PDA

Zobacz pełną wersję : Ile może dać trening?



Bronsky
18-12-06, 15:42
Witam serdecznie!

To mój pierwszy post na forum kulturystycznym, jak i wogóle pierwszy krok w ten ciekawy sport... Mam 20 lat 177 cm wzrostu i... 60 kg wagi. Jem dużo, nie uprawiam żadnego sportu. Od pewnego czasu zaczęło mnie to bardzo denerwować i postanowiłem zapisać się na siłownię. Mam teraz pytanie do Was jakie mogę osiągnąć rezultaty po roku ćwiczeń przy założeniach, że zostaną spełnione warunki: ułożona odpowiednio dieta wraz z programem ćwiczeń, dobór suplementów (mogę przeznaczać 300 zl miesięcznie na suplementy) solidne przykładanie się do ćwiczeń i motywacja. Obecnie mam... 28 cm w bicepsie (masakra). Bardzo proszę o odpowiedzi. Piszcie też ile Wy osiągneliście, przy jakim treningu i po jakim czasie.. Serdeczne pozdro i dzięki za odpowiedzi.

Bugiel
18-12-06, 15:59
to tak. po roku cwiczen mozesz osiagnac co najwyzej lekki przyrost masy na sucho. a odżywki i inne suple wez dopiero po kilku miesiacach, bo jak wezniesz tak od zaraz to nie bedziesz wiedzial jak Twoj organizm reaguje na rozne bodźce. a co do diety na mase: masz w podwieszonych tematach. to samo z treningiem. teraz odniose sie do pytania w temacie: trening moze dac :
- lepsza kondycje
- wieksza sile
- lepsza koordynacje
- podziw u plci przeciwnej xDD ( jak slysza ze cwiczysz od razu masz + xDD)
- lepsza samoocene

i wiele innych pozytywow. Dlatego warto biegac i chodzic na silke. to tyle. Pozdro

jonasz7
18-12-06, 16:22
Po roku treningów (jeżeli naprwde weźmiesz się za to) twoja sylwetka się mocno poprwi, będziesz szczuplejszy i lepiej zbudowany, na pewno na plaży nie będziesz się wstydził zdjąć koszulki :smile: A co do łapki to myśle że po roku trningów będziesz miał w granicach 36-37cm.

Tylko najpierw trochę poczytaj a dopiero potem zaczynasz treningi, jak to powiedzial Joe Weider :"Najperw głowa" :idea:
pzdr.

Bugiel
18-12-06, 16:26
eee... z tymi 10cm wiecej to chyba lekka przesada... zalezy tez od predyspozycji i czy bedzie dlugo masowal czy nie

jonasz7
18-12-06, 16:33
Jak byś dobrze policzył to raczej miałoby mu przybyć 8-9cm.

Czy ja wiem??? Ja ćwicze 8 mies. i poszło mi 6cm. a moje dwa mies. treningów to całkowita poraszka jak teraz patrze :cry:
Myśle że jeżeli by się dobrze przygotował (wiedza) i zaparł to napewno jest sporo szans. Najważniejsze aby tylko Â?LE nie zaczął bo początek najwięcej daje :mrgreen:
pzdr.

tomek.
18-12-06, 17:47
dostępna kase pompuj w diete co jakieś 3 miesiace zwykły monohydrat nawet bez żadnych dodatków

10 cm w bicepsie jak najbardziej możliwe nawet w rok

gangster
18-12-06, 18:28
10 cm w bicepsie jak najbardziej możliwe nawet w rok

No ale przy dobrej genetyce,rozstepow tez by troszke wyskoczylo :???:

Blakee
18-12-06, 18:49
Niekoniecznie będzie miał rozstępy, skóra się przystosuje do rozrostów i o to nie trzeba się martwić...No chyba, że się stosuje technike palenia wewnatrzmięśniowego, wtedy kiedy uszkodzeniu ulegla zbyt duża część włókien mięśniowych organizm nadbudowuje ją w tym miejscu tkanką łączną (bo normalnie jest to ten sam materiał, z którego są zbudowane mięśnie) co może skutkować rozstępami.

A jeśli chodzi o efekty regularnego trenowania to są one po prostu masakryczne (w pozytywnym tego słowa znaczeniu) :mrgreen:

Czaja
18-12-06, 20:49
Siłownia to samo zdrowie. Ale musisz być naprawdę zdeterminowany.
Najważniejsza odpowiednia dieta, trening i systematyczność.
Jeśli solidnie przepracujesz następny rok - to efekty cię zaskoczą.

jonasz7
18-12-06, 22:08
Jeśli solidnie przepracujesz następny rok - to efekty cię zaskoczą

I nic więcej "cała esencja" :mrgreen:
Czaja
A tego pana to tylko słuchać nic więcej :idea:
pzdr.

