PDA

Zobacz pełną wersję : odchudzanie



19arni90
14-06-09, 16:29
chce zgubic na siłowni pare kilo a przy tym najlepiej zyskac siły wiem zeby schudnąć musze cwiczenia arobowe robic ale zupełnie nie wiem na czym one polegają kto mi wyjasni???? jak czesto tak trenowac ??

KowalX
14-06-09, 17:06
chce zgubic na siłowni pare kilo a przy tym najlepiej zyskac siły wiem zeby schudnąć musze cwiczenia arobowe robic ale zupełnie nie wiem na czym one polegają kto mi wyjasni???? jak czesto tak trenowac ??

Wysiłek areobowy inaczej tlenowy .Energia otrzymywana jest z przemian tlenowych.Najczęściej wykorzystywany w celach redukcji podskórnej tkanki tłuszczowej.Trening ten odbywa się równym tempem przy czym najkorzystniejsze tempo spalania tkanki tłuszczowej to 60-75% tętna maksymalnego(tętno max mierzymy 22-wiek)
Tłuszcz podczas takiego wysiłku zaczyna być wykorzystywany po 30min. Najkorzystniejsze dla osób ćwiczących siłowo to przedział 40-60min powyżej tego czasu coraz trudniej zachować tkankę mięśniową.Przykładami takiego wysiłku są np. biegi, skakanka, pływanie, jazda na rowerze.
Częstotliwość zależna jest od pozostałego rozkładu tygodnia tj ćwiczeń siłowych ich częstotliwości oraz intensywności redukcji i celów.przeważnie wystarczy 2-3razy w tygodniu ,a przy prawidłowej diecie możemy go sobie darować.Choć ja bym go dodał w celu poprawienia wytrzymałości i ogólnej kondycji organizmu.
Jednak czy to redukcja czy nabieranie masy ciała podstawą jest prawidłowa zdrowa dieta.

jeśli zależy ci na spalaniu lepszym wyborem jest skakanka tzn szybciej spalisz tłuszcz ;)

p_narozny
14-06-09, 17:21
Oczywiscie tetno max: 220-wiek. Drobna pomylka;)

19arni90
14-06-09, 17:36
a jezeli chce cwiczyc na siłe to jest to duzo mniej wydajny sposób na schudniecie??

KowalX
14-06-09, 17:37
Oczywiscie tetno max: 220-wiek. Drobna pomylka;)

no tak zero mi uciekło, przyciski stawiają już zbyt duży opór hehe ;)

dzięki za poprawkę


a jezeli chce cwiczyc na siłe to jest to duzo mniej wydajny sposób na schudniecie??

dajesz trening obwodowy z małymi przerwami i sądzę ,że da Ci więcej niż areoby ,a jeśli je do tego dodatkowo dodasz będzie git


dieta wysokobiałkowa,dużo płynów , warzywa to twoja podstawa do tego węglowodany złożone(produkty pełnoziarniste takie jak ryż brązowy czy makaron ciemny dobrym wyborem jest również kasza)

tłuszcze z ryb i roślinne

19arni90
14-06-09, 18:07
KowalX wielkie dzieki tylko powiec mi jeszcze co to jest trening obwodowy(na wszystkie partie miesni??) bo niby troche chwiczyłem ale w domu efekty były nawet nawet ale z takich pojec to jestem kompletnie zielony

KowalX
14-06-09, 18:31
KowalX wielkie dzieki tylko powiec mi jeszcze co to jest trening obwodowy(na wszystkie partie miesni??) bo niby troche chwiczyłem ale w domu efekty były nawet nawet ale z takich pojec to jestem kompletnie zielony

Wykonujemy go z ciężarem 40-50% ciężaru maksymalnego.Składa się on z około 10ćwiczeń.Trenujemy każdą partię po 20-30 sekund maks 40, przerwy 30sekundowe.Po skończeniu obwodu odpoczywamy około 5minut i powtarzamy 2razy.Trening 3razy w tygodniu.Nie chcesz tracić masy dodaj odpowiednią dietę.

KowalX
14-06-09, 18:37
zapomniałem dodać serię robimy ile jesteśmy w stanie max

19arni90
14-06-09, 18:39
szczerze mówiąc na masie mi nie zalezy chce stracic tłuszcz i zyskac na sile;] wolal bym potem zezbe dobrą jechac aleeeee to dosyc odlegly cel narazie celem jest stracenie kilogramów zbednego tluszczu

KowalX
14-06-09, 18:48
szczerze mówiąc na masie mi nie zalezy chce stracic tłuszcz i zyskac na sile;]

siła idzie na wszystkim są tylko odpowiednie plany na priorytety np siła/masa/rzeźba/


wolal bym potem zezbe dobrą jechac aleeeee to dosyc odlegly cel narazie celem jest stracenie kilogramów zbednego tluszczu

nie mówię o masie tłuszczu ;)
dobra rzeźba to mięśnie + niski poziom tłuszczu