PDA

Zobacz pełną wersję : Powrót do formy, jaka kreatyna i co jeszcze?



szquar
19-06-09, 16:14
Jako że to mój pierwszy post, wita wszystkich!

Jako że kończę studia i miałem nawał nauki od prawie pół roku nie ćwiczyłem. Trochę przytyłem, i generalnie widzę w lustrze że dużo straciłem. Zbliżają się ostatnie wakacje w moim życiu i chciałbym odbudować formę. Planuję zakup jakiejś kreatyny, białka, może aminokwasów.

Plan jest taki że przez pierwsze 2-3 tygodnie będę ćwiczył bez żadnej suplementacji, a potem z odżywkami. Oczywiście do tego jakaś dieta. Trening 4 razy w tygodniu + aeroby (albo bezpośrednio po treningu albo jakiś rower/bieganie w dni nietreningowe).

Kreatyne brałem 3 razy. Pierwszy raz monohydrat z treca (ale mnie strasznie po tym srało, może to była wina glukozy i tauryny), do tego było jeszcze białko. Efekty były bardzo dobra, przytyłem pawie 5kg w miesiąc i siła poszła znacznie w górę. Za drugim razem brałem mono z Weidera, ale nie byłem systematyczny, troche chorowałem i jakoś nie odczułem efektu. Ostatnio, jakiś rok temu brałem xpanda, efekt był trochę mniejszy niż po mono z treca, bez efektów ubocznych, nie byłem spuchnięty jak świnia od wody, nie czułem też takiego napięcia w mięśniach.

25 lat, staż treningowy jakieś 3,5 roku z przerwami różnej długości. Waga obecna 73kg (odkąd zacząłem ćwiczyć najwięcej było 76, najmniej 67), wzrost 176cm. Jeżeli chodzi o osiągi to w okresie dobrej formy bez problemu robiłem serie na płaskiej ławce 80kg, na maksa 105.

Moje pytanie, jaką kreatynę byście polecili? Lepiej estry czy mono? Estry wychodzą drożej i mają trochę słabiej na mnie podziałały, ale są wygodniejsze w użyciu.

Na forum w kilku tematach widziałem że ludzie polecają zieloną kreatynę vitalmaxa, co o tym sądzicie? Czy macie jakieś doświadczenia z powrotem do formy które mogły by mi jakoś pomóc?

Będę wdzięczny za rady i konstruktywne komentarze.

pozdrawiam

KowalX
19-06-09, 16:22
ja Ci polecam creapure z trec, a coś mocniejszego to np nitrobolon2 i białeczko jakiś izolat serwatki.
A jak chcesz naprawdę mocno to może być no-xplode,superpump250 lub dorian ultimate NOX Pump - wszystkie przed treningowe ,a po treningu sizeON

fallenursus
19-06-09, 16:23
Pierwszy raz monohydrat z treca (ale mnie strasznie po tym srało, może to była wina glukozy i tauryny), do tego było jeszcze białko. Efekty były bardzo dobra, przytyłem pawie 5kg w miesiąc i siła poszła znacznie w górę. pozdrawiam

tutaj masz swoja odpowiedz.:twisted:
@kowal- o ile wiem to sizeOn jest intra....przynajmniej wszyscy tak biora..

KowalX
19-06-09, 16:46
Ja brałem superpomp250 przed i sizeON po tak jak na pudle pisze i byłem zadowolony.
można tez popijać w trakcie

Fehu
19-06-09, 16:56
ja Ci polecam creapure z trec Widać że lubisz tą kreatyne czesta ja polacasz ;D a ja nie wiem dlaczego ? moim zdaniem (zdanie realisty) każde mono będzie dobre o ile nie ma oszustwa w składzie. Wydaje się że mono z vital będzie też dobre bo nie sadze by czesi nie mieli czystego składu tak samo jak mono np. z olimpu. kwestia tylko ceny (nie poruszam dodatków bo i tak jest ich znikoma ilość) może jeszcze wchodzić kwestia rozdrobnienia ale tu wydaje się mono z vitala wygrywać

szquar
19-06-09, 17:05
tutaj masz swoja odpowiedz.:twisted:


no tak tylko że właśnie o to że:
a) to nic fajnego jak przez 1,5 miecha ma się biegunkę:errf:
b) chodziło mi o jaki produkt konkretnie polecilibyście w mojej sytuacji

dodam jeszcze że na kreatynę (z dodatkami typu dekstroza) chciałbym przeznaczyć max 120 złotych

