PDA

Zobacz pełną wersję : Co na początek?



bertooh
14-06-09, 22:25
Witam!

Mam 18 latek, wiem, że to dość późno jak na zaczynanie ze sportami walki, ale czy w tym wieku jest sens jeszcze chodzenia? :lol: Ogólnie w najbliższym roku lub trochę później planuję zacząć i tu mam pytanko: co najlepiej zacząć? Bardzo interesuje mnie MMA ale to chyba trzeba najpierw jakieś sztuki walki potrafić. Co polecacie?

Anaboliczny Koks
14-06-09, 22:37
Dlaczego za późno ? Zawsze jest dobry czas ,aby coś ze sobą zrobić.
Najlepiej zacznij to co Ci najbardziej odpowiada ja osobiście jestem przeciwny zaczynania od MMA ,bo podstawą tam jest w sumie MT , JJ . Ale jeżeli Cię to bardzo interesuje to nie ma problemu wydaje mi się ;).

Jeżeli masz chęci i możliwość to możesz wybrać inną sztukę walki np MT ,JJ , KB , Boks i po roku lub dwóch zapisać się na MMA jak uważasz.

KowalX
14-06-09, 23:27
Witam!

Mam 18 latek, wiem, że to dość późno jak na zaczynanie ze sportami walki, ale czy w tym wieku jest sens jeszcze chodzenia? :lol: Ogólnie w najbliższym roku lub trochę później planuję zacząć i tu mam pytanko: co najlepiej zacząć? Bardzo interesuje mnie MMA ale to chyba trzeba najpierw jakieś sztuki walki potrafić. Co polecacie?

nic nie trzeba są normalne grupy dla zaawansowanych jak i początkujących.Treningi jak wszędzie ciekawe.Jeśli kręci Cię mma leć na to.
U nas treningi odbywają się 4razy w tygodniu /2razy parter bez gi ćwiczone uderzenia/obalenia-głównie zapaśnicze/dźwignie/duszenia itp i obrony
2razy stójka głównie boks/trochę reszty...
kto chce może chodzić do 6razy /są treningi indywidualne.
myślę ,że u ciebie będzie to wglądało podobnie ;)

DRAKE
07-07-09, 00:23
Ja bym proponował nauczyć sie solidnego uderzania i polegania na własnych rękach czyli BOKS potem łapac sie za mma sam trenowałem boks 6 lat a dopiero potem wciągneło mnie w mma