PDA

Zobacz pełną wersję : masa tłuszczowa a siła



wojtas3
16-06-09, 12:26
czy ma jakiś wpływ na siłę chyba tak ale jaki? gdzieś ostatni czytałem że ludzie tężsi mają lepszy układ dźwigniowy czy coś w tym stylu jak to jest? powiedzmy że osoby są identycznie umięśnione itd a jedna z tych osób ma 10kg sadła więcej jak to się ma do ich siły?

metadon
16-06-09, 12:38
imo wydaje mi się. że osoba bardzo otylk powinna mieć więcej siły,zwłaszcza jak jest między nimi z 20-30kg różnicy bo przecież muszą być mięśnie które ten ciężar udźwigną...mam w pracy kumpla który nie ćwiczy a jest otyły(+30kg w porównaniu do mnie) i ma nawet sporo siły jak na zwykłego tucznika :yawn:

puma007
16-06-09, 12:55
znam wielu ludzi otylychi i poprostu wazących troche wiecej(oczywiscie nie cwiczacych i i bez masy miesniowej)ok 120-130 kg ale u niektorych nie widac otylosci,sprawnossc niektorzy maja w miare,poprostu brzuch itp,,mniejsza o to-sek w tym ze poprostu wazacy i masywniejszy stosunkowo maj o wiele
wiecej sily niz chudy czlowiek,mam kumpla ktory wazy kolo stu kilo i otyly nie jest ma brzuch,w lapie 38-40 nie wiem dokladnie w moim wieku nie cwiczy a na klate jak sie probowal taargal prawwie tyle co ja wiec waga i masa daje dosc duzo

KowalX
16-06-09, 14:51
Wiadomo ,że ktoś o wyciętej sylwetce ma mało kalorii w zapasie ,a co innego koleś który nie patrzy na wygląd pod tym kątem.Choć uważam ,że to nie reguła.
@puma007
zauważ ,że są i chudzi goście co targają więcej niż nie jeden byczek.

puma007
16-06-09, 15:00
Wiadomo ,że ktoś o wyciętej sylwetce ma mało kalorii w zapasie ,a co innego koleś który nie patrzy na wygląd pod tym kątem.Choć uważam ,że to nie reguła.
@puma007
zauważ ,że są i chudzi goście co targają więcej niż nie jeden byczek.

zgadza sie,ale to juz sa wyjatki,chyba ze ten chudy cwiczy heheh