Fehu
19-06-09, 17:09
Wywal dekstroze ;D;D
creapure nie jest takie drogie, ale w mono z vital też możesz śmiało celować (sam brałem na mój pierwszy cykl i pozytywnie, a na drugi kupie to creapure jak takie "świetne")

KowalX
19-06-09, 17:18
Widać że lubisz tą kreatyne czesta ja polacasz ;D a ja nie wiem dlaczego ?

bo ją jadłem ;) i byłem zadowolony ,a krete solo oprócz tej brałem raz z tauryną mono:).Z creapure byłem bardziej zadowolony.

KowalX
19-06-09, 17:20
no tak tylko że właśnie o to że:
a) to nic fajnego jak przez 1,5 miecha ma się biegunkę:errf:
b) chodziło mi o jaki produkt konkretnie polecilibyście w mojej sytuacji

dodam jeszcze że na kreatynę (z dodatkami typu dekstroza) chciałbym przeznaczyć max 120 złotych

to kup sobie nitrobolon2 pudło 1100g kosztuje 119zł :) i tak na sucho masz zamiar lecieć 3tygodnie i staż nie mały

szquar
19-06-09, 17:33
to kup sobie nitrobolon2 pudło 1100g kosztuje 119zł :) i tak na sucho masz zamiar lecieć 3tygodnie i staż nie mały

muszę się jeszcze zastanowić ale generalnie myślę że ten nitrobolon2 byłby ok.

powiedz mi tylko jak to brałeś, w sensie ile gramów/porcji? bo na stronce nie niby piszą jak brać, ale nie do końca temu ufam.

zamierzam dokupić jakąś serwatkę, ale myślę że coś taniego, może z ostowii, kiepsko u mnie z sianem:neutral: co sądzicie o tym białku, syf czy ujdzie?

KowalX
19-06-09, 17:42
muszę się jeszcze zastanowić ale generalnie myślę że ten nitrobolon2 byłby ok.

powiedz mi tylko jak to brałeś, w sensie ile gramów/porcji? bo na stronce nie niby piszą jak brać, ale nie do końca temu ufam.

zamierzam dokupić jakąś serwatkę, ale myślę że coś taniego, może z ostowii, kiepsko u mnie z sianem:neutral: co sądzicie o tym białku, syf czy ujdzie?

tego białka nie jadłem...

a nitrobolon:
dni treningowe

30min przed śniadaniem 30min przed treningiem i po
nietreningowe tak jak na pudełku

miarki
za pierwszym razem jak brałem to 3przed treningiem i 2 w pozostałych porach

ale zacznij przez 3dni na 1 miarce jeśli ok przejdź na 2

szquar
19-06-09, 18:00
Wywal dekstroze ;D;D
creapure nie jest takie drogie, ale w mono z vital też możesz śmiało celować (sam brałem na mój pierwszy cykl i pozytywnie, a na drugi kupie to creapure jak takie "świetne")

Nie wymądrzam się, ale zawsze myślałem że dekstroza jest po to żeby się monohydrat lepiej wchłaniał bo jest synergicznie z glukozą wchłaniany w jelitach? Już od jakiegoś czasu nie czytałem nic o suplementacji, więc mogę się mylić.
Jak to jest?

KowalX
19-06-09, 19:06
Nie wymądrzam się, ale zawsze myślałem że dekstroza jest po to żeby się monohydrat lepiej wchłaniał bo jest synergicznie z glukozą wchłaniany w jelitach? Już od jakiegoś czasu nie czytałem nic o suplementacji, więc mogę się mylić.
Jak to jest?

dextroza to cukier prosty :)
lepsza tauryna,kwas ALA itp.

szquar
19-06-09, 19:18
dextroza to cukier prosty :)
lepsza tauryna,kwas ALA itp.