Roga(L)
19-12-06, 16:02
Swietnie,lepiej wez sie za siebie!!!!!!Gdy mialem 15lat to mialem 31 w bicu

Kakashi
19-12-06, 17:13
ja mam staz troche ponizej roku i na razie przyszło mi 8 cm w łapie... nie trzymałem sie diety i nie trewnował zbyt ostro...10cm jak najbardziej osiagalne:D pozdro:D

jonasz7
19-12-06, 18:08
nie trewnował zbyt ostro

Wydaje mi się że wcale ostro nie trzeba trenować aby mieć dobre wyniki (tak do półtora roku). Napoczątku trzy treningi w tyg. potem cztery po półtorej max dwie godz. to nie dużo. Ale zgadza się trzeba chodzić, chodzić na siłownie i ćwiczyć REGULARNIE. A efekty przyjdą.

Najważniejsz w tym sporcie (wedłu mnie) to dobra technika i brak przetrenowania.Bronsky, najtrudniej zacząć a potem to już leci

RĂ?BMY WSZYSTKO Z GŁOWĄ NAWET ALBO ZWŁASZCZA PODNOŚMY CIĘ&#379ARY :idea:
pzdr.

Bronsky
19-12-06, 19:59
Na silke zapisuje sie 4 stycznia :-) Tak na pewno początki będą trudne, bo to przecież nie są szachy ;-) Hehe, ale mam nadzieje, że wytrwam! Dzieki za wszystkie odpowiedzi! Pozdro! :grin:

jonasz7
19-12-06, 20:45
&#379ycze wytrwnia w postanowieniu (bo warto) i powodzenia w treningach.

P4l4d7n
20-12-06, 17:59
Ahhh poczatek na silowni jest zajebisty ;). Poznawanie sprzetu i cwiczen i te zakwasy :D.

Bugiel
20-12-06, 18:50
ja juz zakwasow dawno nie mam... a tak lubialem jak nie moglem z lozka wstac xDD moze mi ktos powiedziec why zakwasow po miesiacu terningow nie mam? a cwicze dosc mocno... i oddycham tez dobrze xDD

[ Dodano: 20-12-2006, 18:51 ]
dam SOG'a jak ktos mi odpowie xd kto pierwszy ten lepszy xDD (oczekuje fachowej odpowiedzi xDDD)

Kakashi
20-12-06, 18:56
bo miesnie przyzwyczajaja sie do wysiłku przez co nastepnego dnia nie nastepuje bolesne napiecie miesni szkieletowych ( potocznie zwanych zakwasami) :D pozdro:D

jonasz7
20-12-06, 19:17
A ja ćwicze osiem mies. i prawie zawsze mam zakwasy (głównie na klatce) na drugi dzień, tylko dopiero po południu są bardzo odczuwalne, na treningu (po klatce) się trochę porozciągam i już troszeczke lepiej. Ale zgadza się zakwasy to jest super sprawa, wtedy czuje się że to był wartościwy trening.

A bierzesz jakieś suple?? może dla tego zakwasy nie są odczualne, skoro trenijesz dość intensywnie.
pzdr.

Bugiel
20-12-06, 19:30
nie, jedynie Thermo fat burner... czyli musze zwiekszyc obciazenia? bo az wstyd sie przyznac, ale mam tylko 28 razem ze sztanga... :oops: :oops: ale jade tak ze nie mam juz sily 1 raz podniesc tego...

[ Dodano: 20-12-2006, 19:32 ]
ale juz ze 40 wezme na serie po 4-5 razy xD zeby nie bylo xDDD

jonasz7
20-12-06, 19:40
jedynie Thermo fat burner

W takim razie to nie suple. A ile robisz wszystkich serii na klatke na treningu??
Możesz zwiększyć obciążenie, robisz mase??

Bugiel
20-12-06, 20:16
nie, masy nie robie. to jest cos jakby trening wstepny xD a ciezary musze dokupic. a z seriami to tak:

Klata: Wyciskanie podchwytem na skosnej w gore 3 serie w ktorych dokladam po 1/3 tego co mam ( w kazdym tak samo z seriami)
wyciskanie nachwytem na skosnej
wyciskanie na plaskiej w waskim uchwycie
wyciskanie ----||---- w srednim uchwycie
wyciskanie na skosnej w doł
rozpietki

robie tyle cwiczen bo mam male obciazenia inie mecze sie tak bardzo jak z wiekszymi. tyle na klatke robie xD

krzychuool
20-12-06, 20:22
wyciskanie na plaskiej w waskim uchwycie hreh to bardziej na trica ale ok;)
No musisz sobie dokupić kilka kilo albo do tokarza :razz: będzie taniej, tak coś koło 100kg powinno ci na dość długo wystarczyć.

