PDA

Zobacz pełną wersję : Angus MacAskill- legendarny olbrzym



skajłoker
17-06-09, 15:27
a tutaj macie ciekawy art gość miał 2m w klatce:D!!!!!!




Angus MacAskill
Angus MacAskill urodził się w 1825 roku w Szkocji jako zwykły, nieduży chłopiec w 13-osobowej rodzinie. Kilkoro z jego rodzeństwa umarło za młodu. W wieku ok. 5 lat Angus wraz z rodziną przesiedlili się na wyspę Św. Anny. Tam pobierał nauki w szkole, jak również przy wycinaniu drzew. Choroby go omijały i bez przeszkód odwiedzał szkołę bez dnia nieobecności. Wraz z wiekiem rósł i w zapasach z rodzeństwem oraz kolegami wygrywał bez większych problemów. W wieku 14 lat był tak duży, że dokuczano mu w okolicy z powodu jego niezręczność i rozmiaru. Angus wypłynął więc na jakiś czas w morze na kutrze zmierzającym do Północnego Sydney. Podczas postoju w jakimś porcie poszedł z załogą na potańcówkę. Nie umiał tańczyć z racji surowego wychowania przez prezbiterów zakazujących tańców, więc stał pod ścianą. Był bosy i jego ogromne stopy wystawały tak, że jakiś tancerz nastąpił mu na nogę, potem drugi raz, i trzeci wyśmiewając młodego Angusa. Poirytowany przywalił złośliwemu tancerzowi w twarz, a tamten padł jak trup. Leżał nieprzytomny tak długo, że wszyscy myśleli że umarł, jednak przeżył.

W wieku 16 lat był jeszcze większy i silniejszy. Pracował pomagając rodzinie w wycinaniu drzew. Któregoś dnia tata wraz z synami, bez Angusa poszedł ciąć drzewa. MacAskillowie nie mogli sobie poradzić z masywną kłodą, aby ją wynieść na wysokość ponad 2 metrów. Korzystając z przerwy obiadowej Angus sam targał kawał drzewa. Kiedyś przeszedł się prawie 400 metrów z belką długości 18 m aby ją wrzucić do rzeki. Ponoć Angus doskonale radził sobie z pługiem. Angus był przyjaznym olbrzymem o błękitnych oczach, czarnych kręconych włosach i o dłoniach szerokości 20 cm. Kiedyś przeszedł z przyjacielem 30 mil niosąc ważną wiadomość. Podczas drogi powrotnej napotkali na burzę. Przyjaciel jednak nalegał by wrócić do domu tego samego dnia, więc olbrzym wsadził kolegę na plecy i poniósł kilka mil, aż do momentu, gdy kolega spadł z pleców zagadanego Angusa. Dopiero w domu zorientował się, że rozmawia z przyjacielem idącym za nim, a nie siedzącym na jego grzbiecie. Angus był dobrym rybakiem i bardzo dbał o swój kuter i sieci. Czasami tylko składał i nastawiał 12 metrowy maszt swej łodzi, a któregoś dnia pomógł targać kuter jakiemuś rybakowi na przystań.

Kiedyś jakiś przybysz wyzwał go na pojedynek zapasów. Jegomość ważył 140 kilo i był natarczywy w stosunku do dwudziestokilkuletniego olbrzyma. Angus odmawiał z uwagi na swą łagodność, jednak gdy ów marynarz przesadził, podniósł go i przerzucił go przez 3-metrowe ogrodzenie z pali. Rozstaw jego ramion wynosił 330 cm.

Angus był prawdziwym olbrzymem. Obdarzony wzrostem ponad 235 centymetrów miał największy obwód klatki piersiowej spośród żyjących nie otyłych ludzi wynoszący 80 cali, czyli 2 metry, przy wadze 190 kg. Uchodzi za najsilniejszego człowieka jaki żył. Swego czasu gościł na dworze królowej Wiktorii, która zaintrygowana legendarnymi opowieściami o jego nadludzkiej sile podarowała mu dwa pierścienie i ogłosiła najsilniejszym człowiekiem, jaki przekroczył mury jej zamku. Zasłynął swoją niewiarygodną siłą. Legendy głoszą, że założył się z jakimś francuskim żeglarzem o to, że podniesie kotwicę leżącą w porcie. Zakład wygrał, podniósł ważącą ponad tonę kotwicę. Ludzie opowiadają, że widywano go dającego czasami pokazy siły. Brał dwie 135 kilowe beczki, pod każde ramię jedną i maszerował z nimi. Podobno kiedyś przeszedł wiele mil z chorym
człowiekiem na plecach, niosąc go do lekarza.

W życiu podróżował po Ameryce i Australii dając czasami pokazy siły. Kiedyś 140-galonową beczkę whisky uniósł nad głowę i wypił z niej jak ze szklanki. W roku 1863 w wieku 38.lat zapadł na chorobę z której już nie wyszedł. Po śmierci jego rodzina oraz znajomi wspominali go jak najlepiej. Angus był dobrym olbrzymem.

sebojas
17-06-09, 17:50
dałem ci soga a w nagrodę wytłumacz mi co to jest bo od niedawna mam profil na forum :]

skajłoker
17-06-09, 18:11
sog to jest takie coś ze jak mi dasz to admin mi przelewa na konto 20zł:)

adonis18
17-06-09, 18:40
sog to jest takie coś ze jak mi dasz to admin mi przelewa na konto 20zł:)

skaj tylko zapomniał dodać, że owe 20zł pobierane będzie z twojego :lol:
także masz tu jednego żebyś nie był stratny

elo

sebojas
18-06-09, 03:19
no i dalej nie wiem co to jest ten SOG :[ , a jak się robi swój post ;//?

