PDA

Zobacz pełną wersję : moja bebza (((((



hans1237
18-06-09, 16:58
witam,problem jest taki ze gdy sobie zyje tam cały dzien to mam wielki brzuch tzn nie mam tłuszczu,tylko piłke taką poprostu wzdęty czy jakos tak,pewnie po białku itp ogólnie dieta to powoduje,ale rano jak jestem pusty to spoko brzuch wklęsły,sladowe ilosci 6paka są,jak sobie z tym radzic???jakies tabsy w aptece pewnie są na to ale jakie????

Początkująca
18-06-09, 17:33
Chodzi Ci o wzdęcia? Jeśli tak, to widocznie coś z twoim odżywianiem jest nie tak. Niektórych produktów najwidoczniej Twój organizm nie toleruje, bądź jesz w zbyt dużych ilościach.

Staraj się wyeliminować warzywa strączkowe, jabłka, chipsy, piwo, czy też napoje gazowane.

Bardzo dobrze na trawienie wpływa siemię lniane, dodaj z łyżeczkę do potrawy.

A, i staraj się nie pić w czasie posiłku.

--
leki.. spróbuj espumisan,

Micek185
18-06-09, 17:34
Może poprostu się przejadasz i ciągle chodzisz pełny?Spróbuj rozłożyc posiłki namniejszyć posiłki a jedz czesciej co 3godz.Być może pijesz dużo wody a to wszystko rozciąga żałądek.Ostatnim co miprzychodzi do głowy to zbyt dużo węglowodanów w diecie.Ale nie znam twojej diety wiec nic wiecej ci nie powiem..
pozdro

Sosna91
18-06-09, 17:37
miałem zakłądać taki temat mam podobny problem, 6 posiłków szamam i cały czas mam przez to pełny brzuch, fat to nie jest ale go wypycha, rano jest ok. zjem śniadanie 100g płątek z mlekiem i 5jaj i za 3h 100g ryżu i już mam ful brzuch a co dopiero.

fallenursus
18-06-09, 17:38
kiedy zmniejszylem wegle do ok 100-150g dziennie skonczyly sie moje problemy ze wzdeciami.
Duzo osob ma rowniez problemy z trawieniem duzych ilosci bialka.Sprubuj sobie jakies enzymy moze na trawienie w tabsach sa, albo probiotyki, bo moze byc rowniez ze masz za malo bakteri(tych dobrych)

hans1237
18-06-09, 17:45
jem sporo jogurtu naturalnego wiec bakterie jakies są........a co do wegli to jem ich wsumie 3 torby ryzu,100g płatków owsianych,i ok 300g chleba ciemnego.wsumie nie jem ich duzo,ale dorzuce olej lniany moze pomoze daj boze heheheh raper USA

Początkująca
18-06-09, 17:53
płatki owsiane - to może być Twój problem.

KowalX
18-06-09, 17:54
witam,problem jest taki ze gdy sobie zyje tam cały dzien to mam wielki brzuch tzn nie mam tłuszczu,tylko piłke taką poprostu wzdęty czy jakos tak,pewnie po białku itp ogólnie dieta to powoduje,ale rano jak jestem pusty to spoko brzuch wklęsły,sladowe ilosci 6paka są,jak sobie z tym radzic???jakies tabsy w aptece pewnie są na to ale jakie????


białko nie powoduje wydętego brzucha raczej jego niedobór
,a może jesz po prostu co dzień to samo :)
możesz z tego powodu mieć problem z trawieniem(lub innego).Organizm nie trawi wystarczającej ilości pożywienia ze spożytego. Zalecam Ci więcej błonnika może więcej białka roślinnego ;)
Dokup też coś w aptece na wspomaganie trawienia.

Początkująca
18-06-09, 17:58
"W postaci zaparciowej zaleca się spożywanie dużych ilości błonnika, do dawki maksymalnej (czyli 30g/dobę). I tu pojawia się problem. Błonnik sprzyja wzdęciom, powoduje gazy. W takiej sytuacji zaleca się ograniczenie ilości błonnika do dawki dobrze tolerowanej"
lek. med. Ewa Wojas

KowalX
18-06-09, 18:10
niech zapyta w aptece o enzymy trawienne.
Wzdęcia w jego przypadku mogą wynikać ze zbyt dużej ilości spożytych tłuszczy zwierzęcych i zbyt mało wody/herbaty.
Nie znam jego diety więc do końca nie powiem.
Błonnik tylko w dużych ilościach

jeśli byś miał zespół drażliwego jelita znikają wtedy jabłka, soki winogronowy i grejpfrutowy, banany, rodzynki, suszone owoce, orzechy.

Dodaj siemię lniane do diety

Ja :)

jaca666
18-06-09, 22:34
A jak już jestem w tym temacie to wiecie co można brać żeby nie sadzić na kibel po 3-4 razy dziennie i nie walić co chwile śmierdzących bąkali!!!???

KowalX
18-06-09, 22:54
zmniejsz ilość tłuszczy zwierzęcych możesz też mieć obciążony układ pokarmowy zbyt dużą ilością białka.
leki - Smecta oraz leki z Raphacholin C

1 środki wyrównujące równowagę wodno-elektrolitową:
- Saltoral proszek do rozpuszczania w wodzie
- Gastrolit proszek w saszetkach
2 środki o działaniu osłaniającym, pochodzenia roślinnego:
- owoc borówki czernicy
- kłącze pięciórnika
- kora dębu
- ziele rdestu ptasiego
- liść mięty pieprzowej
3 środki zawierające drobnoustroje przeciwbiegunkowe:
- Lakcid ampułki
- Lakcid forte fiolki
- Lacidofil kapsułki
- Trilac kapsułki
- Enterol saszetki i kapsułki.

zobacz co by ci pasowało i udaj się do apteki /najlepiej tam się dowiedz szczegółów

jaca666
18-06-09, 22:57
Oki dziekówa KowalX coś wybiorę i mam nadzieje że mi przejdzie bo straszne to jest!!!

Wiki
20-06-09, 21:29
e nie martw się , mam to samo :D.

ale pogryzam sobie korę mojego dęba w ogrodzie i przechodzi nieraz :)