale każdy wie że nie nalezy wstrzymywać powietrza w płucach zbyt długo,tylko faza intensywna-wydech ekstensywna-wdech o to mi chodziło:)

Piorun
24-06-09, 08:14
hmm jak juz tak piszecie, to jak powinno wygladac oddychanie podczas wyciskania, oraz podczas cwiczen takich jak naprzemienne uginanie ramion ?

D3
24-06-09, 08:17
schodząc w dół stopniowo nabierasz powietzra tak aby w płucach ciągle miec powietrze bo chronisz w ten sposób kregosłup.
boje a cwiczenia mające na celu rozwiniecie muskulatury to co innego bo w bojach cwiczysz na takich ciezarach zeby wykonac do 5-6rep i chodzi o to zeby zwiekszyc siłe a w kulturystyce nawet do 20 czy wiecej aby nabrac masy miesiowej ,zbyt długie wstrzymywanie powietzra powoduje beztlenową prace miesnia a wiec wstrzymujesz dostarczanie składników.

do autora:co ty w ogole trenujesz?boje czy kulturystykę?


Kulturystykę, ale lubię robić wszystko prawidłowo :smile:

Micek185
24-06-09, 09:24
hmm jak juz tak piszecie, to jak powinno wygladac oddychanie podczas wyciskania, oraz podczas cwiczen takich jak naprzemienne uginanie ramion ?

tak jak wczesniej uginasz reke to wypuszczasz powietrze opuszczasz reke to wdychasz tj wczesniej faza intensywna-wydech ekstensywna-wdech.

Voice666
24-06-09, 11:28
A mnie się zawsze wydawało, że opór = wydech ;)

Villain_In_Black
24-06-09, 12:25
podczas wyciskania gdy sztangę opuszczasz wdech, wyciskasz wydech
naprzemienne z hantlami- jedną rękę opuszczasz wdech, drugą rękę podniesiesz wydech itd.

KowalX
24-06-09, 12:29
Podczas wyciskania na płaskiej robisz wydech w trakcie lub zaraz po skończeniu ruchu w górę.