PDA

Zobacz pełną wersję : Poczatkujący i kreatyna



pysia
12-06-09, 22:11
hej. Mam 29lat 178 wzrostu i 87kg:lol:
Nie wiem czy to jeszcze dobry wiek na ćwiczenia.Dzis kupiłem kreatyne 150kapsułek .Przy takiej masie jak ja bezpiecznie brać abym sie pulpet nie zrobił?
Czy trzeba ja non stop brać przy ćwiczeniu? do jakiego stopnia?

Kiedys jak miałem 20 lat brałem 80kg na klate 5 razy ,teraz bedzie cięzko.:lol:

slim shady
12-06-09, 22:16
Jakiej firmy kreatyna, jaki staż, cel

Sosna91
12-06-09, 22:17
no to zależy czy te 87kg to sam tłuszczyk czy mieśień. jeśli jednak dopiero zaczynasz ćwiczyć to pewnie troszke fatu jest, 150caps to za mało na cykl, ale przy zerowym staży kreatyna Ci nie potrzebna, wieć na razie na sucho jedziesz, ewentalnie jakies aminokwasy.

"Czy trzeba ja non stop brać przy ćwiczeniu? do jakiego stopnia?" nie czaje tego? ;D

KowalX
12-06-09, 22:36
hej. Mam 29lat 178 wzrostu i 87kg:lol:
Nie wiem czy to jeszcze dobry wiek na ćwiczenia.Dzis kupiłem kreatyne 150kapsułek .Przy takiej masie jak ja bezpiecznie brać abym sie pulpet nie zrobił?
Czy trzeba ja non stop brać przy ćwiczeniu? do jakiego stopnia?

Kiedys jak miałem 20 lat brałem 80kg na klate 5 razy ,teraz bedzie cięzko.:lol:

dorzuć do tego dietę wysokobiałkową + dużo płynów i warzyw oraz możesz białko w postaci izolatu serwatki cfm dokupić.masa poleci i opona spadnie ;)

Fehu
12-06-09, 22:38
Tylko cfm ma jedna poważną wadę --->cena ;(

niewula
12-06-09, 22:38
cykl na mono robi sie przeważnie 5-6 tyg i 5g rano i 5g po treningu
150 tab bedzie duzo za malo

KowalX
12-06-09, 22:46
Tylko cfm ma jedna poważną wadę --->cena ;(

jasne dlatego jako uzupełnienie ...

drogi sport ,cukier mu nie potrzebny :)

slim shady
12-06-09, 22:47
na tym etapie zaawansowania to raczej izolat mu nie potrzebny, zwykłe białko 70-80 % da rade

Fehu
12-06-09, 22:51
jasne dlatego jako uzupełnienie ...

drogi sport ,cukier mu nie potrzebny :)

a znasz tani sport ;D w każdym sporcie jesli chcesz sie rozwijac musisz mieć $$$$$$$

KowalX
12-06-09, 22:54
a znasz tani sport ;D w każdym sporcie jesli chcesz sie rozwijac musisz mieć $$$$$$$

znam tańsze ;) i dlatego chłop niech szama to co dobre ma 29lat to pracuje 200zł wyda :)...
taki cukier jak w gainerach to może w kostkach dokupić podzielić izolat na pół i będzie miał gainera z lepszym białkiem :D

slim shady
12-06-09, 22:57
czego chcesz cukier jest dobry :D

pysia
13-06-09, 14:04
ta dieta wysokobiałkowa czyli jakie produkty? No mam troche tłuszczu na brzuchu ,nie wiem czy jakoś to cwiczyć . Od kiedy te kreatynę brać i czy non stop ja brać dopuki będe cwiczył ?przykładowo 2-3,5 lat? Kreatyna z OLIMPU 150kaps za 29zł .Wiem bedzie mało ,tak kupiłem narazie.

KowalX
13-06-09, 14:15
ta dieta wysokobiałkowa czyli jakie produkty? No mam troche tłuszczu na brzuchu ,nie wiem czy jakoś to cwiczyć . Od kiedy te kreatynę brać i czy non stop ja brać dopuki będe cwiczył ?przykładowo 2-3,5 lat? Kreatyna z OLIMPU 150kaps za 29zł .Wiem bedzie mało ,tak kupiłem narazie.

kreatynę bierz przez okres 4-6tygodni później musi być przerwa najlepiej gdy będzie przynajmniej tyle ile trwał cykl.

produkty ,które zawierają duże ilości białka
Tj serek wiejski,biały chudy twaróg,filet z kurczaka,kefir,maślanka,jogurt,soja,zielony groszek,fasolka czerwona,ser feta,chude ryby,jajka itp itd

do diety wysokobiałkowej koniecznie pijemy dużo wody i spożywamy sporo warzyw w szczególności tych zielonych.

z węglowodanów wybieramy produkty pełnoziarniste typu brązowy makaron,ryż dobra jest też kasza gryczana...

możesz sobie kupić migdały opóźniają one głód .

slim shady
13-06-09, 15:01
i nie zapominajmy o tłuszczach: Omega 3, oliwa z oliwek, olej lniany, olej z pestek winogron, olej TCM, orzechy włoskie, słonecznik, siemie lniane

pysia
14-06-09, 12:23
te oliwe z oliwek jedna łyżke stołowa dziennie?

pysia
14-06-09, 12:28
Dzieki za pomoc. jeszcze mam problem ale to z treningiem a dokładnie z wyciskaniem sztangi .chyba musiałbym zakupic ławeczke ze stojakami za 400zł bo nie mam mozliwosci podnoszenia teraz ,a dziewczyna mi tego nie poda. (sztanga ok.110kg) Wczoraj robiłem rozpietki 4 serie ,ale na klate to za mało.Ewentualnie jakie jeszcze są ćwiczenia ? Aha, te kreatyne brac 4 kaps po treningu jak na opakowaniu?Pisze żeby nie brac więcej niz 4 dziennie.

slim shady
14-06-09, 12:29
rano i przed snem po łyżce stołowej styknie ;)


Wyciskanie hantlami, motyle,

KowalX
14-06-09, 13:31
Dzieki za pomoc. jeszcze mam problem ale to z treningiem a dokładnie z wyciskaniem sztangi .chyba musiałbym zakupic ławeczke ze stojakami za 400zł bo nie mam mozliwosci podnoszenia teraz ,a dziewczyna mi tego nie poda. (sztanga ok.110kg) Wczoraj robiłem rozpietki 4 serie ,ale na klate to za mało.Ewentualnie jakie jeszcze są ćwiczenia ? Aha, te kreatyne brac 4 kaps po treningu jak na opakowaniu?Pisze żeby nie brac więcej niz 4 dziennie.

wyciskanie płasko/skos/skos ujemny
wyciskanie sztangielkami płasko/skos/skos ujemny
rozpiętki płasko/skos
przenoszenie

resztę znajdziesz w dziale trening ;)

maly25
17-06-09, 11:41
z twoim stazem i ze sprzetem jaki posiadasz to cwiczenia narazie bez zadnych supli,spokojnie kup co ci trzeba do cwiczenia,uloz plan treningu,porzadnie sie rozcwicz(2 miesiace), i dopiero wtedy kup sobie bialeczko dokup tej kretyi od tego zaczynaj.CO NAGLE TO PO DIABLE

BoloYeung
17-06-09, 12:07
pysia jeszcze thermo speed i bedzie ok