Bugiel
20-12-06, 20:25
no fakt xD ale nie wiem ile mnie to wyniesei xD a w waskim robie bo mostek musze zakryc miesniem bardziej xDD

co do obciazenia: jakie najlepiej skolowac? dwie 25, dwie 15 i dwie 10 czy inaczej?

krzychuool
20-12-06, 20:32
2x10kg i 2x15kg po 25kg na początku będzie ci niepotrzebne :grin:

Bugiel
20-12-06, 20:34
xD tez prawda. tylko ile to u tokarza moze kosztowac... pewnie ze 100zł jak nie wiecej... damn it!! xD

jonasz7
20-12-06, 21:19
Bugiel, w takim razie koniecznie zwiększ ciężary, jak dowiesz się ile by kosztowały ciężary u tokarz daj znać. PILNIE!!!
Wydaje mi się że właśnie dlatego nie masz zakwasów!!SOG??


jonasz7 napisał/a:
wyciskanie na plaskiej w waskim uchwycie

Ty a gdzie ja to napisałem??
A to zależy jak to robisz, jak chcesz klatke to łokcie szeroko i większy ciężar, jak triceps to łokcie przy sobie (ale naprwde przy sobie) żeby nie ucielały to mniejszy ciężar. I uchwyt wąski na dwie pięście.
pzdr.

Bugiel
20-12-06, 21:28
dobra, SOG-i rozdane xDD co do tokarza: dam znac jak tylko sie dowiem xDD
pozdro.
P.S: czy moglby mi ktos zrobic konkretnt plan masowo-silowy?? bardzo prosze, bo juz nie moge wytrzymac xDD dam SOG'i xDD

[ Dodano: 20-12-2006, 21:29 ]
krzychuool, to ja napisałem "wyciskanie na plaskiej w waskim uchwycie" xDD

jonasz7
20-12-06, 21:43
co do tokarza: dam znac jak tylko sie dowiem xDD
będę wdzięczny.

Plan już chwilka zaraz ci wkleje :mrgreen:

Bugiel
20-12-06, 21:48
jonasz7, nie domagaj sie tak tych SOG'ów bo Ci ostrzerzenie dadza xDD w podpisie daj o tym info dosadniejsze xDD

jonasz7
20-12-06, 21:53
Ja takim lece tylko że robie wszystkiego trochę więcej:

<<<PLAN NA MASE>>>
PONIEDZIAŁEK (klatka+brzuch)
-wyciskanie płasko 4s.
-wyciskanie skos g&#243;ra 4s.
-rozpiętki płasko 4s.
-brzuszki zwykłe 3xmax.

WTOREK (nogi+przedramie)
-przysiady ze szatną 4s.
-przysiady wykroczne 4s.
-wspięcia na palcach 4s.
-uginanie nadgarstk&#243;w podchwyt 3max.
- uginanie nadgarstk&#243;w nachwyt 3max.

ŚRODA tyłko brzuch (brzuszki na ławce do brzuszk&#243;w)

CZWRTEK (plecy+biceps)
-podciąganie szerokim chwytem do klatki 4s.
-wiosłowanie sztangą w opadzie 4s.
-martwy ciąg 4s.
-unoszenie tułowia 4s
-uginanie ramion ze sztangą 3s.
-uginanie ramienia z chantlem o kolano 3s.
- uginanie ramienia z chantlem chwyt młotkowy 3s.

PIĄTEK (barki+triceps)
-podciąganie sztangi w zdłuż tułowia 4s.
-wyciskanie sztangi z za głowy 3s. przed głową 2s.
-szrugsy sztangą 4xmax.
-pompki na poręczach 4s.
-wyciskanie wąskim chwytem 4s.
-prostowanie ręki za głową 4s.


PS:czego się nie robi dla SOGA hehe :mrgreen:
pzdr.

[ Dodano: 20-12-2006, 21:59 ]

nie domagaj sie tak tych SOG'&#243;w bo Ci ostrzerzenie dadza

Niekturzy nie wiedzą o czym z tymi SOGAMI chodzi :cry: :cry: :cry:
A SOGA jak mi nie ktoś nie da, tp przecież go nie zabije, to już każdego dobra wola :mrgreen: .
pzdr.

Bugiel
20-12-06, 22:02
dobra, dziekowa xDD SOG'a juz dalem, ale mam pytanie, bo w sumie noowy w tym temacie jestem xDD

jak wyglada przysiad wykroczny? xDD
co to sa szrugsy?

i cos zamiast prostowania reki za glowa bo mam niestety łokiec tenisisty... i nie daje rady prostowac...

