PDA

Zobacz pełną wersję : [pomoc] wiek a odzywki ?



Narm
23-03-06, 15:39
Witam
Mam takie dosyć głupie pytanie czy w wieku 15 lat mógł bym bez obaw brać odrzywki ??
A jezeli tak to jakie zalecacie mam 68kg i 170 cm

fishe
23-03-06, 15:48
Oczywiscie ze mozesz nie wiem dlaczego takie pytania zadajecie przeciez wszytko pisze na opakowaniach tylko staz sie liczy wiadomo ze jak juz zaczeles cwiczyc to nie przestaniesz ale jak masz conjamniej 5 miesiecy stazu to mozesz wziasc kreatyne zalezy co chcesz osiagnac

David
23-03-06, 15:48
oczywiście że możesz;] polecę Ci jakieś ale nie wiem co chcesz osiągnąć... chcesz przybrać na wadze?? ogólnie to polecam odżywki węglowodanowe i weglowodanowo - białkowe, jak i białkowe jeśli chcesz lebsze efekty to mpożesz wziąć kreatynę razem z odżywkami :mrgreen: oczywiście do tego zdrowa i pełnowartościowa dieta i oczywiście trening :grin:

basker
26-03-06, 22:46
omijałbym te podnoszące testosteron, no i zastanów się czy nie szkoda trochę stawów na takie odżywki jak kreatyna ponieważ dają szybkie przyrosty siły.

solux
28-03-06, 08:02
Siemka ja mam 14 lat w czerwcu bede mial 15 moja waga to 71 kg wzrost 177 , no i trenuje sobie karate 5 razy w tygodniu raz czasem na worek pojade do kolegi no i w srode przed treningiem jest okazja aby chodzic na siłownie za frytki. Chodzi mi o powiekszenie mocy ogólnej miesni, aby każdy spełniał maxiumum swoich możliwości. Czy powinienem brać jakieś suple???

Rolnikzz
28-03-06, 13:18
Zanim wezmiesz odZywke zainwestuj w slownik... :mrgreen: to na poczatek bedzie najlepszy pomysl...

Dąguś
28-03-06, 15:42
Jesli chcesz poprostu zwiekszyc wydolność mięsni to kup kreatyne ale czy to cos ci da przy treningu raz w tygodniu?? :neutral: :neutral:

Krzysio1087
28-03-06, 16:33
Dąguś pogieło cie dla 14 latka krete poropnujesz to może odrazu mete ??

gangster
28-03-06, 17:00
Cwicz narazie typowym treningiem na wytrzymalosc,zeby nie przciazac stawow zbyt duzym obiazeniem,pozniej zrob trning na sile.Na poczatek odpusc sobie odzywki.

Krzysio1087
28-03-06, 17:06
solux jeżeli już bardzo chcesz wziąść jakieś odżywki to polecam ci carbo abyś miał energie na treningach i mniej sie męczył

Dąguś
28-03-06, 17:19
Ja cwicze od dłuższego czasu i na początku 15 lat (bo niedlugo bede mial 16)brałem kreatyne i jakoś mi nic nie jest... co sie moze stac po kreatynie ... musi on tylko odpowiednio ją dawkować... a przeciez z tego co rozumiem to starz ma i zajmuje sie tym.To o co chodzi ?? :wink: :cool:

Krzysio1087
28-03-06, 21:08
Kreatyne nie powinno sie brać poniżej 17-18 roku ponieważ serce nie jest do końca wykształcone, biorąc kreatyne powodujemy gwałtowny wzrost masy co może powodować problemy z sercem np. podwyższone ciśnienie krwi.

Domel
02-04-06, 23:11
Nikt sie o to nie pyta a to podstawa: CO Z DIETA??? Chocbys nie wiem jakie suple jadl jesli nie masz diety i dopracowanego treningu: techniki ktora wyrabia sie z czasem-staz!!! to nic Ci one nie popmoga bo niewykorzystasz ich pelnej mocy. Zacznij od diety, ewentualnie jesli nie mozesz dostarczyc wystarczajacej ilosci bialak z pozywienia mozesz kupic bialko i carbo. Jesli chcesz robic masowke i nie masz prob;lemow z zatluszcaniem mozesz wziasc gainerka juz jakas odzywke MRP

MADOX
03-04-06, 12:36
mozesz jak najbardziej ale jak juz koledzy wspominali napewno nie kreatyna kontuzja gotowa uluz pozadny trening i jeszcze lesza diete jak bedziesz miec dobra diete to proponuje rok bez odzywek

ziper
03-04-06, 15:47
możesz jeść
pytanie jakie zależne od Twojego celu treningowego