Zgadza się że dekstroza to cukier prosty, to jest po prostu handlowa nazwa izomeru glukozy. Ją się dodaje do stacków właśnie po to żeby się lepiej wchłaniało wszystko. Tauryna, oprócz wspomagania transportu kreatyny i znoszenie uczucia zmęczenia, jest także prekursorem kwasów żółciowych, wiec myślę że to przez nią mogłem mieć wspominane "problemy żołądkowe":lol:

KowalX
19-06-09, 19:26
Zgadza się że dekstroza to cukier prosty, to jest po prostu handlowa nazwa izomeru glukozy. Ją się dodaje do stacków właśnie po to żeby się lepiej wchłaniało wszystko. Tauryna, oprócz wspomagania transportu kreatyny i znoszenie uczucia zmęczenia, jest także prekursorem kwasów żółciowych, wiec myślę że to przez nią mogłem mieć wspominane "problemy żołądkowe":lol:

chyba nie ,bo jest dodawana do Xpand ,a po tym nie miałeś problemów :lol:

szquar
19-06-09, 19:38
chyba nie ,bo jest dodawana do Xpand ,a po tym nie miałeś problemów :lol:

Sam się nad tym zastanawiałem, czemu po jednym miałem a po innym nie:lol:

A po tym nitrobolonie miałeś jakieś problemy?

I przy okazji... ile wody +/- piłeś dziennie jak byłeś na tym nitro? Jest w ogóle po nim pompa jak po monoh? Ile dni minęło zanim poczułeś że jesteś wysycony i czy jest przy nim uczucie "rozrywania" mięśnia? Jak skończyłeś cykl to duży miałeś spadek masy?

KowalX
19-06-09, 20:06
Sam się nad tym zastanawiałem, czemu po jednym miałem a po innym nie:lol:

A po tym nitrobolonie miałeś jakieś problemy?

I przy okazji... ile wody +/- piłeś dziennie jak byłeś na tym nitro? Jest w ogóle po nim pompa jak po monoh? Ile dni minęło zanim poczułeś że jesteś wysycony i czy jest przy nim uczucie "rozrywania" mięśnia? Jak skończyłeś cykl to duży miałeś spadek masy?

Nie po nitro żadnych problemów(najwięcej 5miarek i też luz).No może poza częstym oddawaniem moczu,ale to od dużej ilości wody.
W ogóle to wody pije bez cyklu sporo.No myślę ,że 5litrów było.Do samego popicia pójdzie Ci około litra.

Po mono nie ma pompy po tym jest :)
wytrzymałość to w sumie czuć od razu ,a siła tak po 3-5dniach idzie.Jak zaczynałem od 2miarek.
Co do rozrywania to po niczym tego nie ma ;).Jak walnąłem 5 to ciężko mi było zginać bica przy uginaniu.Żyła na bicu mi po tym wyszła.Pamiętam ,że dobrze siła szła,bo sama kreta to średnio na mnie działa.Spadków nie miałem co najwyżej na płaskiej 2kg.Trzymaj dietę.Zrobiłem na tym 15kg na płaskiej.Jadłem 2puchy na cykl,ale wtedy 1duża miała 700g

szquar
20-06-09, 10:01
Nie po nitro żadnych problemów(najwięcej 5miarek i też luz).No może poza częstym oddawaniem moczu,ale to od dużej ilości wody.
W ogóle to wody pije bez cyklu sporo.No myślę ,że 5litrów było.Do samego popicia pójdzie Ci około litra.

Po mono nie ma pompy po tym jest :)
wytrzymałość to w sumie czuć od razu ,a siła tak po 3-5dniach idzie.Jak zaczynałem od 2miarek.
Co do rozrywania to po niczym tego nie ma ;).Jak walnąłem 5 to ciężko mi było zginać bica przy uginaniu.Żyła na bicu mi po tym wyszła.Pamiętam ,że dobrze siła szła,bo sama kreta to średnio na mnie działa.Spadków nie miałem co najwyżej na płaskiej 2kg.Trzymaj dietę.Zrobiłem na tym 15kg na płaskiej.Jadłem 2puchy na cykl,ale wtedy 1duża miała 700g

hehe.... dobra, w sumie to mnie przekonałeś i w przyszłym tygodniu zamawiam:)

Fehu
20-06-09, 10:13
tak przy okazji jedna miarka nitro to ile gram? albo inaczej ile jest porcji? mówimy o 1100g

KowalX
20-06-09, 15:15
tak przy okazji jedna miarka nitro to ile gram? albo inaczej ile jest porcji? mówimy o 1100g

jedna ma 5g