P4l4d7n
20-12-06, 22:06
www.kulturystyka.pl/atlas/ - prosze.

Bugiel
20-12-06, 22:12
dzieki xD

jonasz7
20-12-06, 22:14
Ten link warto dodać do ulubionych :mrgreen: :mrgreen: :!:


mam niestety łokiec tenisisty... i nie daje rady prostowac
To weź mniejszy chantel.

Ale tak to może pompki na poręczach, lub w oparciu o ławke, lub francuskie do czoła.
pzdr.

Bugiel
20-12-06, 22:16
wieklie dzieki chłopaki xDD chcecie SOG'i?? xDD

jonasz7
20-12-06, 22:20
Noooooooooooo :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Wielki dzięki, życze duuuuużych przyrost&#243;w.
pzdr.

P4l4d7n
20-12-06, 22:53
Heh... nie masz reki tenisisty tylko ciezar za duzy ;).

Bugiel
20-12-06, 23:03
Heh... nie masz reki tenisisty tylko ciezar za duzy ;).

powaznie, mam cos z lokciem po judo. jak wystawisz reke przed siebie i zegniesz ja w lokciu w kierunku klatki to w gornej czesci stawu mnie boli przy kilku cwiczeniach i do tego w lokciach chrupie xD jak snickers cruncher xDD i to boli i nie jest fajne b na rekawice nie moge wyskakiwac na zbyt dlugo...

P4l4d7n
20-12-06, 23:27
hehe

A tak na powaznie to nie miales zle zrosnietego zlamania? Proponuje wybrac sie do lekarza zeby ci zbadal ta łape.

Bugiel
21-12-06, 07:07
reke mialem zlamana tylko w nadgarstku xD i nic mni nie boli jak na razie poza tym lokciem. ale fakt, musze sie do lekarza wybrac xDD

[ Dodano: 21-12-2006, 18:37 ]
wow, ćwiczenia na plecy nie sa pokazane na atlasie xDD jaki kwas xDD i wielu innych tam nie ma xDD

[ Dodano: 22-12-2006, 19:19 ]
i, jednak cos z polaczeniem mialem nie tak xD

daniels51
27-12-06, 16:55
moim zdaniem najwazniejsze na poczatku przygody z silownią, sa dobre checi nie nalezy sie znichęcać, spotykacie sie z takimi przykładami że, jesli ktos cwicze pare miechy i nie widzi poprawy swojej sylwetki to odrazu sie poddaje, DO SUKCESU DĄ&#379Y SIĘ LATAMI

Czaja
27-12-06, 17:05
Większość os&#243;b pojawia się na siłowni i znika (jak Murzyn idący przez zebrę).
Na siłownię gdzie chodzę i w tych godzinach kiedy ja ćwiczę jest dosłownie kilka os&#243;b kt&#243;re chodzą regularnie.
Po Nowym Roku będzie znowu większy ruch (tzw.postanowienia noworoczne). :razz:

jonasz7
27-12-06, 17:37
Po Nowym Roku będzie znowu większy ruch (tzw.postanowienia noworoczne).

hehe a to dobre :mrgreen: :mrgreen:
pzdr.

daniels51
27-12-06, 22:13
opr&#243;cz postanowien noworocznych taki ruch mozna zaobserwowac gdy zaczyna sie lato, wtedy pojawiaja sie kulturyści sezonowi na silowni, nagle przypominaja sobie ze jest takie miejsce

jonasz7
28-12-06, 12:04
No ja nie rozumiem takich "sezonowicz&#243;w". jak zaczynałerm ćwiczyć u siebie to miałem zamiar poćwiczyć tak znud&#243;w. Ale po tyg. już wiedziałem że to moja pasja. I tak już zostało.
pzdr.

tomek.
28-12-06, 12:38
a w jakim miesiącu zacząłeś ćwiczyć?

jonasz7
28-12-06, 16:34
a w jakim miesiącu zacząłeś ćwiczyć?

Chyba to był styczeń, albo początek lutego.
pzdr.

tomek.
28-12-06, 19:39
czyli tak pod lato szlifowałeś sylwetke :razz:

jonasz7
28-12-06, 19:46
Szczerze m&#243;wiąc to tak pod lato jeszcze nie wiedziałem co to jest plan na mase, na rzeźbe etc :cry: :cry: . Ćwiczyłem pięć dni w tyg i do tego chyba tylko klatke biceps, przedramie i chyba barki. Wstyd nie :oops: ??!! Ale się naszczęście poprawiłem i jest DDDUUUU&#379O lepiej :twisted: .
Ale teraz po masie na pewno będę szlifował sylwetke :razz: gł&#243;wnie brzuch, bo nad nim trzeba najwięcej popracować.
pzdr.