PDA

Zobacz pełną wersję : czy to dobrze?



wojtas3
14-06-09, 19:15
że robiąc serie zawsze cisnę do końca nigdy nie zostawiam sobie zapasu siły a nawet często wykonuje powtórzenia oszukane (tyczy się głownie wyciskania na płaskiej)

gangster
14-06-09, 19:35
Jesli Twoim celem jest utrzymanie sylwetki bez zadnych wspomagaczy to mozesz zostawiac zapas,ale na kreatynie przy konkretnym cyklu na mase czy sile 1 czy 2 ostatnie powt rob najlepiej przy pomocy partnera.

klocur
14-06-09, 19:37
powtorzenia oszukane to ostatecznosc - lepiej troszke zmniejsz ciezar, lepiej robic lzejszym ciezarem a dokladnie - tak ja uwazam

magic_key
14-06-09, 20:12
ja podobnie uwazam - ostatnio zaczynam nawet zmniejszac ciężar o 3-5 kg dla lepszej techniki. Te 3-5 kg dogonisz w ciągu 2 tygodnii, a technike zachowasz prawidłową, a tak to możesz mieć złe przyzwyczajenia(ja np. przez dłuugi okres czasu wyciskałem sztange na klate z ugietymi nadgarstkami, po pół roku czasu trudno było się przestawić na prawidłowy ruch, musiałem zdjąć jakies 15 kg ;/)

Voice666
14-06-09, 20:22
Ćwiczenie do upadku ma sens, ale nie na każdej sesji treningowej i nie przy każdym ćwiczeniu. Ma to na celu pobudzenie mięśnia, ale przegięcie spowoduje przetrenowanie i zahamowanie wzrostu siły i masy.