slim shady
18-06-09, 09:43
naciskasz w prawym dolnym rogu obok soga szybką odpowiedź, a sog jest to forma podziękowania/ pochwały za wykazanie się wiedzą czy po prostu spodobał nam się dany post

YoDa
18-06-09, 14:12
jakaś bajeczka? z jakiego to źródła?

skajłoker
18-06-09, 23:43
to nie jest bajka jasiu mi powiedział ten co zrobił kupe w pudełko:)

xxmłodyxx
19-06-09, 00:10
heh...dobre to...z kąd to wziełes??

slim shady
19-06-09, 00:14
http://foty.ifd.pl/sb.asp?w=520&p=1/images2003/20030530153844.jpg
http://foty.ifd.pl/sb.asp?w=520&p=1/images2003/20030531161552.jpg

xxmłodyxx
19-06-09, 00:40
slim nie nabijaj postów...heh:twisted:

skajłoker
19-06-09, 14:06
a interesuje sie rzeczami paranormalnymi i przeglądałem rózne zmutowane rzeczy no i przy okazji natrafiłem na największych ludzi no i przy okazji był opisany ten ziomek ale 2m w klatce mnie zniszczyło w barach chyba 330cm:D wzrost 235:D ani go przeskoczyc ani obejść o0gólnie przejebane na bramke byłby dobry:D

skajłoker
19-06-09, 22:31
akurat to jest udokumentowane:)

skajłoker
19-06-09, 22:34
http://bi.gazeta.pl/im/0/5050/z5050600M.jpg jak myślisz iule ten gość może mieć w klatce:)? to dlaczego tamten ma niemieć 2m heh zresztą
http://www.nbainchina.com/wp-content/uploads/yao-ming-running.jpg
tu masz yao minga a gośc na focie wyżej ma od niego o 23cm więcej:)

xxmłodyxx
19-06-09, 23:47
o tym z ukrainy to czytałem...kolos jakby go podpasc na saa i hormonach to by było bydle...strongmanów by wszystkich wygrywał

adonis18
20-06-09, 12:39
o tym z ukrainy to czytałem...kolos jakby go podpasc na saa i hormonach to by było bydle...strongmanów by wszystkich wygrywał

jakby przybrał ze 30kg (obojętnie czy mięsa czy fatu) to jego nadwyrężony kręgosłup rozsypałby się ja domek z kart. żeby być strongiem i szarpać się np. z półtonowymi ciężarami trzeba nie tylko wzrostu, ale spełniać mase warunków i fizycznych i psychicznych. gdyby było jak piszesz, to co robiłby tam pudzian ze swoim metrosiemdziesiątpare :) byłyby same nabite maszty po 210 i więcej

elo

skajłoker
20-06-09, 14:31
arus chociazby nawet jest jego odlew w centrum figurek woskowych:) a 170 w klacie ma gośc który gra w rugby w polskiej drużynie:) a ma 190 wzrostu i jakoś nie wygląda na większego od tego ukraińca w bicepsie ma 67:)

skajłoker
20-06-09, 16:14
ale wez zbadaj ukrainca jaka masa wazy z ponad 200kg ma 254cm wzrostu to jest gość do sufitu to teraz popatrz sobie ile masz do sufitu chyba ze masz sufit na 170:D wrazie czego będzie miał miękko pod 200klatke

skajłoker
20-06-09, 17:19
http://www.youtube.com/watch?v=Ec_L0PRnK78 zatrzym na 0:50 :D
i zbadaj jak wchodzi przez dzwi jest tak jak grubość dzwi teraz wez metr i sprawdz ile mają drzwi na szerokość:Di wyobraz sobie jescze obwód heh:) a pałe ma z 40cm:D

skajłoker
20-06-09, 17:27
bo on jest wysoki dlatego zbadaj http://www.cwfarchives.com/assets/photo3/full/10893%20copy.jpg tą fote on ma ponad 200 w klatce i 66 w łapie:) i to akurat jest udokumentowane bo to zapaśnik amerykański:) a jak dla mnie wygląda na mniejszego od tego ukrainca:)

hans1237
20-06-09, 17:34
nie kumam tej rozmowy????był koles,potem umarł.......i co po co dochodzicie na siłe do jego wymiarów itak prawdy sie nie dowiemy.

feelthekick
21-06-09, 21:14
Robert Wadlow - jezeli was interesują mutanty to o nim poczytajcie, przytocze tylko kilka danych: Już w wieku 18 lat urósł do 254 cm. W wieku 22 lat, przed śmiercią, osiągnął wzrost 272 cm i wagę 222 kg.

skajłoker
21-06-09, 22:40
tylko wadlow to była tyczka:)

xxmłodyxx
21-06-09, 23:22
no wielki

Tomi!
24-07-09, 16:36
czytalem dawno temu o tym szkocie, to prawda jednakże nic nie napisałeś o tym, że podczas jednego z zakładów w podnoszeniu kotwicy coś mu nie wyszło i coś koło tony spadło mu na bara miażdząc go.. i dopiero wtedy zaczął chorować.

jaca666
24-07-09, 22:17
Co prawda to prawda.....ale słyszałem że był taki wielki że nie mógł nigdzie dostać kalesonów i żądna kobieta go nie chciała bo miał przyrodzenie jak słoń przez co do końca życia był prawiczkiem.

ciaastek91
24-07-09, 22:35
jaca666, haha dobre ;p

Tomi!
25-07-09, 05:34
jaca, gleba :D szacun za humor